Julgus uuesti alustada

Kes oma tööga rahul ei ole, ei peaks hirmu tundma töökoha vahetuse ees. Samas ei tohiks sellist olulist sammu tehes ka kiirustada, vaid tuleks eelnevalt kõik nüansid põhjalikult läbi mõelda.

Töökoha vahetamise peale soovitatakse mõtlema hakata siis, kui tahe ja soov seda tööd teha kaduma hakkab. Poleks paha firma vahetuse kõrval kaaluda alternatiivina ka võimalust täiesti uues ametis alustada. Kahjuks väldivad paljud meist seda teemat teadlikult ja klammerduvad oma ametikoha külge. üheks põhjuseks on siin kindlasti tööturu ebastabiilsus. Kuid sageli on põhjuseks ka see, et vajaka jääb otsustusvõimest ja julgusest teha see otsustav samm. Ja nii hoiabki töötaja, kes muidu juba ammu lahtiste silmadega uue töökoha järgi ringi vaataks, vastupidiselt sisemistele soovidele ja eelistustele, kümne küünega oma kohast kinni.

Ka nendel, kel juba töökoha vahetuse mõtted peas, ei ole riskivalmidus just kõige suurem. Hirm uue ja tundmatu ees on mingis mõttes ka psühholoogiline refleks kaitseks kiirustades tehtud otsuste eest. Kuid kui endas juba päris kindlad ollakse, et tahaks hoopis midagi muud teha, tuleb endas see julgus leida. Seda just eelkõige iseenda hea enesetunde ja tervise huvides.

Töökohavahetus peab olema hoolikalt planeeritud. Ei piisa ainult sellest, et tahad vanalt kohalt ära, peab ka teadma, kuhu minna. On vaja endalt küsida, millisena näen ma enda tulevast ametikohta? On hea kui inimesel on unistused, kuid alati on vaja enne enda jaoks läbi mõelda, kas need soovid ja tahtmised on ka reaalselt teostatavad. Tihtipeale hindame me oma võimalusi üle ja võime seetõttu väga valusalt kukkuda.

Uue töö otsingul on oluline eelnevalt turgu uurida. Peab teadma, millist tööjõudu hetkel vajatakse. Samuti on vaja endale ka selgeks teha, kas on plaanis astuda väike või suur samm. Seda eriti siis, kui oma tööandjaga rahul ollakse. Sel juhul oleks mõttekas võimalusel viia muudatus läbi ettevõttesiseselt, muutes tööülesandeid või vastutusvaldkonda.

Kui vahetatakse firmat, siis jäävad tavaliselt tööülesanded üldjoontes samaks. Teine variant on vahetada valdkonda, aga amet jääb samaks. Kriitiline enesehinnang oma oskustele ja võimetele kaitseb valede otsuste eest (hea automüüja ei pea sugugi automaatselt seda tähendama, et ollakse edukas ka raamatuid müües).

Tööle peale lapsepuhkust

Lapsega kodus olemise aja pikkus on perekonniti väga erinev. See, kas emad või vähestel juhtudel ka isad, otsustavad ainult aastaks-kaheks koju jääda või hoopis alles siis töö peale mõtlema hakkavad, kui lapsed juba kooliminekueas on, sõltub suuresti pere sissetulekust. Paljud naised kaotavad sellise aastatepikkuse pausi tõttu kontakti kiiresti muutuva töömaailmaga. Vähene huvi või puuduvad võimalused oma erialaseid teadmisi värskendada, raskendavad tagasitulekut veelgi. Kiiresti muutuv olukord tööturul, samuti kahtlused iseenda võimetes ja võimalikus tööalases tulevikus vähendavad paljudes julgust tagasi tööle tulla.

Soovitav on lapsepuhkusel olles mitte kaotada kontakti oma ülemuse ja kolleegidega. Siis ei vajuta "unustuse hõlma" ja ollakse kursis ettevõttes toimunud muudatustega. üks variant oleks ka võimalusel puhkuseperioodil asendajana või osalise tööajaga tööl käia, et ei peaks peale pikka beebipausi "võõrasse" firmasse tagasi tulema.

Enne, kui otsustad tööle naasta, peaks enda jaoks leidma vastused järgmistele küsimustele:

* mis on vahepeal tööelus muutunud? * kui värsked on minu tööalased teadmised? * millised on need pereelu nüansid, millega pean tööle minnes arvestama? * millised sotsiaalsed oskused on mul juurde tulnud? * kas olen vahepeal mingi lisaeriala omandanud? * kas tahan naasta endisele tööle või huvitaks mind mõni teine amet?

* ......?

Vastused sarnastele küsimustele aitavad asjalikult täita lünkasid CV-s, suurendada enesekindlust ja saada aimu iseenda tugevatest külgedest.

Osale arutelus

 • Sirli Sprivul

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara