Sisu Auto Eesti AS-i juhiabi Nadezhda Furmanova hindab uusi teadmisi

Tallinnas tegutseb Sisu Auto Eesti AS, mis tegeleb veoautode müügi, teeninduse ja hooldusega. AS-is, mille nimes sisalduv sõna "sisu" tähendab soome keeles nii sitkust, visadust kui ka vaprust, töötab juhiabina Nadezhda Furmanova, keda kutsutakse ka lihtsalt Nadjaks. Nadja jõudis veoautode firmasse tööle läbi töökonkursi, mille edukalt võitis.Töö, mida inimene teeb, peab temale kindlasti olema oluline ja meeldiv, usub ta. "Olen oma tööga praegu rahul, kuid ootan alati ka uusi väljakutseid. Töökoha juures meeldib see, et saan rakendada oma teadmisi ja oskusi. Kindlasti määras ühena minu eriala valiku see, et soovisin õppida midagi uut ja huvitavat tegema."


Millised koolid olete lõpetanud?

"Peale gümnaasiumi ja majanduskolledzhi lõpetamist asusin õppima British Open University ülikooli majanduse erialale. Esimene töökoht oli veel koolis ja kolledzhis õppimise ajal. Töötasin siis müügijuhina firmas, mis tegeles väärisehete maaletoomise ja hulgimüügiga. Minu tööülesandeks oli varustada mitmeid kliente Eestis ning otsida ka uusi."


Kas British Open University-s õppisite Eestimaal? Või käisite Inglismaal tudeerimas?

"British Open University-s õppisin Tallinnas. Nimelt Eesti filiaalis."


Oli selles avatud ülikoolis õppimine tasuline?

"Õppimine oli tasuline. Aastal, mil õppima asusin, oli see üsna kallis. See oli üks põhjuseid, miks ma õppimise pooleli jätsin ja panin oma energia koolitustele ja tööle, et hiljem saaks ka edasi õppida ja praktilisi teadmisi oleks rohkem."


Töötate nüüd autofirmas, kas juhite ka ise autot?

"Kahjuks ise autot ei juhi, sest siiani pole juhilube omandanud. Lähimal ajal on plaanis see ette võtta."


Kas töö autofirmas eeldab rohkem autoalaseid teadmisi? Kui "kodus" ennast autonduses tunnete?

"Kindlasti eeldab see rohkem teadmisi autodest. Teadmised, mida juba omasin enne tööle tulekut, tulid kasuks ja siin olen õppinud palju juurde. Nii et julgen öelda, et autonduses tunnen end nagu "kodus"."


Uus ja huvitav esimene tööpäev

Nadja tööülesanded autofirmas on arvete vormistamised, dokumentatsiooni korrashoidmine, arhiveerimine, klientide ja koostööpartneritega suhtlemine, aga ka tõlketööd ning erinevate aruannete koostamine ja veel palju muud. Iga päev sisaldab uusi toimetusi, kuid samas tõdeb Nadezhda, et seni on olnud tema jaoks meeldejäävaim päev esimene tööpäev.


Kas mäletate, miks esimene tööpäev Sisuautos teile enam meelde jäi? Millised tööpäevad teile meeldivad?

"Esimene tööpäev oli meeldejääv, sest kõik oli uus ja huvitav. Oli palju uusi tuttavaid ja uus huvitav töö."

Kas olete vahel tundnud, et juhiabi töö on ka väsitav ja et tuleb korraga väga paljude ülesannetega tegeleda? Olete tundnud rutiini?

"Kindlasti on juhiabi amet töö, kus tuleb korraga paljude ülesannetega tegeleda, kuid just see teeb selle töö huvitavaks. Rutiini pole tundnud, sest minu töö on vaheldusrikas."


Kas täiendate ennast koolitustel tihti? Või on teie jaoks tähtsam õppida igapäevase töö käigus?

"Koolitustel käin küll, kuid mitte tihti. Ka igapäevane töö õpetab kindlasti päris palju, annab uusi oskusi ja teadmisi."


Missugused erialad veel teile meeldivad või sobiksid?

"Huvi pakuksid juhtimisega seotud ametid."


Kas naisjuhid on teie meelest edukad oma töös? Kuidas ennast juhina ette kujutate - kas olete siis karmi käega?

"Naisjuhid on kohe kindlasti edukad. Karmikäeliseks ennast ei nimetaks, kuid kui ma midagi olen ette võtnud, siis seda viin ka lõpuni. Arvan, et juht peab olema oma ala spetsialist ja kindlasti olema ka hea psühholoog."


Töö on olulisel kohal

Nadezhda tõdeb, et juhiabi amet on lisaks vaheldusrikkusele ka arendav. Sellel töökohal töötades peavad inimesele olema iseloomuomadustest tugevalt esindatud sõbralikkus, kõrge pingetaluvus, suhtlemisoskus, energilisus ja lojaalsus, leiab ta. Ja tõdeb, et juhiabina töötades on tal isiksuseomadustest enam arenenud täpsus ja põhjalikkus. Samuti lisab Nadezhda, et tööalaseid eeskujusid tal pole, pole olnud selliseid inimesi, kellelt otseselt eeskuju võtta. "Kuid inimene, kes oskab oma tööd perfektselt, on eeskujuks kindlasti kõikidele," lisab ta.


Kuidas korraldate dokumentide arhiveerimist? On see teie jaoks huvitav tegevus või pigem rutiinne?

"Rutiinne see kindlasti pole. Mulle meeldib töö dokumentatsiooniga."


Sekretärid on öelnud, et teatud perioodidel tuleb ületunde teha. Millal on need teie arvates õigustatud? Ja kas ületundide eest peaks lisatasu küsima?

"Mina olen ületunde teinud küll. Arvan, et see on töötaja ja firma vahelise kokkuleppe küsimus, kas selle eest makstakse lisatasu või ei. Minu jaoks on see rohkem huvitav, kui et ebameeldiv."


Millised on ootused seoses tööga?

"Kuna meie firmat ootab reorganiseerimine, siis ootan uusi ja huvitavaid väljakutseid."


Mida tähendab väljakutse tööalaselt? Missugused on konkreetsemad väljakutsed, mis võivad teid oma firmas lähiaja oodata?

"Väljakutse tööl on minu jaoks kindlasti see, et saan teha midagi uut ja huvitavat. Mida keerulisem ülesanne ja raskem eesmärgi saavutamine, seda huvitavam lahendus ja hinnalisem tulemus on minu jaoks. Seda, millised väljakutsed mind ees ootavad, praegu täpselt öelda ei saa, eks näis, mis tulevik toob."


Kas olete mõelnud karjäärile? Või veelgi edasi õppimisele?

"Olen mõelnud mõlemale ja loodan lähitulevikus oma mõtteid ka täide viia."


Milliseid väärtuseid oma elus tähtsaks peate ja mitmendal kohal oleks erialane töö?

"Hetkel on erialane töö esikohal, kuna soovin ennast arendada ja mõtlen karjäärile. Muud väärtused, mis pole tööga seotud, on küll minu jaoks väga tähtsad, kuid hetkel teisel kohal."


Kuhu ja mida plaanite edasi õppima minna? Miks olete õpingutele mõelnud?

"Plaanin minna õppima, sest teadmisi pole kunagi palju. Inimene õpib ju midagi kogu oma elu. Plaanin minna õppima rahvusvahelist ärijuhtimist."


Mida ootate oma karjäärilt? Kas ootate juhi rolli või püüate areneda pigem juhiabina?

"Hetkel püüan areneda juhiabina ja rohkem õppida. Juhi rollile hakkan mõtlema veidi hiljem, kui selleks ametikohaks valmis olen."


Kuidas oma igapäevasest tööst puhkate? Millised on teie hobid?

"Mulle meeldib palju aega veeta looduses. Kalal käimine ja muud ettevõtmised mida saab teha looduses, on teretulnud. Samas loen palju raamatuid. Meeldib ka köögis askeldada ja toitu valmistada. Sport pole minu jaoks ka viimasel kohal."


Kas teie meelest puhkus taastab jõu - nagu ütleb iidne vanasõna?

"Seda kindlasti. Meie kiire elu tempo juures peab leidma aega, et aega ka vahel maha võtta."

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara