Arco Vara sekretär Egerta Mändmets soovitab eesmärkide seadmisel olla enesekindel

Kinnisvarafirma Arco Vara Tallinna Büroo sekretär Egerta Mändmets hindab oma töös seda, et suudab olla kasulik ja oluline nii tööandja kui ka kolleegide jaoks. "Näen, et minu oluline roll on uute kontaktide toomine Arco Varasse. Minult saavad kliendid esmamulje ja teen kõik endast oleneva, et see oleks väga hea," räägib Egerta.

Õppinud ka sotsiaaltööd

Kui Tallinna üldgümnaasiumis sai läbitud põhikooli aste, asus Egerta õppima Rakvere Reaalgümnaasiumis, mille lõpetas ning peale gümnaasiumi sai Egerta sisse üheaegselt nelja kõrgkooli. Nendest kaks olid riiklikud ja kaks erakoolid, aga ometi ei olnud Egerta vaatamata headele sisseastumistulemustele elu eesmärkides veel päris kindel. Sestap otsustas aja maha võtta, et selgitada enda jaoks sobivad sihid.

"Asusin hoopis tööle restorani "Revalia"?, kus töötasin terve aasta, kuniks läksin õppima Tallinna Pedagoogilisse Seminari. Kooli kõrvalt sain tööd Kristiine Keskuse teksapoes." Tallinna Pedagoogilises Seminaris õppis Egerta sotsiaaltööd. "Õppisin kaks aastat, aga kuna pidin valima, kas töökoht või kool, tuli mul majanduslikel põhjustel siiski töökohale jääda (meelsamini oleksin ma teinud loomulikult mõlemat - käinud koolis ja tööl). Aga kuna viimase aasta jaoks kooliga kokkulepet ei saanud, jäi kool pooleli. Sel sügisel on plaan taas alustada õpinguid, kuid mitte samal erialal."


Kuidas jõudsid tööle kinnisvarafirmasse?

"üks perekonnatuttav töötab Arco Varas maaklerina ja teatas mulle, et kuna eelmine sekretär läheb lapsehoolduspuhkusele, otsitakse uut sekretäri - ja soovitas ka minul kandideerida. Nii ma kandideerisingi. Ning loomulikul olen ma selle kohavaliku üle õnnelik. Sest firma on suur ja prestiizhne, edasiarenemisvõimalus on täiesti olemas, kolleegid ääretult toredad, mõistvad ja abivalmid."

Samuti on Egerta sõnul tööandja väga edumeelne ja toetab mitmel viisil töötajate arengut. "Toetus on minu meelest eriti positiivne. Töö ise on küll kohati pingeline ja väsitav, aga siin on võimalus suhelda inimestega, mis mulle väga meeldib ja tunnen, et saan oma kolleegidele kasulik olla."

Valdkond, milles oma igapäevast tööd teeb - kinnisvara - on tema jaoks huvitav. "Siit saab vajalikke teadmisi igapäeva tavaeluks, sest kinnisvara teemaga puutub kokku oma elus pea iga inimene."


Mida igapäevatööga juurde õpid?

"Siin õpib palju uut ja huvitavat, sest kes meist ei puutuks oma elus kokku kordki kinnisvara müümise, ostmise, vahetamise või üürimisega. Siit saab suurepäraselt näiteks jälgida seda, kuidas eesti rahvas järjest areneb ja kuidas areneb meie elu ja elatustase. Minu meelest on kõige ilusam pilt see, kui büroosse astub sisse noor perekond, kes otsib endale päris oma kodu - olgugi, kui raske saab olema teekond, et seda saavutada. Mulle meeldib, et siin toimub pidevalt liikumine heade eesmärkide poole."

Küsimuse peale, kas ta oskab nüüd kinnisvarafirmas töötades ka ise majasid hinnata ja müüki panna, Egerta muigab. "Kindlasti mitte ei oska ma kinnisvara hinnata - see on kahjuks või õnneks raskem, kui inimesed arvavad. Hinnata ma ei oska, mingit hinnaskaalat oskaksin ehk öelda, lihtsam on see näiteks tüüpkorterite puhul.

Maakleritöö - müügitöö ei ole kerge töö. Ise ma seda tööd teha ei tahaks, ma arvan. Pigem olen rahul selle rolliga, et inimesed saavad minult esmase info ja mul on võimalus neile selgitada, miks on igati kasulik kinnisvarafirma teenust kasutada.

Tihtilugu arvatakse ekslikult, et kinnisvarafirmade teenus on ehk liiga kallis, see ei ole nii - sest see professionaalne abi ja teenus, mis kliendid meilt saavad, tasub end igati ära. Et üks korter maha müüa, on vaja teha päris palju tööd. Loomulikult tean kinnisvarast nüüd märksa rohkem, kui enne seda, kui Arco Varasse tööle asusin - kuid siiski maakler ega hindaja ma küll ei ole."


Tasakaalukus ja abivalmidus

Kui edukal maakleril on vaja olla omal erialal professionaal, siis Egerta arvates vajab üks hea sekretär kindlasti järgmisi omadusi - hea suhtlemisoskus, abivalmidus, kohanemisvõime, kiire mõtlemine ja reageerimine.

"Samuti on hea sekretär tasakaalukas ning tal on oskus enda eest seista. Saan öelda, et olen sellel ametikohal muutunud tugevamaks, iseseisvamaks ja julgemaks. Mis on minus sekretärilik - usun, et olen abivalmis - see ongi üks tähtsamaid iseloomuomadusi, sest töös on pidevalt ju olukordi, kus tullakse ja palutakse mul mitmesuguseid asju teha.

Lisaks olen kindlasti kannatlik - kuna alati ei mõisteta, et kui kontoris on 15 töötajat ja üks sekretär, siis ei suuda see üks sekretär olla kõigi jaoks."


Missuguseid erinevaid rolle oled sekretärina töötades täitnud? Kas eri päevadel on vaja olla erinev?

"Ma ei usu, et mul tuleb oma töös erinevaid rolle etendada. Olen ikka oma igas päevas see, kes ma olen. Mingeid rolle ei etenda - vähemalt teadlikult küll mitte."


On olnud töö juures konflikte? Kui ei, siis kuidas oled neid vältinud? Kui jah, siis kuidas need lahendanud?

"Usun, et väikseid konflikte on igas firmas ja on ka suuri, minul on olnud ainult väikseid õnneks, ja neidki vähe. Eks me kõik oleme mingil hetkel tusased ja pahurad, kuid kindlasti ei ole ma konfliktne inimene. Kui konfliktid tekivad, püüan nad juba algstaadiumis lahendada.

Ja nagu eespool juba mainisin, on mul ääretult meeldivad kolleegid. Kõigile kindlasti meeldida ei saa, see on kindel, aga kui olla see, kes sa tõeliselt oled, siis usun, et ei teki ka probleeme. On pigem sisetunde küsimus, millal midagi öelda ja millal mitte, kellele öelda ja kellele mitte ning kuidas seda öelda - KUI öelda."

Anna palun retsept - kuidas olla edukas?

"Usun, et kui tahad saavutada midagi, mille oled eesmärgiks seadnud, tuleb selle poole ka pürgida, olles enesekindel. On ju olemas ütlus ?´esmalt austa iseend, siis ausatavad sind ka teised?´ - minu meelest peab see 100% paika. Mina püüan ikka olla julge ja enesekindel. Ei tohiks karta, et ?´mis siis saab, kui ma seda kohta ei saa?´ jne - me elame vaid korra - tuleb härjal sarvist haarata ja tegutseda. Muud ma soovitada ei oska."

Samas lisab Egerta, et kolleegidega koostöö jaoks tuleb vajadusel osata olla paindlik ja teistega arvestav. "Kliendi või kolleegiga koostööd tehes tuleks kindlasti arvestada tema soove ja tema isiksust (kui ma teda ei tunne, tuleks tema olemus ära tajuda - st, kuidas temaga suhelda ja kuidas käituda). üldse, ükskõik millist koostööd tehes ei tohiks jälgida vaid iseenda eesmärke ja tahtmisi - aga samas ei tohiks neid täiesti ära unustada."


Millised on Sinu hobid?

"Peamiselt sport. Armastan jalgarattaga sõita. Nii kui lumi läinud, hüppan sadulasse, ja suvel, kui on mägirattarallid, püüan neil osaleda. Lisaks harrastan ujumist ja ratsutamist. Mulle meeldib ka joonistada ja luuletusi kirjutada - neid saan ma teha kahjuks vaid siis, kui mul vabalt aega jääb."


Kolleegi kommentaar

Kadri Lindpere, Arco Vara turundus- ja kommunikatsioonijuht:

"Egerta peamine omadus, mis on talle taganud edu antud töökohal ning loob head väljavaated tulevikus mistahes töökohale, on kindlasti heatahtlik suhtumine ning sõbralikkus.

Sekretär on sageli isik, kes loob kliendiga esmase kontakti ning selles osas on Egertal väga hea omadus olla alati rõõmsameelne ning viisakas. Eriti hindan tema kannatlikkust, kuna esmalt peab tal olema vastus iga kliendi küsimuse või probleemi lahendamisel ning teisena on majasiseselt pea kõik temast sõltuvad.

Ta on kiire, abivalmis ning kohati ehk ka liiga suuremeelne - pole kohanud, et ta kunagi keelduks mingist tööst või abist, mis isegi otseselt tema tööülesannete hulka ei kuulu. Aeg-ajalt tekib igas ettevõttes mõningaid konfliktsituatsioone, mille lahendamisel on Egerta taktitundeline ning viisakas. Usun, et nii mõnigi kliendi problemaatiline küsimus või pahameel on Egerta poolt juba aegsasti lahendatud ning selgitatud saanud."


Kuidas teda sekretärina iseloomustaksite? Kuidas sujub koostöö?

"Sekretärina on Egerta alati operatiivne, töökas, abivalmis, hea suhtleja - klienditeenindaja. Eriti armas, kuidas ta vahel näiteks minu suure töömahu juures ise oma abi tuleb pakkuma ning kiiretel aegadel on abiks töödes, mis otseselt tema ametikirjelduses ei seisa. Imetlusväärne on ta oskus alati lõbus ja heatahtlik olla, pole siiani küll tõdenud, et tal oleks halb või pahur tuju. Egerta on oma ametikohal väga professionaalne."


Soovid talle tulevikuks?

"Teades tema väljavaateid saada sisekujundajaks, usun, et antud heatahtlikkuse, rõõmsameelsuse ning hea suhtlemisoskusega saab teda vaid edu saata. Loodan, et ta on meie armas kolleeg võimalikult kaua, kuid teisalt toetan igati tema eneseteostust, mille osas on tal kahtlemata nii isikuomaduste kui ka silmaringi ja suhtlemisoskuse osas parimad väljavaated."

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara