Tööruumid kardinatega koduseks

"Oota, ma ei saa sinuga praegu rääkida, ma imetlen aknaid,"? vabandas üks minu tuttav, kui talle päise päeva ajal töö juurde helistasin.

Täitsa jaburaks läinud, mõtlesin. Õhtul helistas ta mulle ise. Puhtalt seetõttu, et peatuda pikemalt teemal "sa ei kujuta ette, kui imeilus meil nüüd kõik on"?. Nojah, monoloog-ülistuskõne oli piisavalt pikk ja ilmselt ka veenev, sest juba järgmisel päeval otsustasin imet oma silmaga kontrollida. Uudishimust muidugi. Pesemata ja tuhmunud akende asemel särasid puhaste klaaside taustal maitsekad aknakatted, mis muutsid ruumid erakordselt hubaseks ning säravaks. Pealegi tundus, et akende noorenduskuur oli soojendanud firmasisest õhkkonda. Kui popp on selline tööruumide kodustamine? Kas see on uuema aja trend? Selgub, et näiteks kardinasalongi Kardinal disainer

Hille-Mai Pähklamägi
klientidest moodustavad 30% just kontorid.

Hille-Mai tööd on ilmselt sageli vaimustuskõnedega pärjatud. Ega ta muidu suudaks minugi joovastust nõnda rahulikult jälgida. "Inimesed veedavad üha rohkem aega tööl ja küllap sellepärast igatsetakse soojust ning hubasust ka kontorisse. Miks ka mitte - võimalusi on ju palju! Umbes kümmekond kontorit on soovinud minult akende ette ehtsaid kardinaid. Sageli sobitatakse tehniline ja pehme kardin kokku. Soositud on ka paneelid. Pole mingi haruldus, kui tööruumides pannakse maha villased vaibad ja akende ette pehmed kardinad. Sellest on kujunenud trend. Kindlaid reegleid küll ei ole, mis sobib kontorisse ja mis mitte, kuid siiski võiks vältida pitskardinaid ja kanga sees suuri värvilisi mustreid,"? otsustab disainer Hille-Mai Pähklamägi.

Selgub, et nii nagu eraklientide seas, nõnda esineb ka firmade hulgas väga erinevate soovidega inimesi. "Mõnedel firmadel on oma kindel nägemus, aga sagedamini antakse disainerile siiski vabad käed. Mõnel pool saavad ka töötajad ruumide kaupa sõna sekka öelda, kes milliseid aknakatteid tahab. Sellisel juhul tuleb teatud kokkulepe ikkagi saavutada. Ilus on siis, kui näiteks kümne ruumiga kontoris on küll erinevate värvidega, aga ühes stiilis kardinad või aknakatted. Liiga suurte kontrastide puhul võib ruumist ruumi käies segadusse sattuda, kas tegu on ikka ühe ja sama firmaga,"? seletab Hille-Mai. "Popp on ka tekstiilist rooma kardinate kasutamine. Oluline oleks arvestada hoone välisvaatega, et aknakatted seda väga kirjuks ei muudaks. Mis puutub tööruumide kardinate kõrgusesse, siis enamasti ulatub see kas aknalauani või maani, vahepealne tundub kentsakas."?


Suitsetajate kangas ja bakterite hirm

üks Euroopa juhtivamaid tekstiilitootjaid Saksamaal Schmitz-Werke on loonud täiesti ainulaadse ja püsiva toimega materjali, mis kaotab ruumist suitsu ja muud ebameeldivad lõhnad ning viivad katalüüsi?­reaktsiooni teel kahjulikud ained (nt formaldehüüdi ja nikotiini) täieliku lagunemiseni.

Tänu Drapilux Airile osutuvad tarbetuks eraldi ruumid suitsetajate ja mittesuitsetajate jaoks. Drapilux Air kaotab ka toidu, koduloomade ja jäätmete lõhnad. Oluline on see, et 1 kuupmeetri peale valitakse 1 ruutmeeter kangast, mitte vähem. Materjal on täiesti tulekindel ja omab kõiki sertifikaate, mis tunnistavad toote keskkonna- ning tervisesõbralikuks.

BBio-Activ on samuti tulekindel ja sellel on kõik tervisekaitse sertifikaadid. Saksamaal tuntakse seda kaks-kolm aastat, Eestis umbes aastajagu. Kangas ei lase bakteritel tekkida. Niisugusi materjale kasutatakse peamiselt haiglates ja lasteaedades. Aine omadused ei kao isegi pestes.

üheks peamiseks veaks on see, et kui soovitakse täielikku pimedust, pannakse akende ette ribikardin. Soovitud tulemuseni see aga ei vii. Olen kohanud eriti rumalat kombinatsiooni, kus ühe akna ette oli juba paigaldatud lamellkardin, ribikardin ja lõpuks õnnestus täielik pimedus saavutada alles pimendava rulooga. Alati tuleb kõigepealt selgeks teha, kas mõnikord peab ruum olema ka täiesti pime.

Kui on tegemist puidust aknaraamidega, siis tuleb arvestada sellega, et aknakatted võiksid samuti olla naturaalsest materjalist. Kui võimalik, siis võiks puitribakardinat eelistada tavaruloole.

Väga palju kasutatakse UV-kaitsega kilet, millega aknaklaasid kaetakse. Need aitavad kuumuse vastu ja ka ruum ei pleegi ära. Toonkile täidab päevakardina funktsioone, kuid toas valgusteid süüdates tuleb siiski varjavad kardinad ette tõmmata. Toone on palju ja valikut tehes tuleks arvestada ka maja fassaadiga. Sellised kiled omavad ka turvafunktsiooni raskendades klaasi purustamist. Ka puhaste akende fännid ei pea muretsema - kilet võib pesta palju tahes, ilma et kvaliteet selle pärast kannataks.

Osale arutelus

 • Riina Reiman-Männiste

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara