Oskus end hästi tunda tuleneb eneseteadlikkusest

Kui mõni tegevus valmistas rõõmu aasta tagasi, siis on küll viimane aeg oma elukorraldust muuta.

Kuidas te ennast täna tunnete? Mis teile elus on suurt rõõmu pakkunud ning millal te viimati seda tegite? Kui eile, siis õnnitlen teid oskuse puhul ennast hästi tunda!

Oskus ennast hästi tunda tuleneb eneseteadlikusest ning tasakaalu leidmisest oma vabaduse ja kohustuste vahel.

Pühendanud enast pikka aega ainult kohustustele, võib küll edukas olla, kuid rõõm hakkab elust kaduma. Inimene ei oska oma edu üle ka enam rõõmu tunda - ainus eesmärk olla veel edukam ja teenida veel rohkem raha. Ja nii see lõputu keeris keerleb. Kas aga tasub sellist hinda oma edukuse eest maksta?

Tööstress ja läbipõlemine ei tule üleöö, vaid tasapisi oma sisemisi olulisi vajadusi tahaplaanile jättes - küll uuel nädalal jõuab!

Eestis on levima hakanud uus trend - nimelt oskus tunda ennast hästi. Selle alla kuulub oskus oma teadvusseisundeid kontrollida ja vastavalt vajadusele muuta, samuti pädevus eneseregulatsioonist.

NLPs ehk neuro-lingvistilises programmeerimises on välja töötatud konkreetsed harjutused, mis võimaldavad nii kiiresti lõõgastuda kui ka vajaduse korral tähelepanu ja keskendumist tööl hoida. Näiteks oskus ennast pärast pingelist tööpäeva kergelt puhkuse ümber lülitada, olles täiesti haaratud oma hetketegevusest.

Kui riietus on kitsaks jäänud, siis vahetatakse see üpris ruttu sobivama ja mugavama vastu ümber. Samas kui elukorraldus on pikka aega üheülbaline olnud ning ahtaks jäänud, siis tihti hoitakse sellest kinni kas harjumusest või hirmust muutuse ees.

Senikaua kui ollakse oma rutiinsete mõtetega nagu orav rattas, on raske oma elu kõrvalt jälgida ja positiivseid muutusi läbi viia, et ennast paremini tunda. Aeg-ajalt on kasulik aeg maha võtta ning teha midagi senisest erinevat.

Suurepäraseks võimaluseks ennast psüühiliselt värskendada on enesetäiendamise seminarid, kus uue nurga alt püstitatud küsimuste toel on võimalik leida uusi ja positiivsemaid vastuseid. Seda võib nimetada mentaalseks uuenemiseks.

Seminaridel on samuti võimalik näha laiemalt oma elusituatsioone seetõttu, et hetkeks astutakse oma tavaelust välja.

Seminaridel ja koolitustel tekkinud sünergia võimaldab teiste inimeste maailmatunnetusest osa saada ja seeläbi paremini mõista, mis meile endale sobib ning mis ei sobi.

Nii ei pea unetus ja närvi?­pinge olema enam sõnumitoojateks, et enda sisemisi jõuvarusid on mõtlematult kulutatud.

Tasakaalu saavutamine, et ennast hästi tunda, on protsess, mille pärast tasub aeg-ajalt oma elu kõrvalt vaadata.

Osale arutelus

 • Anneli Salk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara