Tööta nutikalt!

Meile kõigile meeldiks töötada efektiivsemalt, samas vähemate pingutustega, kas pole? Et sellist olukorda saavutada, on hea mõte iga oma päeva ette planeerida: seada paika oma järgmise päeva ülesanded, tähtsusjärjekord, ja seista hea selle eest, et asjad siis ka tõepoolest tehtud saaks.

Sageli teeme oma töid nö jooksvalt, ilma kindla plaani ja sihita. See aga põhjustab olukorra, kus erinevad ülesanded kuhjuvad, samas kui olulised asjad tegemata jäävad. Kas tuleb tuttav ette? Võtmeideeks on ise oma päeva kujundada, mitte lasta päeval ennast juhtida. Ja tegeleda eelkõige oluliste asjadega.

Proovi oma päev mõttes läbi mängida, nö oma mõtetes selle päeva ülesannetega lõpule jõuda enne, kui see algab. Selleks võta 15 minutit iga tööpäeva lõpust ning mõtle läbi järgmise päeva tööd-tegemised. Kui vähegi võimalik, siis ära lükka planeerimist ülesannete täitmisega samale päevale (otse loomulikult on hommikune planeerimine ikkagi parem kui mitte midagi :-). Oma tegutsemise kondikava tagataskus kandes on lihtsam keskenduda just olulistele asjadele ja vältida n-ö tühikargamist.

Et keskenduda olulisele, tuleb oma ülesannete tähtsust sisuliselt hinnata ning päeva tegevuste prioriteetsus paika panna ja sellest ka kinni pidada. Loomulikult sisaldab iga päev miljon asja, mis tuleks ära teha, kuid oma tähtsusjärjekorda teades on hõlpsam keskenduda sellele, mis tõepoolest tegutsemist nõuab. Mõttekas on määrata kindlaks ka tegevuste ajaline kestus ehk koostada oma tegevuste ajakava. See aitab oma plaanist kinni pidada ning hulgaliselt aega kokku hoida, kuna nii ei hajuta iga pisiasi tähelepanu.Lõpuks tuleks oma plaan kriitilise pilguga üle vaadata ja teha vajalikud mugandused. Nii nagu näiteks korvpallimeeskond vaatab oma mänge videolt, et vigadest õppida ja järgmistes mängudes üha paremaid tulemusi saavutada, peaks ka iga päevaplaanija oma päeva mõttes üle vaatama.Kui päevade planeerimine on harjumuseks saanud, tuleks hakata nädalate kohta plaane tegema. Paljud meist ülehindavad seda, mida päeva jooksul korda saata võiks, kuid alahindavad nädala saavutusi. Silmas tuleks pidada, et hea amet ja suur sissetulek käivad oma elu ja tegemiste pikaajalise etteplaneerimisega mitte just juhuslikult käsikäes.

Osale arutelus

 • Kai Karus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara