Kollektiivpuhkusest tuleks kliente teavitada varakult

Selleks, et kollektiivpuhkus ei häiriks kliente ning ettevõtte põhitegevust, tuleks kogu aastane tööperiood väga hästi paika panna, sest kõik see, mis vajab tegemist puhkuse ajal, tuleb ära teha enne või pärast puhkust.

Kõige tähtsam kollektiivpuhkuse puhul on õigeaegne planeerimine ning klientide teavitamine.

Arvestada tuleb ka sellega, et kollektiivpuhkus ei tähenda siiski kõikide ettevõtte töötajate üheaegset puhkamist ?– puhkab küll enamik töötajaid, kuid hädavajalike funktsioonide täitmise peab ettevõte siiski ka puhkuse ajal tagama. Läbi peab olema mõeldud, kes ja mis ajal tööl on ning milline on asendamine. Käepärast peavad olema võtmetöötajate kontaktandmed, et nendega saaks vajadusel ühendust võtta. Töötajad, kes teenindavad kliente, ei saa üldjuhul nautida kollektiivpuhkuse täielikku võlu, kuna kliendid soovivad teenindust ka ettevõtte puhkuse ajal.

Unustada ei tohiks ka seda, et puhkuseseaduse kohaselt on teatud töötajatel võimalus võtta oma puhkus välja neile sobival ajal ja see ei pruugi kokku langeda ettevõtte kollektiivpuhkusega. Sellisel puhul peab tööandja olema valmis võimaldama töötajale töötamist kollektiivpuhkuse ajal kas oma tavapärasel töökohal või kui see pole võimalik, siis asendustööl. Kui ettevõte kollektiivpuhkuse ajal mingil põhjusel töötajale tööd pakkuda ei saa, tuleb töötajale sunnitud töölt eemaloleku tõttu maksta keskmist töötasu.

Kollektiivpuhkuse puhul on kindel ka see, et esimesel töönädalal pärast puhkust on kogu organisatsioon unisevõitu ?– uue tööhoo sissesaamine võtab jälle pisut aega.


Kollektiivpuhkus aitab kulusid kokku hoida

 • Kui inimesed puhkavad korraga, ei teki probleemi, et osa töötajaid peab kolleegide puhkuse tõttu oma asjaajamisi edasi lükkama.
 • Suvist ja talvist kollektiivpuhkust võib käsitleda soodustusena ja ettevõtte konkurentsieelisena ?– mitte kõik firmad ei võimalda töötajatel suvel sooja ilmaga töö asemel mõnusalt rannas aega veeta või jõulupuhkust nautida.
 • Kollektiivpuhkus on hea meeskonnatöö argument ?– koos töötame koos puhkame. Kui periooditi peab keskmisest rohkem töötama, siis on hea võimalus tuletada töötajatele meelde, et see ei kesta nii igavesti ning millalgi saame kõik tasuks koos puhata.
 • Oluline positiivne asjaolu tööandjale kollektiivpuhkuse puhul on võimalus hoida kokku mõningaid kulusid, seda eriti püsikulude osas.
 • Lisaks on kollektiivpuhkuse ajal ettevõttel hea võimalus korrastada tööruume, hooldada seadmeid ja teha muid töid, mida muul ajal tööd segamata võimalik teha ei ole.
 • Kollektiivpuhkusele mineku saab kujundada töötajatele toredaks sündmuseks, pakkudes midagi meeldejäävat (ühine piknik jne).
 • Allikas: Äripäev

  Osale arutelus

  • sekretar.ee

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

  Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

  Sündmused Lennusadamas on kordumatud

  Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara