Rahvusvahelised kombed kinkimisel

Kinkimine võõrale võib tõsiseks probleemiks osutuda. Altminek sobiva kingituse valimisel, selle pakkimisel, kingituse üleandmise ajastamisel, eksimine kingituse vastuvõtmisel võib osalised raskustesse seada.

Kesk-Ida ja mõnede Aasia riikidega võrreldes on eurooplased mõõdukad kinkijad. Kuid see ei alatähtsusta kinkimise kommet Euroopas. Kuldne reegel on vähemasti üks kingitus alati kaasa võtta. Hea valik on kõrge kvaliteediga margitoode või teie kodumaad esindav (käsitöö)kunstiese või delikatess. Kui kinkimisvõimalust ei teki, pole katki midagi. Kui aga selleks tekib vajadus, hoiab kaasavõetud kingitus ära juhuostu viimasel minutil.

Sulepea, kellad, ehted ja elektroonilised pisiriistad on hinnatud kingitused. Need peavad olema kõrge kvaliteediga. Jälgige, et teie kingitus poleks pärit mõnest vaenulikust naaberriigist, mis võib saajat tõsiselt solvata. Heaks kingituseks võib pidada ka mälestusmedaleid ja -plaate. Kena pildialbumit külastaja kodumaast peetakse Euroopas sobivaks kingiks, seda võib võtta ka kui küllakutset. Käsitööesemeid hindavad eurooplased, eriti sakslased, väga kõrgelt. Vahemereriikides on heaks tooniks, kui ka võõrustaja lapsi kingitusega meeles peetakse.

Euroopas on tavaks, et kingitused avatakse kinkija juuresolekul. Hoolitsege selle eest, et need oleksid ka nägusalt pakitud.

Kinkimine on vanimaid traditsioone ühiskonnas. Nagu igal pool mujalgi, rajanevad ärisuhted Euroopa Liiduski isiklikel suhetel ja kingitustel on sotsiaalseid sidemeid kinnitav osa. Vana kõnekäänd "Mitte kink pole see, mis loeb, vaid tähelepanu" võib tõsi olla. Teie ideed ja kavatsused ei pruugi äripartneritele kahjuks alati silmnähtavad olla, eriti juhul, kui kuulute erinevatesse kultuuridesse. Kohatu kingitus võib edastada soovimatu sõnumi või koguni haavata. Allpool on nimetatud mõned sobimatud kingitused, mida ei tohiks teatavates EL riikides teha.

Saksamaa

 • Kanarbikupott. Põhja-Saksamaal istutatakse neid imeilusad igihaljaid taimi hauale. Selle taime tuppatoomine pidavat õnnetust tähendama.
 • Õlu. Kui see pole just omapruulitud õlu või teie kodukoha õlletehase toodang, ei avalda õlu sakslasele muljet. Sakslased ja belglased on õlle koha pealt nii suured asjatundjad, et see oleks igati vale kost.
 • Hispaania

 • Daaliad ja krüsanteemid. Need on matuselilled.
 • Lillat ja musta värvi esemed. Lilla ja musta kombinatsioon võib hispaanlastele maitselage näida, sest need värvid seostuvad lihavõttepühadele eelneva vaikse nädala protsessioonidega.
 • Prantsusmaa

 • Kollased lilled. Need sümboliseerivad truudusetust ja vaevalt seda kavatsete te öelda läbi lillede. Vältige krüsanteeme ja 13 õiega buketti. Punased roosid sobivad armastajapaarile või sotsialistile.
 • Vein. Kui teil on õnne saada kutsutud õhtusöögile prantslase juurde koju, on peremees kahtlemata iga söögikorra juurde sobiva veini valinud. Kui te ilmute oma naljaka pudeliga, te mitte ainult ei solva peremeest, kaheldes tema suutlikkuses õhtusöögiks sobiv vein valida, vaid vihjate ühtlasi, et pererahva veinikelder pole piisavalt varustatud. Erandiks sellest reeglist võib olla erakordselt hea vein teie kodumaalt. Ja ka siis peaksite selle üle andma kui kingituse, mida nauditakse kunagi hiljem ega eeldata, et peremees peaks joogi avama kohe.
 • Itaalia

 • Krüsanteemid. Lilled sobivad itaallastele hästi, kuid vältige krüsanteeme ja ostke alati õnne tähistav paaritu arv õisi.
 • Osale arutelus

  • sekretar.ee

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Viljandi Pärimusmuusika Ait

  Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

  Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

  Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara