Pruugitud büroomööbel uue omaniku ootel

Kui kontoriruume remontides ja uuendades seisate silmitsi küsimusega, kuhu paigutada oma senine kabinetimööbel, mis peab vabastama koha uue sisustuse ees, siis tasub prügimäe ja laonurka tolmu koguma panemise kõrval kaaluda mööbli saatmist teisele ringile. Kui ikka senine truult teeninud töölaud ei näita muid vananemise märke, kui et värv või suurus ei sobi uue keskkonnaga, siis on suur tõenäolsus, et keegi võiks saada tema uueks õnnelikuks omanikuks.

Just sellist "ajutist turvakodu" pakub kontorimööblile Büroomööbli Realiseerimiskeskus (BRK), mis ostab kokku ja müüb kasutatud büroosisustust. Müügijuht Indrek Toomise sõnul võib pakkuda neile nii üksikuid mööblitükke, kui ka terveid komplekte - alates lauast-toolist lõpetades riietekappidega. Kontoritehnikat siiski vastu ei võeta. "Põhjus on lihtne" selgitab Toomis "realiseerimisel peame ju tagama, et tehnika ka töökorras oleks, aga see nõuab juba teistsuguse oskusteabe olemasolu". Pakkumise protsess ise kujuneb nii, et firma, kellel huvi oma vana mööbel maha müüa, annab sellest märku, BRK tuleb kohale, teeb oma hinnapakkumise ja kui kõik tingimused sobivad, siis juba nädalapäevad hiljem võib kaup olla teie kontorist minema toimetatud. Kui kauba sees on ka täiesti mahakandmisele minevaid mööblitükke, siis võetakse need samuti kaasa ja utiliseeritakse ise, müüja ei pea selle üle eraldi pead vaevama. Selle teenuse kasutamise suurimaks eeliseks ütleb Toomis olevat aja ja energia kokkuhoiu. Firma ei pea ise otsima ostjat, näitama kaupa, korraldama transporti jne.

Tullakse pigem ostma, kui müüma

"Eestis praegu valitseb küll see suund, et pigem leiavad meid üles kliendid, kes soovivad osta kasutatud mööblit" nendib Toomis. "Ostjad on peamiselt väiksemad ja tegevust alustavad firmad, kes ei soovi kogu oma aktsiakapitali mööbli alla panna" lisab mees muiates. Tullakse nii Tallinnast kui ka Ida- Virumaalt. Et kaupa ikka poes jätkuks, tuuakse seda sisse - peamiselt Soomest. Pakutavas valikus leidub kliendi - kui bürootoole, laudu nii kirjutamiseks, kui nõu pidamiseks, lisaks riidenagisid, riiuleid ning isegi väiksemaid büroovidinaid nagu paberihoidjaid ja kiirköitjaid. Pruugitud mööbli seast leiab ka päris uusi asju, aeg ajalt on pakkumisel huvitavat ning ainulaadset disain- ja brändimööblit. Toomise väitel astuvad tihti läbi ka sisekujundajad, just nende põnevate eksemplaride järele ringi vaadates. "Praegugi on müügis paar disaindiivanit, mille uus mudel kauplustes küünib paarikümne tuhande kroonini, aga kasutatud kujul on hinnaks vaid 2500 krooni". Keskmine hind uute toodetega võrreldes on reeglina poole väiksem. Mõne asja võib kätte saada ka vaid kolmandiku hinna eest. "Osad tooted võivad vajada ka iluravi, aga kui on kvaliteetne asi ja hästi hoitud, siis näeb ka viis aastat kasutuses olnud mööbel välja täiesti korralik" kinnitab Toomis.

üksiku töökoha saab kokku üsna kerge vaevaga, aga kui on soov kümne identse komplekti järele, siis on asi veidi keerulisem. Teoreetiliselt on võimalus, et piisava ettetellimise ajaga suudetakse need ka hankida, aga Indrek Toomis soovitab selliste nõudmiste puhul siiski pigem uue mööbli peale mõelda. Kõige paremini läheb kaubaks kirjutuslaud. Ostetakse nii koju, kui kontorisse. Leidub ka kiiksuga mööbliesemeid, millel ei ole ei tänapäevases kontorikeskkonnas ehk enam kohtagi. Hetkel on näiteks müügis nn "direktorilaud". Näeb välja väga aukartustäratav, võtab enda alla pea kakskümmend viis ruutmeetrit põrandapinda ja päriselt ei kujuta ettegi sellist kabinetti, kuhu see peaks ära mahtuma.Kaupluses on kohal ka kogenud ja tootekoolitused läbinud spetsialistid, kes oskavad anda nõu ja häid soovitusi. Klienditoolide soetamisel olevat suisa omad kirjutamata reeglid, näiteks advokaadibüroodes investeeritavat sellesse suuremaid summasid, tool peab olema mugav, et inimesel ei jääks istudes selg kangeks ja kondid valusaks, mida kauemaks kunde istuma jääb, seda parem tehing:)


Hinnanäiteid

bürootool alates 400 EEK,kirjutuslaud alates 700 EEK,

klienditool alates 100 EEK

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tallinnas tegutseb samal alal ka veel teine ettevõtte - Oü Realiseerimiskeskus, mille juhi Tõnu Eermanni sõnul tegelevad nemad reeglina komplektselt firmade likvideerimise ja nende varade müügiga. üldjuhul müüakse kliendi juurest otse kliendile st. vahepeal ümberladustamist ei toimu, küll aga suurendatakse oma mööbli osakonda alates 1. septembrist üle 500 m2 võrra.

Tartus pakuvad sama teenustVara Realiseerimisekeskuse ASOü TRK Realisatsioonikeskus

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara