Toolil istudes tehtavad jooga harjutused

Toolil istudes töö tegemine on raske. Nii raske, et sellest väljapuhkamiseks ei viitsi te ehk tõustagi. Olgu, turgutage end siis istudes.

Harjutus 1

Kõigepealt vajuge toolil kaltsunukuna longu. Kergelt harkis jalad toetuvad kindlalt põrandale, pea vajub rinnale, selg kumerdub, käed ripuvad külgi mööda alla. Nii närtsinud töötaja vallandaks iga ülemus päevapealt, seepärast ärge selles asendis kaua viibige. Hingake sisse. Alustades alumistest selgroolülidest, sirutage oma selg jälle sirgu. Käed viige eest aeglaselt üles ja sirutage end pikaks-pikaks. Et ka kaelalülid sirutusest osa saaks, tõmmake lõug sirutuse lõpus kergelt kaelale lähemale. Välja hingates viige käed sujuvalt külgedelt alla ja laske kogu kehal lõtvuda. Uue sissehingamise ajal viige käed külgedelt üles ja sirutuge. Tagasi põlvedele liiguvad käed eest, samal ajal hingake välja. Nüüd hingake jälle sisse ja viige käed eest üles, välja hingates aga külgedelt alla. Ja ikka nii edasi, kuni lusti jätkub.

Harjutus 2

Istuge toolil, jalad kergelt harkis, jalatallad maas, selg sirge. Asetage käed sõrmseongus kuklale. Hingake välja. Sisse hingates pöörake peopesad ülespoole ja sirutage käed pea kohal nii kõrgele kui võimalik ning sirutage selga. Välja hingates liiguvad käed jälle kuklale ja selg lõdvestub. Jälgige, et iga sirutus venitaks just teie selja ja õlalihaseid.

Harjutus 3

Algasend sama mis eelnevate harjutuste puhul, käed lebavad põlvedel. Sissehingamise ajal püüdke lendu tõusta. See tähendab, et selg kaardub ette ja käed sirutuvad sujuvalt taha. Jälgige, et liikumine algab alaseljast ja jõuab lainena liikudes ülespoole. Nüüd võtame appi käed, et nende sirutus taha aitaks kopsudel laieneda. Välja hingates tooge õlad taas ette, käed liiguvad põlvedele ja selg kumerdub ja kogu keha lõtvub. Seejärel katsuge uuesti lendu tõusta, endal jalad tugevalt maas. Niisugust tugevale alusele toetuvat, aga lennukate mõtetega töötajat hindab iga firma kõrgelt.

Puhkus

Kolme harjutuse järel olete välja teeninud pikema puhkuse. Puhake kas esimeses harjutuses kirjeldatud kaltsunukuna või eriti närtsinud lillena: murduge ehk alustage ette kummardumist võimalikult alumisest selgroolülist. Kõigepealt vajub kõht, siis pea harkis jalgade vahele rippu. Seda puhkeasendit nimetatakse koguni virgutusharjutuseks, sest pea verevarustus suureneb ja seetõttu jõuab ajju igasuguseid tarku mõtteid.

Harjutus 4

Algasend on sama mis kolme eelmise harjutuse puhul. Küünarnukist kõverdatud käed asetage seekord rinnale peopesad allapoole ja sõrmeotsad kergelt kokku puutumas, käsivarred õlgadega ühel joonel. Hingake välja. Sisse hingates sirutage parem käsi välja ja viige see aeglaselt taha. Saatke liikuvat kätt silmadega ja pöörake kogu keha puusadest paremale. Välja hingates pöörduge algasendisse tagasi, käsi kõverdub taas rinnale. Nüüd võtke vasaku käega ette sama teekond.

Harjutus 5

Selle harjutuse tegemiseks läheb tarvis kas teist tooli või avatud lauasahtlit. Hea, kui see oleks sama kõrge kui see, millel te istute. Istuge taas, selg sirge. Asetage parem jalg põlvest veidi kõverdatult teisele toolile või avatud sahtlile. Hingake sisse ja viige käed sirgelt üles. Välja hingates painduge alates puusadest ja kummarduge parema jala suunas. Tunnete venimist tagumistes reielihastes? Kui ei tunne, lükake sahtlit natuke rohkem koomale ja proovige uuesti. Seejärel vahetage jalga.

Harjutus 6

See on kaelalihaste harjutus. Istuge sirgelt toolil, käed külgedel rippu, pea ei tohiks olla kuklasse surutud ega ka liialt longus - täpselt ja sirgelt kaela otsas. Väljahingamisel laske peal kalduda otse vasaku õla suunas. Püsige selles asendis veidi aega, et tunneksite, kuidas pea raskus teie väsinud kaela- ja õlalihaseid venitab. Ja seejärel, et venitust suurendada, suruge parema sirge käe peopesaga kujutletavat lauda allapoole. Püsige pisut aega ka selles venituses. Ja nüüd lasete esmalt käel lõtvuda ja järgmisena jõuab ka pea oma algasendisse. Korrake harjutust ka teisele poole, et te "ühekülgseks"? ei muutuks.

Harjutused tehtud, on taas aeg töö kallale asuda. Kui te istute arvuti taga, selg sirge, kuid õlad pingsast tööst krampis, silmad üksisilmi ekraani vahtimas, siis kaua te sellel ametitoolil vastu ei pea. Tohtrid teavad rääkida, et eriti ohtlik on töö, kus pead tuleb teksti ja ekraani vaheldumisi jälgimiseks pidevalt paari sentimeetri võrra paremale ja vasakule liigutada. Sel moel saate ehk firma tunnustuse ja kõrge palga, kuid boonusena kaelaradikuliidi. Jõudu tööle!

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara