Kas Sa armastad oma tööd?

Vastus sellele küsimusele peaks olema "jah, otse loomulikult!"?, aga sageli ei ole see nii mitte. Häid:) põhjusi sellele, miks ma pean pidama ametit, mida ma tegelikult väga ei armasta, leiab iga normaalne inimene mitmeid: mul on ju raha vaja teenida; kes ütleb, et kuskil mujal parem on; see õige asi ei ole mulle veel pähe tulnud; järgmisel aastal kindlasti proovin midagi teha"»

Kui kellegi nähtamatu käsi koputab Sulle siiski aeg-ajalt õlale ja ütleb, et "kuule, mees, mul on selline tunne, et Sa ei tee päris õiget asja"?, siis tasub ette võtta üks pisike reis endasse ning küsida endalt mõned head küsimused.

James Gonyea on kirjutanud ühe hea artikli pealkirjaga "Jõua selgusele, millise töö jaoks Sa loodud oled"?, milles toob ära mõned küsimused, mis aitavad liikuda äratundmise või lihtsalt parema selguseni selles, mida Sa tegelikult teha tahad. Võta küsimustele vastamiseks aega ja pane vastused enda jaoks kirja.

1. Millest Sulle lugeda meeldib? Mis teemad Sind huvitavad? 2. Milliseid tele- ja raadiosaateid Sulle vaadata-kuulata meeldib? 3. Millised filmid Sulle meeldivad? 4. Millega Sulle meeldib vabal ajal tegeleda? Mis on Sinu hobid? 5. Millistel teemadel Sulle sõpradega arutleda meeldib? 6. Kui Sa jääd unistama, siis millele mõtled? 7. Milliseid töid Sulle tõeliselt teha meeldinud on? 8. Mis olid koolis Sinu lemmikõppeained? 9. Kui Sa juhtud midagi paberile kritseldama, siis mis pilt sinna kõige sagedamini ilmub? 10. Kui Sina saaksid otsustada maailma asjade üle, siis mida Sa muudaksid? 11. Kui Sa võidaksid 15 miljonit krooni, siis mida Sa selle rahaga teeksid? 12. Millised inimesed Sulle meeldivad? 13. Mis on Sinu lemmik mänguasjad? 14. Millised on Sinu poliitilised veendumused? 15. Keda Sa maailmas kõige rohkem imetled ja miks? 16. Milliste ülesannete täitmine on Sulle toonud kõige rohkem edu?

17. Milliste ülesannetega Sa arvad end hakkama saavat, mida Sa veel teinud ei ole?

Püüa küsimustele vastates olla hästi avameelne ning eelarvamustevaba. Et mõista, mida Sa siia maailma tegema oled loodud, tuleb Sul ennekõike ennast hästi tundma õppida. Teada, millised on Sinu veendumused, mis Sind huvitab, mida Sina elus kindlasti vajad ja millised on Sinu loomupärased anded ja oskused.

Kas oled tähele pannud, et need inimesed, kes on enda kutsumuse leidnud, lausa kiirgavad enesekindlust ja mingit erilist rõõmu? Mõtle, kui mõnus see olla võib. Ega midagi, haara aga pastakas pihku ja tee esimene samm.

Osale arutelus

 • Mari-Eva Lepp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara