Enesejuhtimine aitab saavutada kontrolli oma elu üle

Enesejuhtimise oskuste arendamine aitab inimesel saada rohkem ja mõjusamalt iseendaks, leida harmooniat oma rollides ning tõsta oma enesehinnangut.

Kõige suuremaks takistajaks positiivsete muutuste teel on inimene ise oma hoiakute ja harjumuspärase käitumisega. Selleks, et vaadata end veidi teistsuguse või uue pilguga tuleks eelkõige tagasisidet analüüsida.

Tagasisidet saades või seda ise küsides on oluline meeles pidada, et see, kui palju ma sellest endale võtan on minu enda otsustada. Abistav on suhtumine, et tagasiside on eelkõige nö maitsmiseks ja mitte kohe alla neelamiseks. Püsivama kasu saamiseks ja enda muutmiseks või arendamiseks on oluline võtta aega ja mõtestada saadud infot: mida see räägib minu kohta, millega ma nõustun ja mida püüan tulevikus arvesse võtta, millega ma nõus ei ole ning kuidas saab neid erinevaid arusaamu koostöö vaimus lahendada?

üheks keskseks enesejuhtimise teemaks on rollid, mida ma elus täidan. Inimene on seda edukam ja tervem, mida rohkem tal on erinevaid rolle enese suhtestamiseks teiste inimestega. Mõnikord vajavad mõne olulise rolli "sisu"? ja eesmärgid muutust ning siingi tuleks alustada selle rolli "hetkeolukorra"? mõistmisest.

ühe rolli analüüsimiseks võiks endalt küsida: mis on mu väärtused selles rollis ehk mis mulle selle rolli täitmise juures oluline on? Kuidas ma kipun antud rollis käituma? Mida ja kuidas tahaksin selles rollis teha?

Inimese rollide ning väärtuste teema on enesejuhtimises omavahel tihedalt põimunud. Väärtused on inimese olulised tõekspidamised, mis juhivad tegevusi ja otsustusi erinevates situatsioonides. Olles teadlik oma elu põhiväärtustest ning teadvustades, millised väärtused on minu praegusel eluetapil esiplaanil, võime rollide osas kindlamalt valikuid teha ning oma tegevust just nendest rollidest lähtuvalt eesmärgistada.

Enesejuhtimise teema on tihedalt seotud motivatsiooniga. Mis on see jõud, mis mind tegutsema paneb ning mille pärast pidurdun? Siin aitab kindlasti edukogemuste analüüs: mis mulle viimati suurt sisemist jõudu ja edasiminemiseks vajalikku tõuget andis ning kuidas ma seda kasutasin.

Seitse indikaatorit töömotivatsiooni selgitamiseks:

Omadused ja küsimused eneseanalüüsiks

Energia

* Kas tunnen end energilisena?

* Kas tunnen endas vaimset erksust ja valmisolekut pidevalt midagi uut juurde õppida?

Pühendumine

* Kas tunnen end enesekindla ja otsustavana? * Kas tunnen endas valmisolekut ja soovi firma eesmärgi saavutamisele kaasa aidata?


Vastupidavus

* Kas jaksan oma tööd ka siis pühendunult teha, kui seisan silmitsi probleemide, takistuste või raskustega?

Oskused

* Milliseid oskusi olen omandanud, et soovitud suunas edasi minna? * Kas olen mõelnud, millised oskused oleksid veel vajalikud? Kas olen plaaninud neid omandada?


Sihikindlus

* Kas suudan oma jõudu ühes kindlas suunas rakendada, laskmata kõrvalistel teguritel end teelt kõrvale kallutada?

Nautimine

* Kas naudin oma tööd?


Vastutus

* Kas olen meelsasti valmis vastutama oma töö ja selle tulemuste eest? * Kas soovin vastu võtta suuremat vastutust nõudvaid ülesandeid?

Osale arutelus

 • Jana Tamm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara