Kuidas riietuda sobilikult ja moodsalt?

Tavaliselt on ikka sekretär see, kes külalistega esimesena kohtub ja suhtleb. Selleks, et esinduslik ja hea mulje jätta, on kirja pandud suuremal hulgal käitumisreegleid. Inimese esmamulje on tavaliselt otsustav. Seda saab jätta enda käitumise ja jutuga, kuid olulised on siinkohal kindlasti ka välimus ja riided.

Mida siis peaks teadma üks sekretär riietumisest ja selle kevade rõivamoest?

Võib lubada pisut vabadust riietuses

Tänapäevases liberaalses maailmas mõnda aega tagasi kirja pandud reeglid ei kehti nii rangelt. Kõik on muutunud kaasaegsemaks. Kui aastakümneid tagasi oli täielik tabu teksad, siis täna seda nii kindlalt ei tasuks väita. Oluline on alati riietuse valikul arvestada oma töökoha spetsiifikaga ja konkreetselt päevategemistega. Kummaline oleks tõesti mõelda, et presidendi sekretär kannab teksaseid. Kui seda teeb puidufirma sekretär, kes ka ettevõtte tööstushoones peab oma ametikohustusi täitma, siis tundub see täiesti sobilik.

Klassikaline pintsak sobib alati

Töötava naise garderoobi on alati kuulunud üks kena kostüüm. Kui naisterahvas kannab tööl olles pintsakut, siis mõjub ta kindlasti ametlikult ja professionaalselt. See on rõivaese, mille võiks sekretär oma garderoobi soetada. Kohati võib traditsiooniline pintsak moodi järgivatele inimestele kuidagi igav tunduda. Selleks, et seda klassikalist pintsakut elavamaks ja kaasaegsemaks muuta, on mitmeid võimalusi. Piisab juba värvika kaelakee lisamisest või reväärile prossi kinnitamisest. Palju annab mängida ka materjali valikuga. Väljanägemise muudab elavamaks kohe kindlasti värviline või mustriline jakk. Kui pintsakut ei meeldi kanda, siis võib ju valida kardigani või kampsiku.

Ilusad ehted on plussiks

Tihti kardetakse tööl kanda ka ehteid, arvates et see ei ole sobilik. Ilusad ehted muudavad väljanägemise vaid atraktiivsemaks ja lisavad plusse. Tuleks lihtsalt meeles pidada, et tegu on päevase ajaga ja mitte üle pingutada. Kaunis pross pintsaku revääril on igati tervitatud. Või siis praegusel kevadisel ajal mõni vahva ja lõbus kaelakee.

Püksid on alati moes

Meeste moest laenatud ja jõudsalt naiste seas kanda kinnitanud viigipüksid on alati aktuaalsed. Seeliku pikkusega võib mõnikord eksida, kuid pükste puhul taolist probleemi pole. Pükste seast õige leidmisel on variante palju.Võimalik on valida erineva lõikega pükste vahel: klassikalised viigipüksid, ilma viikideta püksid, laiemad püksid, madalama vöökohaga jne. Samuti saab ka materjalidega mängida. Lõppkokkuvõttes on tähtis silmas pidada oma figuuri eripära ja pükste valikul just sellest lähtuda.

Kombineeri erinevaid materjale ja toone

Rõivastusel on oma tähendus, mis on alguse saanud kultuuritraditsioonist. Must on matuse värv ja pruudikleit traditsiooniliselt valge. Tänapäeval aga ei ole enam nii selgeid eristusi. üha tavapärasemaks on saanud kombinatsioonid. Arvestama peaks eelkõige sellega, et valitu sobiks hästi oma keskkonda.

Kevade tulekuga lähevad ilmad soojemaks. Inimesed muutuvad rõõmsamaks. Miks mitte siis rõõmsat olekut ja positiivsust oma riietuses kajastada. Hea maitse tunnuseks sekretäri puhul peetakse oskust lasta oma ülemusel särada. See ei tähenda seda, et sekretär peaks halli kostüümi riietuma. Pisut värvi riietusse, kas siis aksessuaarina või mõne põneva lisandi näol, teeb teid ennast lõbusamaks ja inspireerib ka inimesi teie ümber. Värviaktsendina võib lugeda ka huulevärvi, kingi, vööd, salli ja ka sukkpükse. Valik peaks olema siiski diskreetne ja tasuks mitte üle pingutada (näiteks neoonroosade sukapükstega).

Sellel hooajal on moes ka kõiksugu mustrid, nii geomeetrilised kui ka lillelised. Kuid alati see, mis moeülevaadetes pakutakse, ei pruugi büroos hästi mõjuda. Eelistada tuleks eelkõige tagasihoidlikumat variant ja kombineerida seda ühetooniliste riietega.

Kingad

Riietuse puhul võivad teinekord kingad tähelepanu keskmes olla ja soovitud või siis soovimatut uudishimu äratada. Moeajaloos on välja pakutud igasuguseid jalavarjude variante. Suurimaks röögatuseks 20. sajandil võib lugeda platvormkingi. Valides tööleminekuks jalatsit, oleks sobilikum eelistada lihtsamaid mudeleid avangardistlikumatele - las see 70ndate platvormking jääb ajalukku või siis väljapoole tööaega.

Kinga valiku teeb iga inimene lähtuvalt oma maitsest, kuid on üks kindel reegel. Kinga valimisel peaks arvestama siiski seda, kas king harmoneerub riietega või mitte. Kontsa kõrgus sõltub juba kandja maitse eelistustest.

Osale arutelus

 • Gerli Liivamägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara