Värvid läbi Feng Shui õpetuse

Värvid mängivad meie igapäevases elus suurt rolli, kuid tavaliselt me seda ei märka. Meil on omad lemmikvärvid, mis räägivad meist rohkem kui me ise seda oskame või tahamegi.Selleks, et saavutada soovitud mulje endast, võime kasutada erinevaid värve riietuses. Olenevalt sellest mida me tahame saavutada või mida me tahame väljendada, valime me ka sobiva värvi. Värvide abil saab ravida ja muuta meeleolu.


VALGE

Valge värv sümboliseerib puhtust ja täiuslikkust. Ta sisaldab endas kõiki spektri värve ja assotsieerub headuse ja jumalikkusega. Inimesed, kes eelistavad valget on korralikud, ausad ja siirad. Kuid võivad olla ka nõudlikud.Positiivne: puutumatu, täiuslik, ennastohverdav, avatud, kergus, üksindus, mitmekülgne, esmamulje sissepoole elavast ja keerulisest inimesest.Negatiivne: isolatsioon, oht, pettumus, igatsus.Valge värv värskendab ja valgustab tumedaid ruume. Ta annab mulje puhtusest ja värskusest, minimalismist. Kasutage valget värvi riietes, kuid teil on vaja luua mulje süütusest, korralikkusest ja puhtusest.


PUNANE

Punane see on eluenergia. See on stimuleeriv ja erutav värv, mis suurendab inimestes kirgi. Looduses kasutatakse punast värvi vastassugupoole võrgutamiseks. See värv soojendab ja aktiveerib, tõmbab endale tähelepanu ja hoiatab ohu puhul. Inimesed, kes eelistavad punast on julged, isegi kättemaksuhimulised. Oma loomult optimistlikud ja suhtlusaltid.Positiivne: liider, teerajaja, dünaamiline, visa, vastupidav, tänulik, taastav.Negatiivne: füüsiline jõud, kannatamatu, julm, arvustav, kangekaelne, häbematu, viha, häbi.

Punast värvi sobib kasutada ruumides, kus on vaja aktiivsust ja energilisust. Punasesse riietuda tasub aga siis kui tahate välja paista julge, ekstravagantne või seksuaalne.

ORANŽ

Oranž on inspiratsiooni ja loomingulisuse värv. See värv avab inimese varjatud oskused, aitab vabaneda hirmudest ja depressioonist. Sümboliseerib heasüdamlikkust ja stimuleerib suhtlemist. Inimesed, kes riietuvad oranži on uhked, sõltumatud, avaldavad tugevat muljet teistele ja püüavad võita populaarsust.Positiivne: jõud, heasüdamlik, suursugune, kannatlik, energiline, sotsiaalne, kartmatu, optimistlik, vaba.Negatiivne: pessimistlik, ennastõigustav, valelik, upsakas, ihne.

Hea on kasutada oranži ruumides, mis on mõeldud suhtlemiseks. Kasutage oranži oma riietes siis, kui tahate välja paista lõbusad, noored ja põnevad.

KOLLANE
Kollane värv stimuleerib mõttetegevust ja aitab omaks võtta uut informatsiooni. Toob seltskonda naeru ja rõõmu nii nagu oranžgi. See on energiliste inimeste värv.

Positiivne: osav, ettenägelik, rõõmsameelne, originaalne, vastuvõtlik, kannatlik, aus, õiglane, usin.Negatiivne: sarkastiline, lobisemishimuline, kriitiline, kannatamatu, arvustav, rumal, pilkav, sõnamurdlik, hajameelne, ebaviisakas.

Kollast värvi võib kasutada ruumides, kus on vaja kontsentreeruda ja tegeleda aktiivse mõttetegevusega. Kollase värvi mõju riietes on sarnane oranžiga.

ROHELINE

Roheline on harmooniline ja tasakaalukas. Aitab vabaneda halbadest tunnetest ja on rahustav. See on värske, loodusest võetud värv, mis sümboliseerib elu ja harmooniat.Inimesed, kes eelistavad rohelist tooni on tavaliselt sentimentaalsed ja kaastundlikud, armastavad sõbrasuhteid. Nad on püsivad ja usaldusväärsed.Positiivne: taktitundeline, praktiline, stabiilne, töövõimekas, suursugune, edumeelne, reformimeelne, suhtlemisaldis, läbinägelik, teenistusvalmis.Negatiivne: solvuv, egoistlik, kade, armukade, unistav, vähene kujutlusvõime, pettuv, raskemeelne.

Rohelist võib kasutada nii kõikides ruumides kui ka riietuses. Teid märgatakse, kuid mitte agressiivsusena.

HELESININE

Helesinine on rahustav ja jahutav värv. Sümboliseerib rahu, tarkust ja tasakaalu. Soovitatakse puhkuses ja lõdvestumiseks. Kannab endas usku paremasse homsesse. Helesinist tooni eelistavad inimesed, kes püüdlevad hingelisele saavutustele.Positiivne: tark, kannatlik, mõistusepärane, filosoofiline, hingeline, rahulik, aus, ennastohverdav, tervendav.Negatiivne: nõrk, emotsionaalselt tasakaalutu, jahe, ükskõikne, tige, emotsionaalselt küündimatu, valelik, kättemaksuhimuline.Helesinine sobib puhkeruumidesse, magamistubadesse - ruumidesse, kus vajate rahu.

Helesinine riietuse annab naiivsust ja lihtsameelsust.

SININE

Sinine on inspiratsiooni, innustuse ja unistuste täideviimise värv. See on ustavuse ja õigluse värv. Sinine näitab truudust ja sõbraarmastust, kuid samas ka sõltumatust.Positiivne: vastuvõtlik, organiseerimisvõimeline, reegleid järgiv, idealistlik, sõnakuulelik, puhas ja kindlameelne.Negatiivne: fanaatiline, faÅ?istlik, alluv, valelik, kirglik, usk enda kordumatusesse.Kui tahate näida tõsine ja kättesaamatu, siis kasutage sinist.


LILLA

Lilla (violett) on headuse, armastuse ja tarkuse värv, mis väljendab tundeid. Aitab balansseerida keha füüsilist ja hingelist energiat. Inimesed, kes armastavad lillat kalduvad enese tähtsustamisele ja võivad oma isiklikke puudusi mitte märgata. Tegemist on loomingulise natuuriga, kes kalduvad müstitsismi.Positiivne: juhtiv, leiutaja, oraatorlik, kõrged väärtused, humaanne, tark, loominguline, hea organiseerimisvõime, meediumi võimed, usk, saladuslik juhtimine.Negatiivne: julm, karjerist, suurusemaania, müüdav, kelm, iseteadlik.Violetset sobib kasutada ruumides, kus mediteeritakse. Riietuses sobib hästi teiste intrigeerimiseks ja salapärase mulje avaldamiseks.


MUST

Must on salapärane ja mõistatuslik värv. Sümboliseerib kinnist ja suletud olemist. Musta eelistavad rahulikud, tugevad inimesed, kes omavad kindlaid väärtusi. Must võib väljendada ka eitavust ja sümboliseerida ebakindlust ja sünget suhtumist ellu.Positiivne: hea õppimisvõime, oskus jagada oma jõudu, loominguline, ettenägelik, sisukus.Negatiivne: arvustav, jõuline, egoist, depressiivne, tühi, vastuoluline, piiratud, mõjutatav.

Riietuses kasutatakse musta värvi selleks, et näidata oma vabadust, peenust või hoopis autoriteeti.

* Veele vastavad must ja sinine värv. * Puule vastab roheline värv * Tulele vastavad punane, roosa, oranž * Metallile vastavad valge, kuldne, hõbedane värv * Maale vastavad pruun ja kollane värv

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara