Kas MINA peaksin trenni tegema?

Kui Sa tahad olla sale ka 10 aasta päras, siis JAH.Kui Sa tahad olla nooruslik ka 20 aasta pärast, siis KINDLASTI.Kui Sa tahad olla ka terve ja aktiivne ka 30 aasta pärast, siis ILMTINGIMATA.

Regulaarne treenimine (vähemalt 2-3 korda nädalas või rohkem) treenib Sinu:

* südamelihast * veresoonkonda * lihaskonda * hingamiselundkonda * maandab stressi * normaliseerib vererõhku * kiirendab ainevahetust * tugevdab organismi vastupanuvõimet haigustele * annab hea tuju

* distsiplineerib

Kui Sa tahad hoida oma füüsilist vormi, piisab kui treenid 2-3 korda nädalas regulaarselt, kui aga parandada vormi, peaksid treenima vähemalt 3 korda nädalas või rohkem. Regulaarselt tähendab seda, et Sa ei jäta vahele suvekuid või jõulu- ja aastavahetuse jm kuid. Suvel me küll liigume palju õues ja see on väga hea, kuid kui me ei oska veel reguleerida ise oma füüsilist koormust nii, et tagada endale optimaalne aeroobne pulsisagedus, siis võime endale kasu asemel kahju teha. üle pingutades või liiga madala koormusega treenides ei oma meie liikumine erilist efektiivsust.

Selleks et meie füüsilist tegevust treeninguks saaks nimetada, peaks pulssi tõstma vähemalt 50 % maksimumpulsist. Maksimumpulsi saab igaüks ise välja arvutada (220-vanus). Efektiivne ja ohutu treeningkoormus on 60-70% maksimumpulsist. Sellise koormusega treenides kasutab meie keha energiatootmiseks 35% rasvu ja 65% süsivesikuid. Peale koormuse peaksime veel jälgima treeningu pikkust. Rasvapõletus ehk rasvade kasutamine energia tootmiseks algab peale 30-40 min. treenimist. Järelikult kui me tahame kaalu korrigeerida, peaks treeningu pikkus olema vähemalt 60 minutit või rohkem. Kui aga rasvavarude vähendamine obligatoorne ei ole, piisab 30-40 minuti pikkusest treenimisest.

Kuidas leida AEGA treeningute jaoks?

See on väga lihtne. Pane oma kalendrisse kirja, millistest treeningutest tahad sel nädalal osa võtta. Trennikott hommikul kaasa ja trenni minek on sama loogiline nagu kinnipandud aeg arsti, kosmeetiku või juuksuri juurde. Mehed saavad paar korda nädalas väga hästi hakkama lastega ja toidu taldrikule tõstmisega (mõned isegi kokkamisega!), kui anda neile see võimalus. Anna oma lähedastele teada, et kui nad toetavad Su sportimist (stressimaandus!), oled kodus igati rahulik ja rõõmsameelne, kuigi vahest pisut väsinud. Kuid õhtuks oleme me kõik nagunii väsinud, ainuke vahe on selles, et kas väsimus tuleb kasulikult (sportides) või mõttetult (??½opates, telekat vaadates).

Kindlasti tuleb ette päevi, kui lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Kui neid tuleb vahest harva, siis las tuleb. Harva tähendab, et kui oled eesmärgiks seadnud käia trennis 4 korda nädalas ja kuu aja jooksul puudud kahest või kolmest trennist. Kui aga tekib selline tunne, et alati leidub midagi tähtsamat teha, kui trenn (mõni nädal üldse ei jõua), hakkab asi käest minema. Siis tuleb ennast lihtsalt sundida. Kuulata enne trenni minekut näiteks pleierist või autos hästi kõvasti muusikat, mis kisub kaasa ja tõmbab Sind n.ö. käima. Ka uued trenniriided lisavad motivatsiooni. Kui oled pisut tüdinenud oma treenerist või aeroobikastiilist, proovi mõne teise treeneri trenni või muud stiili. Ja meenuta, milline rahulolu valdab Sind peale trenni, kui keha on mõnusalt väsinud ja stress maandatud.

Muidugi õhtuste trennidega võib olla see oht, et kui treenida liiga hilja, ei tule uni pärast enam õigel ajal. Siis oled ennast liiga käima tõmmanud! Hea aeg trenni tegemiseks on igaühele individuaalne. Kellele sobib hommikul varem teha, kellele lõunal ja kellele õhtul. Leia endale sobivaim variant.

Meenuta, et trenn kestab Su 24 tunnisest ööpäevast ainult 1 tunni, see on 1//24. 23 tundi on Sul aega kõige muu jaoks. Selle 1 tunni ikka suudad leida oma tihedast ajagraafikust. Mida rohkem teed, seda rohkem jõuad. Rahulolu oma füüsilise Minaga annab ka teiste elutoimingute juures suurema enesekindluse ja endalegi märkamatult hakkavad asjad paremini sujuma. Muudad oma elu mitmekesisemaks, õpid paremini oma aega planeerima ja lõpuks märkad, et pole enam mitu talve olnud isegi nohus-köhas, rääkimata tõsisematest haigustest.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara