BodyPump - maailma kiirem viis saavutada vormi!

Kui päris aus olla, ei suutnud ma väga uskuda Bodypump-trenni võimalusse saada ennast kiiremas korras vormi ja paljuski seetõttu sattusin sellesse trenni küllalt juhuslikult! Spordiklubisse astudes polnud mul veel aimugi, mis toimuma hakkab, üldiselt arvasin, et see on väga tempokas trenn, kus vahepeal võtan lihtsalt vabamalt, kui enam ei jaksa"»

Treener ilmub välja juba varakult enne trenni algust ja selgub, et põhjendatult. Kui esimest korda bodypump-trenni minna, oleks tark küsida pisut treenerilt nõu, et millal ja kui palju oma kangile raskusi panna. Mina muidugi läksin pisut kergemat vastupanu ja vaatasin enda kõrval olevat naist, kuid vaatamata sellele õnnestus mul komplekteerida oma kang küllalt hästi, sest sain päris korraliku koormuse ja ilmselt veidi raskemana oleks kang olnud päris väljakannatamatu.

Kuna jõusaal on mind varem jätnud suhteliselt külmaks, siis seetõttu võtan targu 2 kilost ketast, ehk siis üks ühele kangi poolele ja teine teisele koos veel paari kettaga. Spikerdan taas kõrvaloleva naisterahva pealt, kuidas panna kogu see raskus oma kangile. Tark on panna stepipink ja hantlid ning kogu jõutõstmisatribuutika endale võimalikult lähedale.

Miskipärast tundub mulle ikka veel, et tuleb eriti kiire ja väsitav stepitund, kus tuleb lisaks kõigele veel hoolsalt vehelda kangidega. Fittest klubist kinnitatakse, et BodyPump on 60-minutiline lihasvastupidavuse treenimine rühmatreeninguna, mida tehakse rõõmsa ja haarava muusika saatel. Peaaegu kõiki harjutusi sooritatakse kangidega, mille raskust reguleeritakse ketastega. BodyPump kang kaalub 2 kg, ketaste raskused on vastavalt 1 kg, 2,5 kg, 5 kg ja 10 kg, nii et valida võib kuni 32-kilogrammise koormuse. Seepärast sobibki BodyPump nii noortele kui vanadele, algajatele ja edasijõudnutele, naistele ja meestele.

Väidetavalt saab igal tasemel treenija saavutada minimaalse ajaga maksimaalsed tulemused ja lisaks ei koorma see treeningviis liigselt liigeseid vaid keskendub vastupidavus-jõuharjutustele.

Soojendus kestab ainult viis minutit, kuid valmistab keha korralikult tunniks ette ja seda seetõttu, et ka soojendus viiakse läbi kangiga.

Treening ise aga näeb välja järgmine. Esimesena võetakse läbi seljalihased. Õige kehahoid on tunnis sama, mis tavalises aeroobikas, kus tehakse jõuharjutusplokke ja seda ikka nii, et keha on poolkükis, põlved varbaotstega ühel joonel ja seljahoid sirge. Harjutusviisi loojad on mõelnud BodyPumpi puhul kõik üksikasjalikult läbi. Reegel nõuab, et üle kogu ilma toimuks BodyPump trenn ühe muusika saatel. Samuti on kõikjal samad harjutused ja nende toimumise aeg ja järjekord. Iga harjutusteseeria jaoks on erisugune muusikapala ja harjutus.Lisavahendina kasutatakse tunnis ka stepipinki, mille peal sooritatakse näiteks selili asendis rinnalt surumist ja "lendamist"?. Muusikapala lõppedes tehakse pisike paus, mis laseb kangil raskuse ära vahetada uue ponnistuse tarbeks.Peale küllalt rasket pingutust on eriti mõnus heita pikali, sedakorda stepipingile, kuid siiski kerge ei saa olema, sest tulevad käe- ja rinnalihased. Selili lamades ja kangi üle pea viies, püüan olla kontsentreeritud oma lihastele, kuid ikkagi saab see ponnistus olema küllalt vaevanõudev. Siis püsti ja kangi tõsted ettesirutatud kätel õlani, hetkeks hoidmine ja sealt siis aeglane langetamine. Päris raske ja seda seetõttu, et raske ei ole mitte tõstmine vaid staatiline hoidmine. üsna loogiline, et varsti ei tunne oma käe- ja õlalihaseid, sest need saavad põhilise koormuse.

"Tõsta ja suru"? treeninguks nimetatud harjutustekogum lõpeb venitusharjutustega. Jõudu nagu tundub olevat veel, kuid siiski umbes tunni aja pärast tunnen, et keha on ikka väga väsinud.

BodyPump aeroobikastiili Eesti maaletooja Kaisa Teimann jutustab, et BodyPump treeningute arendamisega alustati 1990. aastal Les Millsi rahvusvahelistes klubides Uus-Meremaal. Esimeseks eesmärgiks oli muide treenijate meelitamine jõusaalist aeroobikasaali, mis ka õnnestus ja seda seetõttu, et osalejad märkasid jõu ja vastupidavuse suurenemist. Les Mills aga ise selgitavat treenimisviisi populaarsust just sellega, et see sobib erineva tasemega harrastajatele ning annab kiireid tulemusi.

Tundsin huvi, et mis on aga see, mis selle stiili harrastajaid häirib. üks treenija arvas kriitiliselt, et treenerid küll hõikavad, et see on super rasvapõletuseks, kuid kuidas saab põletada rasva, kui näiteks pulsikell näitab kalorikulu vaid 175 kcal?

Tegelikult toimubki rasvapõletamine pulsisagedusel 100-150, ülespoole seda hakkab keha juba lihast kasvatama. Meenub ka jõusaali treener Fred Antsoni soovitus, mis kinnitab, et jõuvastupidavus-treening kulutab keskmiselt 5-10 kcal tunnis ühe kehakilogrammi kohta, kuid tähtis on ka see, et organism jätkab jõutreeningute puhul energia põletamist ka mitmeid tunde pärast trenni ja seda palju intensiivsemalt kui aeroobne treening, mis küll tegevuse ajal põletab kaloreid, kuid pärast trenni lülitab end energiapõletamise režiimist välja. Antson on kinnitanud, ka seda, et jõuharjutustega tegelemine on kindel viis selleks, et tõuseks baasainevahetuse kiirus, lihasmass küll suureneb, kuid tarkus on ka see, et lihas kaalub rohkem, kui samahulk rasva.

LesMills BODYPUMP

* Parim ja tõhusaim vahend, et saada kiiresti heasse vormi. * Harjutuste kompleks, mis treenib võrdselt kõiki lihasrühmi. * Treenija saab ise valida harjutuste raskusastme.

* Kõik Eesti BodyPumpi treenerid on litsentseeritud rahvusvaheliste nõuete kohaselt.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara