Sekretäride ja raamatupidajate suvepäevad 2004

Eelmisel nädalavahetusel kogunesid Nelijärve Puhkekeskusesse 150 raamatupidajat - sekretäri, et kuulutada sõda tööstressile ja nautida Sekretar.ee korraldatud militaartemaatilisi suvepäevi.Reede hommikuks on suuremad vihmad õnneks lõppenud ja maalilises Nelijärve Puhkekeskuses piilub pilve vahelt päike. Meeleolu on elev juba varahommikust alates, kui militaarses riietuses sekretärid ja raamatupidajad suvepäevadele saabuvad. Ruuporist kostab lakkamatult laigulises vormis päevajuhi Hr. Varese ergutusi: "toenglamangusse"?, "vasak, vasak, kes siis niimoodi longib"?.

Sõjaväetelkide ümber askeldavad sõjaväelased, kes saabujatel teemasse sisse aitavad sulada. Uudishimulikumad saavad registreerimisega koos ka näole esimesed sõjamaalingud. Peale rivistust, ülevaatust ja lõbusat rividrilli jagunevad kõik osalejad naiskondadeks ja minnakse rühmajuhi saatel esmast sõjaplaani pidama. Grupitööna valmivad nii lipud, rühmanimed kui deviisid. Võistlustulle astuvad 8 naiskonda: "Survaiverid"?, "Cobra 1"?, "Jäägerplix"?, "The best girl in the army"?, "Päike"?, "Hölögöngölögön", "Meistrid"? ja "Metskassid"?. üks mis kindel, naiskondadest õhkub sama suurt energiat ja võistlusvaimu kui nende rühmanimedest. Reipal marsisammul suundutaksegi metsa "ellujäämiskursustele"?.

Hiilgav täpsuslaskmine ja kiljuma panev miiniväli

Tundub pea uskumatu, et sekretärid ja raamatupidajad, kes töises elus hiirt ja arvutiklaviatuuri oskuslikud käsitlevad, ka õhupüssiga imesid suudavad teha. Märkilaskmise oskus üllatab ka õppuste läbiviijat, kel ei jää üle muud, kui nentida "Tõelised snaiperid!"?. Skoorid käes, saavad osalejad läbida pisut lõbusama etapi. Nägusate meesmodellide, ehk 1188 sideohvitseride rolli kandvate mängujuhtide eestvedamisel tuleb mängida vana head telefonimängu. Vussi läinud laused võtavad naermisest kõhu kõveraks. Kes võiks arvata, et lause: "Need pole küll miskid metsavennad, kuid see lühem mulle päris meeldib"?, ongi see, mida mängujuhid rivi esimesele kõrva sosistanud. Nii hüüatabki üks osalejatest: "kas te poisid õhtul diskole tulete"?, arvates, et talle kolm korda oma mees-eelistust kõrva sosistanud rühmakaaslane kosjakontori teenust vajab. Punkte saab siiski vaid õigete tulemuste eest.

Suuremat nuputamist nõuab elustamisülesanne, kus "puu otsast kukkunud"? näidiskannatanule tuleb kiiresti esmaabi anda. Selgub, et esmaabiteadmised polegi teab mis lihtsate killast. Õnneks suudab enamus rühmi ikka kannatanule esimeste minutite jooksul konstruktiivset abi pakkuda. Tehtud vigadest saab aga juba järgmisel õppida, spetsiaalsel esmaabi kursusel.Edasi tuleb rühmadel aerupaadiga üle järvesopi sõuda. Ikka kiiruse peale ja metsatukast sinna peidetud saak üles leida. Pinget kruvib seegi, et üks võistkondadest võistlusähmis ka teiste rühmade saagi kaasa haarab. Kui pea ei jaga, jagavad jalad - paat tuleb uuesti suunaga saarekesele võtta.Paadietapp õnnelikult läbitud, tuleb rühmadel noa, tulepulga ja väga vähese hulga süütematerjaliga lõke põlema saada. Suur on osalejate üllatus, kui sõjaväelased ettenäitamisel taskust tampooni välja võtavad. Selgub, et tegu on asendamatult hea süütematerjaliga, mis kenasti hermeetilisse pakki suletud. Kavalaid "ellujäämise"? nippe kuuleb sõjaväelaste suust sel päevalgi teisigi.

Suurt meeskonnatöö oskust nõuab kiiruse peale sissitelgi ülespanek ning seal sees ahju süütamine. Strateegiat aga erijämedustest puupulkadest pikima ridva ehitamine. Elevust tekitab ka suusakõnd ja "miinivälja"? läbimine suletud silmaaukudega gaasimaskides. Hetkeks tundub seal maasikalõhnalises vihmaniiskes metsas, et tegu on tõeliste sõjaväeõppustega. Sisseelamine on õnnestunud sajaprotsendiliselt.

Õhtu naelaks on moedemonstratsioon. Klementi riidejääkidest ja isevärki aksessuaaridest klammerdaja abiga loodud militaartemaatilistes kostüümides astuvad lavale tõelised moeröögatused. Loovuse kõrgpilotaa?›iks kujunevad kleit - langevari ja mitmekihiline sõjaprintsessi kostüüm. Võistlejad ei üllata mitte ainult kostüümidega, vaid asja juurde kuuluvad ka legendid ja tantsunumbrid. ?‡ürii näoilme lubab välja lugeda vaid üht: kui pingerida looma ei peaks, vääriksid kõik peaauhinda. Edasi jätkub õhtu ühistantsude ja karaoke laulmisega. Ja Bu -Ra - Ti - No lapsepõlvest tuttav nimilaul kõlab sel õhtul vähemalt 5 korda ning haarab tantsuplatsile ka kõige tagasihoidlikumad osalejad.

Südaööl lennutatakse järvekaldal õhupallidega taevasse tillukesed teeküünlad, mis tähtedena lenneldes viivad kaasa viimsegi tööstressi.

Naiselike tarkuste varasalv ja ekstreemsused

Teise päeva hommik algab aeroobikamaratoniga. Eesti Aeroobika Festivali professionaalsed treenerid süstivad oma eeskujuga julgust ka neisse, kes muidu end aeroobsetest tegevustest kaugele hoidnud. "Tubli, väga tubli, see ongi aeroobika"?, kõlavad Kaisa Teimanni innustavad hüüud üle tantsuplatsi. Kes siiski enese nii aktiivsest liigutamist ei hooli, saab valida endale mõne muu meelepärase tegevuse. Julgemad hangivad adrenaliini villisesafarilt ja naasevad sealt väsinute, ent õnnelikena. "Me jäime kinni ja sõitsime vahepeal 90 kraadise nurga all, nagu ameerikaraudtee!"?, kirjeldab safaril osalenud Signe oma elamusi õhinal.Kaunite kunstide huvilised saavad oma kätt proovida Evald Okase maalilaagris. Vanameistri juhendamisel lihvitakse proportsioonide joonistamise oskust ja proovitakse kätt elusa modelli visandamisel. "Harjutage kodus sulega joonistamist, see on väga hea, ei saa parandusi teha"?, jagab Okas muhedal moel oma tarkusi. Taustaks päikeses sillerdav järv ja ulpiv pardipere.Massaa?›ikooli telgi ees lookleb lakkamatu pikk järjekord. Pinged kaovad oskuslike kätepaaride all õlavöötmest ja seljast justkui võluväel. Lisaks tuleb kaasa kasulikke näpunäiteid tervislikust toitumisest ja tselluliidimassaa?›ist, mida ise kodus praktiseerida saab."Väga hea korraldus ja palju positiivseid muljeid"?, kiidab pearaamatupidaja Merle, kes on just lasknud ennast spetsiaalses toolis mudida. Heaoluhormoone saab paralleelselt vallandada ka Nivea ilutelgis. Proffide käte all valmivad soengud ja saavad värske laki küüned. Kasulikke teadmisi võib juurde hankida esmaabi kursustelt. Kõiki neid, keda huvitavad inimtüübid ja probleemide lahendamise oskus, ootab aga suveseminar. "See kursus õpetas mind leidma igast päevast päikesekiirt ja pidevalt muutuma"?, jagab oma seminarimuljeid sekretär Maili, "muidu sureme välja nagu dinosaurused."?Krapsakamad osalejad proovivad õnne Keksu Maailmameistrivõistluses. Selgub, et lapsepõlves nii lihtsana tundunud keksumäng nõuab suurt vilumust ja keskendumist.

Suvepäevad on olnud täis positiivseid muljeid, üllatusi ja elamusi. Tundub, et laetud said kõik meeled ja energiasalved küllaga täiendust. "Oleks selliseid päevi rohkem"?, õhkab õndsa ilmega suvepäevaline, kui autonina taas kodu poole keerab. Järgmisel aastal kohtume jälle!

**************************************

Suur tänu kõigile osavõtjatele, olite kõik tõeliselt vaprad!sekretar.ee

Osale arutelus

 • Tiina Saar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara