Hakka ise ennast armastama!

Egoismi on peetud läbi aegade tabuks. Lapsi on kasvatatud meelestatuses, et enesekeskus on patt, seevastu teiste inimeste armastamine ja neile pühendumine ülimuslik.

Tänapäeval teab juba igaüks, et seda, kes endast lugu ei pea ega ennast armasta, ei saa ka teised armastada. Paljud ka Eestis ilmunud nn eneseabiraamatud juhendavad meid täisväärtuslikuma elu poole ning peatuvad sageli ka just enda armastamise olulisusel. Sellegipoolest kipub see tõsiasi sageli meelest minema.

* Iga inimene, kes tahab elus midagi saavutada, peab omama kontrolli oma elu üle. Et saavutada midagi ja leida oma pürgivas hinges rahu, tuleb enda isiklikud soovid ja ihad esikohale seada. Selleks tuleks endalt küsida - mida ma tahan? mis mind õnnelikuks teeb? mis mind kiiremini hingama ja vere vemmeldama paneb?

* Et leida endas uusi poolusi, tuleks olla avatud eksperimentidele ja panna ennast proovile, kohtuda uute inimestega. Mitte leppida sellega, et selline ongi minu vaikne ja igavavõitu elu.

* Uut proovides võib kergesti eksida. Teiste ees vigu tehes on meil sageli hirm kaotada nende lugupidamine. Tavaliselt on tegu siiski valehirmuga - inimest, kes julgeb ette võtta, austatakse tema julguse ning ettevõtlikkuse eest. Hirmust lahti saamise üheks võimaluseks on minna endaga katseid tegema kuskile, kus keegi sind ei tunne, näiteks mõnda välisriiki.

* Et leida endas rahu ja olla õnnelik, tuleb iga päev oma eesmärkidele keskenduda ning edasisi samme planeerida. Raamatu "Kuidas saada, mida tahad ja hinnata seda, mis sul on"? autor John Gray loob oma soovide saavutamisele keskendumise tähtsuse rõhutamiseks järgmise pildi: "Kujutagem ette, et läheme restorani. Kui ettekandja tuleb meilt küsima, mida me soovime, vastame, et tooge mida iganes teil seal on. Kui te ei ole just õnnega koos, saate te arvatavasti kõhtu täita teiste toidujäänustega."?

* Nii ka elus, kui tahame maitsta oma elu põhirooga ning ka magustoitu, peame oma soovide saavutamisele keskenduma ning samme ning etappe nende saavutamiseks planeerima.

NB! Loomulikult ei anna antud artikkel õpetust sellest, kuidas muutuda inimbuldooseriks ning ringi kütta nii, et maa enda järel must. Iva on isiklikus õnnes, meelerahus, saavutustes ja muus, mis saabub, kui inimene on endaga seesmiselt rahul. Läbi eneseteostuse ja armastuse enda vastu.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara