Salvestusseade protokollib ise koosolekut

Allikas: Äripäev

Koosoleku salvestust on osalenutele võimalik saata e-posti teel, olgu tegemist kolleegidega samast ettevõttest või välisriigist pärit äripartneritega.

Salvestusseadmed võimaldavad säilitada nii koosolekute kui oluliste telefonikõnede helikoopiaid. Hiljem saab neist kiiresti otsingut teha.

Kõnesalvestusi kasutatakse igapäevatöös üha enam. Telefonitsi tehakse lepinguid, telefoni teel võetakse vastu tellimusi, lepitakse kokku kauba kogused, müügitingimused, tarneajad jms. Samuti saab kõnesalvestusi kasutada teenindajate töökvaliteedi analüüsiks ja parema teeninduse õpetamiseks. Hiljem on tänu salvestatud kõnedele võimalik kolleegidega arutada, kuidas suhelda paremini näiteks emotsionaalsete või probleemsete klientidega.

Telefonikõne salvestus võib olla vajalik ka erialaspetsialistidele, kes saavad seeläbi analüüsida telefonikõnes öeldut. Näiteks arstil on võimalik hiljem kuulata, kuidas helistaja kirjeldas vaeguse sümptomeid ja juristid saavad dokumenteerida oma tähtsaid kõnelusi.

Lisaks telefonikõnede salvestamisele saab kõnesalvestusseadmeid kasutada ka näiteks koosolekul toimuva säilitamiseks, seda saab teha lisamikrofoniga. Omakorda võib sellisel teel kogutud materjali soovi korral kasutada hilisemaks protokolli tegemiseks. Samuti on võimalik saata salvestust e-posti teel koosolekul osalenutele, olgu siis tegemist kolleegidega samast ettevõttest või välisriigist pärit äripartneritega.

Juhtidele pakub lisavõimalusi dikteerimise süsteem. Näiteks saab firmajuht dikteerida talle sobilikul hetkel kirju ja oma mõtteid, mida sekretär hiljem vajalikul kujul vormistab. Samuti kasutatakse kõnesalvestust dispet?¹erite ja finantsdiilerite kõnede salvestamiseks. Salvestus on rakendatud tööle ka andmekogumiskõnedest tagavarakoopiate tegemiseks. Siin kohal saab mainida elanikelt näitude kogumise telefone (nt Tallinna Vesi, Eesti Energia, majahaldajad, haldusfirmad jms).

Soft Call Recorder USB

SCR USB, hind 3500 kr

Seade on mõeldud neile, kes soovivad salvestada telefonikõnesid automaatselt oma arvutisse. SCR USB on liides telefoni või telefoniliini ja arvuti USB-pordi vahel. SCR USB töötab automaatselt. Koos seadmega tarnitav tarkvara arhiveerib tuhandeid tunde salvestatud telefonikõnesid. ühe arvutiga samaaegseks salvestamiseks saab ühendada kuni kuus SCR USB seadet korraga. Seadet saab kasutada ka süsteemitelefonide puhul.

SCR USB salvestab telefonikõned arvutisse, mällu suurusega üks gigabait mahub kuni 240 tundi telefonikõnede salvestusi. Seade pakub laialdast valikut salvestiste otsimise võimalusi. Komplektis on vajalik riistvara, tarkvara ja kaablid. SCR USB toetab operatsioonisüsteeme Windows 98, 2000 ja XP.

FeaturePhone 175

FP175, hind 15 300 kr

FP175 on uudne süsteem telefonikõnede salvestamiseks. See ainulaadne telefon on loodud salvestama kõrge kvaliteediga 175 tundi kõnesid tavalisele CD-R plaadile. FT175 sisaldab rea tehnoloogilisi uuendusi. Nendeks on ultraõhuke CD-kirjutaja ja efektiivne audiofaili pakkimine. CDga kõnesalvestustelefon FP175 on integreeritud kõnesalvestajaga, kõnede salvestamine toimub automaatselt. FP175 kasutab standardset CD-R plaati. ühele CD-le mahub kuni 175 tundi salvestusi, arvuliselt ligi 15 000 helifaili. Analoogliinilt salvestamine ja arvutisse arhiveerimine käib üle kohtvõrgu LANi. FP175 sisaldab sisseehitatud automaatvastajat, sisemist telefoniraamatut enam kui 500 numbri ja nimega ja kõnelemisel käsi vabaks jätvat seadet. Aparaat töötab standardtelefoniliinil ega vaja paigaldusel erilisi oskusi.

Call Recorder PRI

CR-PRI, hind 47-180 000 kr

Kõnesalvestussüsteemiga CR-PRI saab salvestada kõnesid ja fakse ISDN 2M liinilt. Salvestuse kohta säilitakse osaliste telefoninumbrid, täpne kellaaeg ja salvestuse kestvus. CR-PRI sisemise kõvaketta maht on kuni 27 600 tundi telefonikõnesid. Mugavalt saab luua ka erinevaid helistajagrupp, keda kindlasti siis salvestatakse või ei salvestata. Kõnesid saab otsida ja kuulata samalt seadmelt või üle kohtvõrgu (LAN). Sisseehitatud CD-kirjutaja võimaldab automaatselt luua salvestuste tagavarakoopiaid, mida saab taasesitada iga arvutiga. Digitaalne kõnesalvestaja pakib reaalajas kuni 30 kanalit. Salvestada saab samuti kuni 30 kanalit korraga. Võimalik on osta ka 4, 8, 16 ja 30 kanaliga seadmeid. Salvestuste arvutisse edastamiseks kasutatakse LAN-võrguliidest. CD-kirjutaja abil on lihtne teha tagavarakoopiad. Allikas: Fintall Sendex

Audioline VR500

digidiktofon, hind 2490 kr

Digidiktofonid on oma lisavõimaluste poolest laialdaselt kasutust leidnud ka kõnesalvestusseadmetena. Audioline VR 500 mudelil on komplektis kaasas USB-juhe, telefonikõnede salvestamise adapter, lisamikrofon, kõrvaklapid ja laserplaat kõnesalvestuse tarkvaraga. Lülitades diktofoni telefoniliinile (ka juhtmeta telefoni puhul) saab täisautomaatselt kõik sisse ja väljahelistatavad kõned failideks salvestada, hiljem on võimalik neid ka arvutisse arhiveerida. Audioline VR500 kaalub 43g ja pakub üle 8 h digisalvestust.

Osale arutelus

 • Riina Aume

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara