Tööle ilusate kätega

Sügisesed aiatööd võivad vahel olla lausa nuhtlus, sest marjakorjamine ja mullas tuhnimine määrivad ja pargivad käsi. Mida aga teha, kui järgmine päev on tarvis hoolitsetud käsi, et ettevõtte partneritele firma tegevust tutvustada ja naeratades kohvi pakkuda?

Kõige kahjulikum aeg kätele ja küüntele on suvi ja sügis, sest marjakorjamised, muud aiatööd ja päike pargivad nahka ning marjamahlad ja muld kogunevad küünte alla ja annavad neile inetu ilme.

Sidrun aitab hullemast

Maniküürija ülle Veskimeistri sõnul tuleb aiatööde ajal alati kindad kätte panna, selleks sobivad kõige paremini õhukesed kummi- või aiatöökindad. Kõige kiiremini ja efektiivsemalt aitab käed korda saada sidrunhape, millega tuleb hõõruda parkunud ja määrdunud kohti. "Loomulikult abistab ka see, kui pärast aiatööd ja köögiviljade puhastamist käsi ja küüsi harja, sooja vee ja seebiga nühkida,"? õpetab Veskimeister. "Sellist kätepesu võiks isegi igal õhtul teha, ka siis, kui käed pole väga määrdunud."? Pärast tuleb käed kindlasti kreemitada.

Kui käed on väga määrdunud, võib äärmisel juhul kasutada ka äädikhapet. "Seda hõõruda ainult parkunud ja väga määrdunud kohale, mitte kogu käele, sest see kuivatab nahka,"? annab Veskimeister nõu.

Maniküürija soovitab ka apteegis müügil olevat erilist kätevedelikku, mis sisaldab nuuskpiiritust ja glütseriini. "Sellel on väga hea ravitoime ning pehmendab käsi, mis on saanud põõsastes kriimustada,"? lausub Veskimeister.

Ta soovitab aiatöid teha lakitud küüntega, sest lakk pigem kaitseb, kui kahjustab küüsi. Selleks sobivad kõige paremini mitmesugused kaitse-, ravi- ja aluslakid. Need aitavad ka hädast, kui pärast suurt marjakorjamist on küüntele vaja kiiresti korralik välimus anda. "Esmamulje jääb pärast lakkimist hea,"? ütleb Veskimeister.

Kiirmaniküür tee ise

Kui käed on tarvis ruttu korda saada, võib teha kodust kiirmaniküüri. Selleks piisab viilist, apelsinipuutikust, küüneõlist, ravi- või aluslakist ja kätekreemist, mõnikord võib vaja minna ka küünetange.

Esmalt tuleb küüntele anda viiliga sobiv kuju. Seejärel leotada käsi kümme minutit soojaveevannis, millesse on lisatud vannivahtu või vedelseepi. Pärast seda tuleb käed kuivatada ning kanda küünevallile küünenahaõli. Seejärel tuleb küünenahk apelsinipuutikuga tagasi lükata. Kui nahk on lahtine või katki, võib lõigata seda nahatangidega, kuid neid tuleb väga ettevaatlikult kasutada. "Tangidega ei tohi väga tugevalt vajutada küüneplaadile, sest see vigastab küünt,"? lausub Veskimeister.

Pärast seda katta küüs uuesti küüneõliga ning masseerida see ringliigutustega küünevalli sisse. Enne lakkimist pole soovitav käsi kreemitada, sest lakk jääb ebaühtlane. Pärast lakkimist võib kasutada ka tugevdavat lakki.

Merevesi annab tugevust

Veskimeister ütleb, et suvine päike ja merevesi tegelikult tugevdavad küüsi ja varustavad neid vitamiinidega. "Kuid seda mitte kõigil, mõnel võivad need hoopis käsi kuivatada,"? sõnab maniküürija. Nendel soovitab Veskimeister pärast suve käia salongis parafiinivanne tegemas, mis pehmendab ja ravib käenahka ning muudab selle siidiseks. Protseduuri tuleks teha kord või kaks nädalas.

Kuna sekretärid kasutavad palju oma töös käsi, tuleb nende eest eriti hoolitseda ning lubada endale vähemalt kord kuus maniküürisalongi külastust. Veskimeister soovitab mitte väga pikki küüsi kasvatada naistel, kellel tuleb päevast päeva arvutiklahve klõbistada, sest need kipuvad murduma. "Pealegi pole see esteetiline, kui juhiabil on väga pikad küüned,"? õpetab Veskimeister. Kuna käed on kõige rohkem tegevuses, vananeb nende nahk kõige kiiremini. "Käte eest hoolitsemiseks on tarvis kannatust,"? lausub Veskimeister.

Käed saab puhtaks, kui hõõruda parkunud kohti:

?· sooja vee, harja ja seebiga?· sidrunhappe või sidruniviiluga?· tomativiiluga?· ühe klaasi roosiveega, millesse on segatud pool klaasi glütseriini ja 2 spl sidrunimahla. Seda võib määrida ka küünarnukkidele.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara