Parimad taastumistehnikad

Elus tuleb tihti ette perioode, kus tunned, et vajaksid taastamist ja ergutust, et kiires eluvoolus vastu pidada. Mõned otsivad abi alkoholist, teised jooksevad perearsti juurde, kolmandad arvavad, et küll läheb ise üle. Sageli jäävad need vahendid, mida ise väga lihtsalt saaks rakendada, tähelepanu alt välja. Tahaksingi siinkohal rääkida, millele keskendun, kui tunnen endal jõudu nappivat. Esimene ja olulisim taastumisvahend on kosutav uni. See ei ole tõepoolest uus ja huvitav nipp, kuid siiski - une mõjujõudu hinnatakse sageli väiksemaks, kui see tegelikult on. Nõuanne on lihtne - kui tahad vaimu värskeks, mine õigel ajal st varakult voodisse.

Kui inimene on üleväsinud või stressis, võib juhtuda, et ka suure väsimuse korral und lihtsalt ei tule. Unetuse korral on heaks soovituseks enne uinumist juua tass kuuma teed või piima ning lugeda selliseid raamatuid, mis ei eelda tõsist kaasamõtlemist. Hästi sobib ilukirjandus, ajaviiteromaanid.

Unetuse vastu mõjuvad ka erinevad veeprotseduurid ning loomulikult sport.

Hea taastumisvahend on keskendumine oma hobi(de)le. Hobidega mõtestatud tegelemine viib mõtted argielust ja töömuredest kõrvale. Et hobindusest tõepoolest jõudu saada, tuleb sellega tegeleda järjepidevalt. Järjepidevusele maksab eriti keskenduda "rasketel aegadel"?, kus aja võitmiseks oleks lihtsam hobid kõrvale lükata. Vahepeal muule keskendumine ja mõtete puhastamine aitab efektiivsemalt tegutseda ja kokkuvõttes hoopis aega säästa.

Ingver on paljude inimeste arvates lihtsalt üks tore vürts, mis annab toidule idamaiselt huvitava aroomi. Tegelikkuses on sellel taimel mitu muud väärt omadust. Ingver on taim, mis kasvades suretab enda kõrval välja teised taimed - ta lihtsalt imeb maa enda ümber energiast tühjaks. Ingveri võluvõimu uskusid ammustel aegadel juba indiaanlased.

Kui kasutada ingverit tee tegemiseks, seda teekannu riivides või tükkideks lõigates ning lisada mett, saad mõnusa joogi, mis annab tubli annuse energiat ja ergutust. Ingveriteed aitab ka haigestumistest kergemini jagu saada.

Teine viis ingverist jõu saamiseks on riivida seda vannivette ja lasta sellel kuumas vees veidi tõmmata. Peale vannis käiku on tõeliselt ergas olla ning kogu väsimus on justkui käega pühitud.

Endale teadlikult taastumismetoodikaid valides saame olla tublimad ja seda kõike väikese vaevaga.

Osale arutelus

 • Madis Teesalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara