Kuidas positiivsust säilitada?

Elu on raske. Ja maailm on kahjuks domineerivalt negatiivne. Võtke kasvõi uudised - kui nelja negatiivse uudise kohta ühe positiivse leiad, siis on see juba päris tähelepanuväärne. Tihti väsime me väga ära. Aeg-ajalt asjad ei õnnestu nii nagu me neid plaanisime. Ikka ja jälle tuleb meie teele inimesi, kes teevad kõik endast sõltuva, et meid närvi ajada. Jutu mõte? Negatiivne on palju lihtsam olla kui positiivne.

Minu koolitusel käinud inimesed on vahel imestanud, et kuidas ma suudan ja jõuan nii positiivne ja energiline olla. Mõned on küsinud, kas ma vahel ka üldse torssis või negatiivne olen. Ja et kas minu positiivsus on kaasa sündinud või temperamendist tulenev. Ise usun, et positiivne olek ja käitumine on eelkõige igaühe valik.

Seda, kui väsitav koolitamine võib olla, on kõrvalseisjal raske aru saada. Aga ma kinnitan teile nii enda kui oma kolleegide kogemusele tuginedes, et vahel võtab koolitus nii läbi, et eluvaim tuleb sisse alles ülejärgmisel päeval. Ehk siis järgmisel päeval peale koolitust on tihti kõva "siiber"?. Nende päevade väsimusega kaasneb tihti halb tuju ning ka negatiivsus on väga kerge tekkima. Möödunud aastal õppisin sellest "siibris olekust"? lahti saama ning tahan siinkohal neid nõuandeid Sinuga jagada. Selles kõiges, mis allpool kirjas, ei ole tegelikult midagi uut, kuid seda on kasulik vahel meelde tuletada. Uskuge mind - selles, et maailm oleks ilus ja hea, on inimesel endal väga paljus kaasa rääkida.

Enne, kui asun asja kallale, räägin teile ühe loo. See ja ka need "nipid"?, kuidas positiivsust säilitada, peaksid nendele, kes meie kliendipäeval osalesid tuttavad olema.

Oli mees ja oli poeg. Pojal oli igav ja ta ei leidnud endale kuidagi tegevust. Ja nagu lapsed sel puhul ikka, rippus ta isa küljes ja "tegeles"? temaga. Isa aga tahtis väga lugeda, ja tüütust jõmpsikast mõneks ajaks lahti saada. Tal tuli meelde, et oli ühes ajalehes märganud ilusat värvilist maakaarti. Ta otsis selle lehe üles, käristas tükkideks ja andis pojale, et see isetehtud puzzle kokku paneks. Poiss läks teise tuppa ja asus tegutsema. Ja tuli väga ruttu tagasi, koos kokkupandud maakaardiga. Isa oli väga üllatunud - maakaart pisikestest tükikestest nii lühikese ajaga kokku panna oleks temale endale kõvasti üle jõu käinud. "Kuidas sa seda tegid?"?, küsis ta poisi käest. "See oli väga lihtne. Ma avastasin, et kaardi teisele poolele oli trükitud mehe pilt. Panin selle kokku ja keerasin siis teistpidi - oligi maakaart koos,"? kõlas vastus.

Kui mees on korras, on ka maailm korras - see on selle loo mõte. Kui oled ise positiive, siis on ka maailm sinu ümber positiivne.

Kuidas siis säilitada negatiivses maailmas positiivsust?

Sea ja saavuta eesmärke.

Esimene nipp, kuidas vältida auku sattumist on - sea eesmärke ja saavuta neid. Kui oled millegi raskega maha saanud, oled rohkem jõudu täis. Mulle meeldib esineda - inimestele uusi mõtteid anda või vanu meelde tuletada, neid aidata. Viimasel ajal on mul ka lihtsam närvist jagu saada, kuid raske esinemise puhul, on väike pinge ikka sees. Ma sean endale eesmärgi - teha hea koolitus või hea ettekanne, millest kuulajatel ka sisuliselt abi oleks. Ja kui ma selle lõpuks ära teen, olen terve päev härga täis. Raske asja ära tegemine annab megalt jõudu juurde ja muudab automaatselt maailma positiivsemaks.


Söömisharjumused
. Kui sa iseenda, oma tervise eest ei hoolitse, on raske terve ja ka positiivne püsida. Minu arst soovitas mulle süüa teistmoodi ja niimoodi energiat juurde hankida: näiteks süüa rohkem juurvilja, mitte süüa süsivesikuid ja valke koos. Sellise toitumise idee seisneb selles, et kuna keha kulutab vähem energiat seedimise peale, saad sina seda muudele asjadele rohkem kulutada - energiat jääb üle. Ja need nõuanded töötavad. Mõne kuuga olin võtnud alla 11 kilo, kusjuures ilma mingi erilise dieedi, ilma näljutamata. Ja ma tunnen nüüd ennast veel paremini kui varem. Käsi südamel - toitudes õigesti suudate olla positiivsem, teil on jõudu, energiat palju rohkem.

Magamisharjumused.
Ameerika firmas Southwestern Company, kus ma ülikooliajal suviti ukselt-uksele raamatute müügimehena töötasin, on väga range režiim. Et püsida graafikus ja täita oma eesmärke, pidi hommikul ärkama kell 6. Selleks, et nii vara ärgata ja terve tööpäev, mille pikkus oli peaaegu 14 tundi, kõvasti tööd rügada, oli vaja vara magama minna. Muidu ei olnud lihtsalt võimalik tempos püsida. Graafikus püsimine tähendas aga omakorda seatud eesmärkide saavutamist ja ka head palka ning rõõmutunnet nende mõlema üle. Ameerika rahvatarkust, mis ütleb "väsimus teeb meist kõigist argpüksid"?, maksab tõsiselt võtta. Oli oluline vahe, kas magasid tunni vähem või rohkem. Rohkem oli parem, sest seeläbi on enesekindlus suurem ja müügitulemuslikkus kõrgem.

Loe häid raamatuid ja ajakirju.
Minu üks lemmikkirjanik Charles "T"? Jones, raamatu "Life is Tremendous"? autor, on öelnud järgmised kuldsed sõnad: tänane sina ei erine sellest sinust, kes sa oled 10 aasta pärast muus kui kahes asjas. Need kaks on: inimesed, keda sa kohtad ja raamatud, mida sa loed. Lugege häid raamatuid, tellige endale koju või kontorisse häid ajakirju. Eesti keeles on juhtimise kohta ilmunud päris häid raamatuid, müügi kohta kahjuks vähem. Kui inglise keel käpas on, soovitan järgmisi ajakirju: Harward Business Review, Forbes, Fast Company, Fortune, Inc. Otsige häid saite internetist - neid on küllalt nii müügi kui juhtimise kohta. Lugemine, niiöelda oma mõtete toitmine, annab palju energiat, jõudu, võimalust vältida negatiivne olemist.

Suhtle positiivsete inimestega.
Kotkad lendavad kotkastega. Kui tahad olla positiivne, suhtle positiivsete inimestega. Vali endale kaaslasteks nii tööl kui vabal ajal need inimesed, kes on rõõmsad ja õige ellusuhtumisega. Väldi, nii paljus kui võimalik, negatiivsete seltskonda.

Koorma end füüsiliselt.
See tundub naljakas, aga füüsiline koormus annab energiat juurde, mitte ei võta seda vähemaks. Isegi 20-30 minutit jooksmist või mõnd muud aeroobset treeningut, annab positiivsust ja energiat juurde. Sportides tõuseb kehas endorfiinitase, mis on meie isiklik kehaline mõnuaine. Kuid sellest võivad pikemalt rääkida mõned asjaga paremini kursis olevad inimesed.

Kiida ja aita teisi.
Heade sõnade välja ütlemine aitab iseenda enesehinnangut ja tuju tõsta. Aita teisi - oma lähedasi, sõpru, kliente, kolleege, ülemusi ja sa tunned ennast paremini. Oleme koos "Missioonist Kasumini"? koolitusel osalenutega leidnud, et kõige võimsam sõna firma missioonis kasutamiseks on verb "aitama"?. Kui fookus endalt ära võtta, mitte enda pärast muretseda ja oma energia väljapoole suunata, siis on need hüved, mis lõpuks endale laekuvad kordades suuremad ja ka nauditavad.

Muuda see kõik harjumuspäraseks!

Kui nendest mõtetest kasvõi kolmveerand harjumuseks muuta, on positiivne olla palju-palju lihtsam. See viimane nõuanne on seetõttu ka kõige olulisem.

Osale arutelus

 • Peep Vain

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara