Kevadine taimehooldus

Kevad on rõõmustav aeg ka meie toataimedele, kuid kevadine nö. suurkorrastus tuleks läbi viia oma taimenurgas just märtsis.

* Kõik kidurad taimed tõsta eraldi, nii on lihtsam otsustada, mida nendega ette võtta, kas istutada mitu taime kokku, väga viletsad lausa ära visata, mida tagasi lõigata - kasvud vette, nii saab jälle uue ilusa välimusega taime.

* Viltuvajunud tüvedega draakonipuud või yuccad vajuta julgelt käega püstisesse asendisse ja suru mulda poti ja mullapalli vahele, suurtele ja rasketele taimedele võib tüve juurde mõned suuremad kivid raskuseks panna.

* Palju lehti kaotanud ficused tõsta võimalikult valgesse kohta, kobesta mulda, kui juured on paljaks läinud, lisa mulda. Lõika ära kõik kuivanud oksad.

* Hea oleks taimed lausa dushi alla viia, nii saavad lehed hästi puhtaks. Suurte taimede puhul on hea kasutada tolmuharja. Puhastatud lehtedele võib pihustada leheläiget, kuid mitte tihedamini kui kord kuus.

* Lillemulda ei soovita aiamaalt tuua, nii satuvad lillepotti ka vihmaussid või mingid muud putukad, need teevad taimejuurtele viga. Soovitan osta aiandites pakutavaid Soome või Poola pakendatud lillemuldasid.

* ümberistutustöödel ei tohi unustada drenaazi - potiaugu ette panna natuke suurem kivi, parem oleks poti põhi katta paari sentimeetrise kivikeste kihiga (lihtsam on kasutada ehitusmaterjalina tuntud kergkruusa). Selline kividest kiht ei lase mullal paakuda poti põhja kinni ja taimejuurtel on piisavalt õhku. Eriti oluline on drenaaz plastmassist lillepottide puhul.

* Väetamist alusta märtsis, väetis mis on kapinurgas mitu aastat seisnud tuleb ära visata. Väetisepudelile on kirjutatud, kui palju ja kui tihti seda kasutada.

* Jälgi, et talveks aknalauale tõstetud taimed ei jääks ereda kevadpäikese kätte.

Osale arutelus

 • Jane Pappel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara