Tee raha!

Juhtusin mõni aeg tagasi lugema üht head artiklit raha säästmise kohta. Artikkel ei rääkinud mitte sellest, kuhu ja kuidas investeerida, vaid andis mõned lihtsad nõuanded selle kohta, kuidas kulusid kärpida.

* Viska pilk peale aastatega kogunenud asjadele, mida juba kaua aega kasutanud ei ole ning müü mittevajalik hea hinnaga maha.

Või anna ära. Tee algatuseks mittevajalike asjade nimekiri ja pane asjadele hind taha, millega need tõenäoliselt ikka uue omaniku leiaks. Võid meeldiva üllatuse osaliseks saada. Olen kuulnud, et ka Eestis leidub ettevõtlikke inimesi, kes koduseid moe- ja muid turge korraldavad, kus ühele mittevajalikud asjad uued tänulikud omanikud leiavad. Kui jätad ebavajalikud asjad nurka seisma, kaasneb ka sellega reaalne kulu - hoiustamiskulu. Mõtle oma elamise suurusele ja sellele pinnale, kus hoiad ebavajalikke asju ja kui tead kuu korteri rendi/üürikulusid, saadki numbri välja arvutada.

* Loobu suitsetamisest.

ühel keskmisel korralikul suitsetajal kulub pakk sigarette päevas. Kui võtta ühe suitsupaki hinnaks 20 krooni, teeb see kuus kokku 600 krooni, mis teeb aastas 7200 krooni. Kenake summa, kas pole? Ja sinna hulka ei ole arvestatud suitsetamisest tulenevate haiguste ravi ega ka hammaste valgendamist:)

* Taltsuta autosõidu harjumusi.

Mõtle, kas Sul on vaja igale poole autoga minna? Kas Teie peres peaksid käima kõik oma autoga tööl/koolis? Või on see lihtsalt nii välja kujunenud? Kas ka auto jagamine võiks kõne alla tulla? Kuidas oleks lood ühistranspordi kasutamisega? Arvuta välja oma/pere aastane autokulu (bensiin, õli, kummid, remont, kindlustus jne). Küsi eelpooltoodud küsimusi endalt selles valguses uuesti. Jala käimisest ning jalgrattaga kihutamisest on tervisele tolku ja linnaõhule samuti.

* Osta kasutatud kaupa.

Näiteks riideid. Selline teguviis kogub maailmas üha enam populaarsust. See on ääretult keskkonnasõbralik ja pealegi leiab second-hand kauplustest uskumatult kenasid, haruldasi asju väga kukrusõbraliku hinna eest. Retro või vintage rõivaste fänne leidub ka nende inimeste seas, kellel rahamured kauged.

* Hakka kodukeskseks tüübiks.

Tee kodus süüa, võta kodus napsu, loe kodus raamatut, vaata kodus videot, kutsu sõbrad külla. Et oma meelelahutuskuludest aimu saada, löö kokku, kui palju teie leibkonnal kulub väljas einestamisele ja muudele lõbustustele (ole valmis, et number võib Sind jalust rabada). Erilisi õhtuid teatris või restoranis tuleks endale muidugi aeg-ajalt lubada, kuid kui väljas toitumine ja olelemine muutub igavaks harjumuseks, on see võibolla siiski liiga kulukas lust.

* Kahanda eluasemekulusid.

Kui Sul on tuba tühi, võta endale üüriline. Saad osa eluaseme kuludest kaetud.

* Loobu krediitkaartidest või talitse nende kasutamist.
Tee endale hoopis oma isiklik krediidifond. Pane iga kuu mingi summa kõrvale, ja kui hea hulk kroone koos, saad ise endale sealt vajadusel laenu anda. Ei pea maksma intresse ega sõlmima lepinguid.

Kui me esialgu kasvõi osa nendest kenadest mõtetest suudaksime ellu rakendada, oleksime mõne aja möödudes kindlasti mõnevõrra rikkamad. Ja pikema aja jooksul juba tuntavalt. Esimene trikk, mis teha tuleks, on võtta paber ja pliiats ning toodud mõtted oma praegust elu arvestades numbritesse panna. See motiveerib.

Osale arutelus

 • Mari-Eva Lepp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara