Intervjuu Eesti Näituste sekretäri Tiina Aroniga

Eesti Näituste AS on seadnud eesmärgiks käia pidevalt ajaga kaasas, tugevdada oma messide mainet, osaleda Eesti maine kujundamisel välisriikides korraldatavatel rahvusvahelistel messidel ja näitustel. Firma missioon on olla polüfunktsionaalne messi-, näituse-, meelelahutus-, spordi- ja vabaajakeskus koos rahvusvahelistele standarditele vastava infrastruktuuri ja ainelise baasiga.

Sekretärina töötab selles mahukas asutuses Tiina Aron, kes enne oma praegust töökohta oli samal ametikohale firmas Ekspodisaini AS.

"?Olen lõpetanud Tallinna Kommertskooli raamatupidamise erialal ja Tallinna Tehnikaülikooli Kõrgema Majanduskooli ärijuhtimise erialal,"? räägib Tiina. "?Kuna tegelen firmas ka personaliküsimustega, olen läbinud mitmeid tööseadusandlusega seotud täiendkoolitusi."?


Töökaaslased kui pere

Nagu väga paljud sekretärid, hindab Eesti Näituste sekretär oma ametirolli ja firmat, kus seda täidab. "?Töö on huvitav ja võib öelda, et praktiliselt on kõik päevad erinevad, eriti just messiperioodil. Kuigi samas arvan, et põhiline sekretäritöö on kõigis firmades kindlasti paljuski sama, lihtsalt nüansid tegevusalati erinevad."

Igapäevane sekretäri tegevusvaldkond messe korraldavas firmas on Tiina sõnul suhteliselt sarnane nii-öelda tavalistele "?esimesele visiitkaardile"? kuuluvatele tööülesannetele. Tiina tööülesannete alla kuuluvad telefonikõnedele vastamine, kirjavahetus, klientidega suhtlemine, hinnapakkumiste tegemine, lähetuste korraldamine. Aga ka projektijuhtide abistamine nende töös, firma interneti kodulehe haldamine, personaliga seotud tegevus jne.


Kas on ka olnud selliseid töiseid ettevõtmisi, mis pole väga sekretärilikud?

"?Kuna ma sekretäritöö kõrval aastatel 2003 ja 2004 olin ka messi Motorex projektijuht, siis sellega seoses tuli teha ka mittesekretärlike töid."?


Öelge, kas tänapäeval sekretär olla on prestiizhne? Või pole prestiizh sellel ametikoha valijate jaoks üldse nii tähtis, kui näiteks poliitiku roll poliitikule?

"?Kuna mina isiklikult tahan teha tööd, mis mulle meeldib, siis töökoha prestiizh ei ole minu jaoks nii tähtis."?

Tiina räägib, et ebaõnnestumisi ei tohi sekretäri ametis karta. "?Aga sekretär ei lahenda sugugi mitte kõiki probleeme, vaid sekretär peab teadma kuhu, kuidas ja kellele probleemide lahendamist edasi delegeerida,"? leiab ta.


Kas teie töö on alati meeldivalt sujuv... või juhtub vahel ka omapäraseid apsakaid?

"?Ladusalt sujuv töö ei ole minu arvates kindlasti nii huvitav kui see, millel tuleb ette igasuguseid omapäraseid olukordi ja ka apsakaid."?


Milline on olnud meeldejäävaim tööpäev ja mis siis juhtus?

"?Ei oskagi ühtegi päeva teistest esile tõsta. Mäletan, et oli väga tore jälle tööl olla peale lapsepuhkuselt naasmist."?


Kas olete oma ametiga tihedalt seotud? Millisel kohal on teie elus töö, millisel õpingud, perekond jne?

"?Olen oma tööga kindlasti tihedalt seotud. Töö ja pere on mõlemad tähtsal kohal minu elus. Samas on töökaaslased minu jaoks samuti pere, kuna olen nendega pikki aastaid koos töötanud ning veedan ju nendega koos suurema osa päevast."


Kellega teete asutuse siseselt enam koostööd? On teil alati võimalik abi küsida ülemuselt?

"?Kolleegid on mul toredad. Asutuse siseselt teen koostööd kõigiga ja kõige enam erinevate osakondade juhtidega, sõltuvalt vajadusest."?


Missugune on teie arvamus - kui laias ulatuses peaks olema sekretäril rahaliste otsuste langetamisel vabad käed? Milliseid sularaha või ostudega seotud küsimusi teie lahendate?

"?Tegelen igapäevaste kontoritarvete ostudega ja selles suhtes on mul vabad käed. Kindlasti pean ostud kooskõlastama, kui tegemist on kallima kontoriinventariga. Lähetustega seotud piletid broneerin sõltuvalt vajadusest turismibüroo kaudu ja valime ikka soodsamaid variante."?

Välislähetusi meeldib teile korraldada?

 "?Välislähetuste kohta ei saa ütelda, et neid meeldib korraldada aga see on üks minu töö osa, mida püüan võimalikult hästi teha."?


Millised on tähtsamad aspektid, mida välislähetuste korraldamisel tähele panete?

"?Oleneb lähetuse iseloomust. Näiteks, et hotell ei asuks sihtpunktist väga kaugel. Ning et Moskvasse on targem sõita rongiga, sest lennuajad on ebamugavad..."?


Kui suur osa on õnnestunud välislähetuse korraldamisest kuulub sekretärile?

"?üsnagi suur osa. Kui sulle antakse nimed, kes kuhu ja millal läheb, siis ülejäänu on juba sinu teha."?


Rääkige nüüd natuke ka sellest, kuidas oma tööst puhkate? Missugused plaanid on suveks?

"Tööst puhkan maal, kuhu proovin sõita suvel igal nädalavahetusel. Talvel puhkan nädalakese põhjamaades suusatades."


Kuhu maale olete teinud reisi, mis siiani on meeles kui toredaim reis?

"?Väga meeldis London, kuhu läheksin meeleldi tagasi. Meelde on jäänud minu esimene suusareis Soome, kus õppisin mäesuuskadega sõitma."?


Ehk nii mõnigi sekretär on mõelnud mäesuusatamisest kui hobist... kas mäesuusatamist on raske ära õppida? Kuidas õppimine teil edenes?

"?Mäesuusatamise hobi on mul tänu abikaasale, kes mind ükskord esimest korda mäkke vedas ja ega siis ei jäänudki muud üle kui mäest alla ka tulla. Hirm oli küll suur, aga kui "?nõksu"? kätte saad, siis edasi on sõitmine juba nauding."?


Milline on teie soov Sekretar.ee lugejatele?

"Tarmukust ja pealehakkamist!"


Kolleegi kommentaar

Siimu Loogma, Eesti Näituste AS-i arengudirektor ja Tiina kolleeg aastast 1995:

"Tiina on väga enesekindel inimene ning oma tõekspidamistes vankumatu. Sihikindel ja tarmukas. Inimene, kes suudab ja soovib näha kõiki asutuse tööga seotud probleeme ja tegevusi laiemalt, kui tema otsesed ametikohustused seda nõuaksid. Ta on resoluutne ja nõudlik. Täpne ja korrektne. Uutele oskustele ja teadmistele avatud. Oskab hoida talle tema positsioonist tulenevalt kättesaadavat konfidentsiaalset äriinfot. Ametinimetuselt sekretär, funktsioonidelt pigem juhiabi, lisaametina veel personalijuht, vajadusel ka edukas projektijuht."


Milline on ta kaaskolleegina?

"Kaasamõtleja, koostööaldis ja usaldusväärne. Oskab seada prioriteete nii isiklikus- kui tööelus."


Kas teie saaksite tema tööga sama osavalt hakkama? Kui ei, milles peitub Tiina universaalsus või sära?

"Usun, et üldjoontes saaksin küll. Iseasi muidugi, kas sama osavalt ja kiirelt. Aga pole olnud otsest vajadust seda inimkatsete varal kontrollida, kuna Tiina on teinud ja teeb jätkuvalt oma tööd kvaliteetselt ega lükka oma kohustusi teiste õlule. Pigem on ta olnud valmis ka osa kolleegide töökoormusest enda kanda võtta.

Tiina edu saladus on ilmselt selles, et ta ei tunne tõrget suhtlemisel ning ei lepi poolikute lahendustega. Selline paljudele inimestele nii tunnuslik käitumine, kus oma tegevuse eesmärki nähakse tegevuses endas, mitte selle tulemustes, on Tiinale võõras. Tiina reibas samm ning sammude taktis lendlevad blondid juuksed - eks needki ole Tiina sära komponendid!"

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara