Intervjuu Aura Keskuse sekretäri Aire Laasiga

Tartus kohe kesklinna külje all asub paljude tartlaste ja samuti kaugema kandi inimeste hulgas igati populaarne asutus - Aura Keskus, mis pakub oma klientidele nii ujula, veepargi kui ka terviseklubi kasutamise võimalusi. Võib-olla nii mõnigi ujumisfännist klient kadestab selle maja personali, et küll on ikka Aura töötajatel vedanud: saavad näiteks hommikul, õhtul ja miks mitte lõunapausi ajalgi supelda.

Selgub tõepoolest, et näiteks Aura Keskuse sekretäri Aire Laasi üks tööpäevaks valmistumise rituaal on mõnikord hommikune ujumine või siis aitab veeprotseduur tal õhtul peale tööd justkui töömeeleolust välja tulla.

"Tööpäevad algavad enamasti märkmete ülevaatamisega nagu ilmselt enamikel sekretäridel: post, kirjad, arved, broneeringud, telefon... aga mõned tööpäevad algavad hoopis varahommikuse ujumisega, mis annab kogu päevaks tohutult energiat,"? räägib Aire ja samas tunnistab, et kasutab seda suurepärast võimalust vähem, kui tahaks ja peaks.

"Tihtipeale ka lõpetan tööpäeva basseinis vesiaeroobika treeningul, see on hea viis vabaneda tööpingetest (juhul kui neid on päeva jooksul tekkinud) ja tõsta toonust õhtuks - sinna peab mahtuma pereelu, sõbrad-tuttavad, keeltekool jne."?


Käsitööõpetajast sekretäriks

Enne veekeskuse sekretäri kohale kandideerimist oli Aire töötanud Tartu Vaba Waldorfkoolis käsitööõpetajana ja SA Tartu ülikooli Kliinikumi Kõrvakliinikus sekretärina. Ta on lõpetanud Lähte Keskkooli, käsitööõpetajaks õppinud Kehtna Kõrgemas Kodumajanduskoolis ning hiljem läbinud AS Reaale korraldatud sekretäride kursused.


Käsitööõpetajast sekretäriks? Millest selline kannapööre?

"Ilmselt mitme asja kokkulangemine: õpetajana oli tundide koormus väike, väljaspool tööaega aga tööd ja muretsemist palju. Kuna suhtlemine on mulle alati meeldinud ja tekkis võimalus sellel alal täiskasvanutega töötada, haarasin võimalusest kinni ja tänaseni ei ole kahetsenud. Käsitöö meeldib mulle siiani ja hobina rohkem kui tööna."?

Aura Veekeskuses on Aire tööl olnud seitse kuud alates tänavu aasta märtsist. "Suhteliselt lühikest aega, aga vastumeelsust töö suhtes pole veel tundnud. Loomulikult ei laabu kõik alati sada protsenti, aga see annabki põhjust millegi poole püüelda ja edasi areneda."?

Eriline on veekeskuse sekretäri ametis olija arvates võibolla see, et hooajati tööd erinevad.

"Kõige tihedamad tööpäevad on meil seotud koolivaheajaga, siis on maja laste kilkeid täis. Iseenesest väga armas, aga töötajatele tähendab see tohutut vastutust ja valvelolekut, pidevat organiseerimist, et kõik laabuks. Muidugi on sel ajal ka tavalisest rohkem broneeringuid."?

Vahel tuleb pingelisemal tööpäeval ette ka väikeseid viperusi. "Unustan mõnda üksust toimuvast teavitamata ja viperus ongi käes. Näiteks juhtus selline lugu: olin kokku leppinud kooli gruppidega viis ekskursiooni veekeskuse masinaparki, aga unustasin sellest ekskursiooni läbiviijaid teavitada, kõik grupid olid kohal, ekskursioonijuhti mitte... õnneks laabus kõik operatiivselt ja kliendid ei kannatanud."?

Aire tõdeb, et reageerib viperustele tavaliselt spontaanselt. "Kuna väljapääsmatuid olukordi ei ole, siis on kõik lõpuks alati laabunud. Aga ega mulle viimase hetke ponnistused ei meeldi, üritan järele mõelda ja eks igast asjast on midagi õppida, iseasi muidugi, kas alati õnnestub. Lohutan end teadmisega, et viperused juhtuvad ainult neil, kes midagi teevad, kes midagi ei tee, nendel ei saa ka viperusi juhtuda."?


Tihe koostöö juhtkonnaga

Põhitööks on Airel veekeskusesse tulevate broneeringute vastuvõtmine ja info jagamine maja erinevate üksuste vahel. Samuti täidab ta nii-öelda üdini sekretärilikke ülesandeid: telefonile vastamine, kohvimasina korrashoid, kontoritarvete tellimine, infostendide korrashoid ja teadete koostamine, ürituste organiseerimine ja korraldamine.

"Alati ei ole kõikide huvidega arvestamine lihtne. Aga rõõm keerukate olukordade lahendamisest on ju siis palju suurem...,"? märgib sekretär, kelle igapäeva toimetusi seob tihe koostöö juhtkonnaga, erinevate üksuste juhtide ja veekeskuse juhatajaga.

"Iga nädal vähemalt korra toimub juhtkonna koosolek, kus kõik kitsaskohad läbi arutame ja koos otsuseni jõuame. Selline koosistumine annab kindlustunde ja aitab leida parima lahenduse erinevatele olukordadele."?

Aire sõnul töötavad veekeskuses nooruslikud, tublid, sportlikud ja lahked inimesed. "Selliste inimestega on igati tore koos töötada."? Aire arvates peab sekretär oskama olla teiste teenistuses, tundma sellest rõõmu. "Ja kui ta samal ajal ei kaota iseennast, siis minu arvates ta sobib sekretäriks."?

Sekretäride päeva suhtes ei ole Airel arvamust, et see peaks olema millegi poolest väga teistmoodi. "Aga kui keegi seda meeles peaks ja tooks väikse kimbu lilli, siis muidugi rõõmustaksin. Kohe esimesel kuul, kui siia tööle tulin, oligi sekretäride päev. Koristasime sel päeval kogu juhtkonnaga linna, hiljem toidulauas avastasime, et on ka sekretäride päev. Sain piisavalt tähelepanu ja oli meeldiv toreda seltskonnaga tavapärasest erinevas kohas lõunatada."?

Oma esimest tööpäeva veekeskuses mäletab Aire samuti suurepäraselt, sest see oli kõikidest teistest töökohtadest erilisem.

"Kohe kui tööle saabusin, toimus juhtkonna koosolek, mis algas minu vastuvõtmisega kollektiivi. Laual oli tort ja mulle kingiti väga armas lillekimp ning Aura Keskuse logoga saunalina. Olin sellisest vastuvõtust väga liigutatud, lausa pisar tikkus silma."?

Esimesel koosolekul tutvustati tööülesandeid ja peale seda andis juhataja ülevaate majast ja töötajatest. "Siis istusingi oma laua taha ja tööd oli nii palju, et tõusin toolilt alles pool tundi peale tööpäeva lõppu, isegi lõunatada polnud aega. Korraks mõtlesin, et issand, kas nii hakkabki olema. Hiljem muidugi enam nii hull ei ole olnud. Nüüd oskan ise aega ja töid planeerida, tean, et kuu alguse päevad ongi natuke tihedamad kui muidu."?


Kuidas soovitate ehitada oma tööpäeva veelgi efektiivsemalt üles?

"Väga raske on soovitada kindlat tööpäeva ülesehitust. Kõiki asju on lihtsam teha, kui enda jaoks on olemas süsteem. Minu süsteem ei pruugi aga teistele sobida. üritan kõikvõimaliku info jooksvalt kirja panna, nii koguneb iga päeva peale kalendris hulk toiminguid. Hommikul vaatan need üle ja alustan tööd tähtsuse järjekorras, kui midagi, mis ei ole väga kiire, jääb tegemata, siis kannan selle üle järgmisele päevale... Kui mu kalendermärkmik peaks kaduma, siis oleksin küll "peata kana"."?


Millist nõu annaksite teistele sekretäridele dokumentide korrashoiu osas?

"Dokumentatsiooni korrashoid iseenesest ei ole väga raske. Sain sellele kinnitust hiljuti vastaval koolitusel käies - läbisin Studium Oü kursused "Praktiline arhiveerimine ja hea tava asutuse dokumendi-ja arhiivihalduses", mida soovitan kõigile, kes tunnevad, et dokumentide korrashoid ei ole just nende tugevam külg.

Kuna meie asutus on veel noor ja dokumente ei ole kohutavalt palju, siis suurt arhiivi tekkinud ei ole. Kindlasti aitab dokumentatsiooni korrashoiule kaasa hea süsteemiloomine, millega tegelen. Vastavast koolitusest on suur abi."?


Rääkisite ka, et käite õhtuti keelekursustel... mida õpite?

"Kaks korda nädalas käin õhtuti inglise keelt õppimas. Olen suhtluskeelt ka varem õppinud, aga paljude klientidega on vaja suhelda e-maili teel inglise keeles, tahan ennast sellel alal täiendada. Soov oleks täiendada ka vene keele grammatikat, aga kõike korraga lihtsalt ei jõua."?


Kas Aura Keskuses töötamisel on eeliseid?

"Muidugi on: siin on ju kõige toredamad töötajad. Eelis on ka tervisliku eluviisi kättesaadavus. Isegi kui alati ei kasuta neid eeliseid, tean, et mul on alati võimalus minna ja ühendada meeldiv kasulikuga! Aura Keskus tundub mulle väga töötajasõbraliku ja edumeelse ettevõttena. Kollektiiv on meeldiv ja toetav, see annab jõudu ja julgust tegutseda."?


Kui oleks võimalus kinkida midagi kõikidele sekretäridele, siis mida kingiksite?

"Kingiksin kõikidele rohkem AEGA oma pere ja lähedaste jaoks, sest ka ise tunnen just kodule pühendatud ajast kõige rohkem puudust. Samuti soovin sekretäri ametis olijaile (veel) rohkem naeratust! On ju sekretär firma visiitkaart."?


Kolleegi kommentaar

Luule Arras, Aura Keskuse teenindusjuht:

"Hindan Aire head meeskonnatöö oskust. Leian, et sekretäritöö üheks ülesandeks ongi info hankimine ja edastamine erinevate persoonide vahel. Oluline on õige info selekteerimine. Sellega saab Aire suurepäraselt hakkama. Meie koostöö sujub suurepäraselt. Kindlasti on üks oluline tegur Aire hea huumoritunnetus.

Ajal, kui Airel oli puhkusel, jõudsime ühel hommikul järeldusele, et teiste juhtkonnaliikmete lühiajaline eemalviibimine ei anna nii teravalt tunda kui sekretäri äraolek. Seega toonitan jälle tema siduvat rolli.

Info liikumine juhtkonna ja muude üksuste vahel on paranenud. Kuna Aire on meie ettevõttes töötanud vaid seitse kuud, siis leian, et see töö pakub talle veel hulgaliselt väljakutseid ja arenemisvõimalusi. Sotsiaalselt aktiivse inimesena näen tema tulevikutööd rohkem seotud personali või müügitööga."?

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara