Sekretäride päev - kas ja kuidas tähistatakse?

Kevadiste ilmade tulekuga võib sekretäride päev mõningatel kontoritöötajatel muude toimetuste varju jääda, kuid kas seda ka sekretäride puhul. Sekretäri ametis töötavatele inimestele ta ju ikka korda läheb?! Vähemalt nii ma lootsin. Püüdsingi välja selgitada, millised on meeleolud seose sekretäride päeva tulekuga. Kes ja miks seda oluliseks peavad ja kuidas seda päeva tähistatakse?Sekretäril kipuvad ikka käed-jalad tööd täis olema. Seetõttu eriti hästi ei õnnestunud e-maili teel teostatud küsitlus. Mistõttu järgmiseks võimaluseks oli seda teha telefoni teel, mis ka tulemusi andis. Selgus, et suurem osa sekretäridest on kursis taolise päeva olemasoluga. Kui täpselt, seda asusingi uurima.

Mõningad vastanutest olid küll kuulnud sellest päevast, kuid ei teadnud täpselt, millal see on ja ei pidanud seda ka eriti oluliseks, et täpsemalt teada. Enamik küsitletutest oli seda meelt, et see ei ole nii tähtis päev, et vääriks erilist tähelepanu ja tähistamist. Kõlama jäi ka arvamus, et kui juba sekretäride päeva tähistatakse, et siis võib ju ka raamatupidajate ja muude töötajate päevi tähistada.

Küsitlusest selgus, et tavaliselt on sekretäride päev ikkagi tavaline tööpäev, nagu iga teinegi. Vastanud väljendasid sageli, et võiks ju ikkagi tähistada ja sekretärile suuremat tähelepanu ning tunnustust osutada. Viimast rõhutati üldse, seda mitte ainult sekretäride päevaga seoses. Kui enamjaolt oldi oma tööga rahul, siis oli ka mõni teisiti arvaja. Et alati võiks ju paremini olla. Mõningates asutustes töötavad sekretärid andsid mõista, et neid ei hinnata piisavalt...

Mida laiahaardelisemad töökohustused ja rohkem ülesandeid oli, seda vähemoluliseks peeti sekretäri ameti esiletõstmist. Ettevõtetes, kus sekretär tegi lisaks tavapärasele sekretäritööle ka muid ülesandeid, ei peetud oluliseks sekretäri esiletõstmist kord aastas. Tunnustust töö eest peaks ikka aega-ajalt jagama ilma kohustuseta seda seoses sekretäride päevaga teha.

Põhjus, miks sekretäride päev tähtis pole, võib otsida ka sekretäri ameti muutumisega. üldine tendents on keskendumine rohkem meeskonnatööle ja multifunktsionaalsus. Sekretäri ameti puhul peeti oluliseks asjalikkust ja oskust suhelda. Välja toodi ka mitmel korral kiirust ja esinduslikkust välimust. Kindel müüt ja ettekujutus sekretärist on siiski mingil määral olemas, kuid natukene teisenenud. Muutunud on ka ametiga kaasnevad kohustused ja ülesanded. Mainiti ka traditsioonilisi tööülesandeid nagu kontoritarvetega varustamine, kirjavahetuse pidamine ja klientidega suhtlemine, kuid tihti oli sekretäri ametit pidaval inimesel ka muu amet veel lisaks. Isegi, kui see ametinimetuses ei väljendanud, siis reaalselt tegi sekretär palju ja erinevaid ülesandeid. Tundub ka, et tänapäeval saavad juhid ise endale kohvi keedetud, sest seda mainisid vaid ainult mõningad küsitletutest.

Nagu eelpool selgus, enamuse küsitletud sekretäride arvates sellel päeval midagi erilist tegema ei peaks. Küll vähemuses, aga siiski mõningates asutustes arvati teisiti. On ettevõtteid, kus sellel päeval lilli kingitakse ning sekretärile erilist tähelepanu osutatakse.

Postimehe toimetuse sekretär-peatoimetaja assistent

Claire Peinar
sõnul kingitakse sel päeval nende ettevõttes sekretärile lilli, tuuakse Å?okolaadi ja lihtsalt õnnitletakse. Sekretär saab sellel päeval erilise tähelepanu osaks. Claire märkis, et enamjaolt on nende ettevõttes sekretär meeldiva tähelepanu all tihti. Selleks, et seal asutuses sekretäri tähele pannakse ja tunnustatakse, ei pea eriline päev olema.

Puidufirma Alcantra sekretär-raamatupidaja

Kristi Abel
aga arvas, et ega see päev nüüd nii oluline ka ei ole, et seda peaks kindlalt tähistama. Kristi ütles, et nende ettevõttes küll peale tema enda keegi teine selle päeva olemasolust midagi ei tea. Vähemalt nii ta avab. Seega, eks ta üks sekretäride enda lõbu ja ise enda tähelepanemise päev on. Kuid see ei tähenda seda, et sekretäri ei hinnata ja märgata. Kristi tõi välja, et teatud tähtpäevadel, nagu naistepäev ja vastlad, tehakse üllatusi ja kingitusi. Kui lilled või kingitus just sekretäride päeval tuuakse, siis see on muidugi meelitav. Kui mitte ja õnnitlusi ka ei tule, ega siis töö sellepärast tegemata jää. Tore on muidugi, kui sekretäri pannakse tähele ja peetakse meeles.

Väikesest uuringust jäi kõlama fakt, et hetkel meie ettevõtetes sekretäride päeva eriti ei tähistata, kuigi ollakse sellest teadlikud. üks vastanutest arvas, et tore ju ikkagi oleks, kui see töökalendris kirjas oleks ja midagi natuke sellel päeval toimuks. Isegi, kui ei tehta midagi firma siseselt, siis võiks juhid sekretäridel võimaldada soovi korral seda päeva tähistada ja vastavatel üritustel osaleda.

Osale arutelus

 • Gerli Liivamägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara