Moespetsialisti soovitus: rõhk lisanditele

Augustikuu eelviimase õhtu veetis sekretar.ee koos kahe oma lugejaga Tallinna Kaubamaja moenõustajate hoole all, saamaks uusi ideid oma garderoobi värskendamiseks.

Mõni aeg tagasi kutsus sekretar.ee lugejaid üles osalema "väikeses muutumismängus", kasutades selleks Tallinna Kaubamaja moenõustajate teadmisi ja katsetades erinevaid kostüüme sügiskollektsioonidest.

Tutvustame eksperimendis osalejaid, sest on ju teada, et õige vormi ja efekti saavutab iga pintsak või seelikupikuke siiski alles kandja seljas.

ülle Tali
oli selleks õhtupoolikuks kohale sõitnud suisa Võrumaalt. Ise ta kinnitas, et pole see vahemaa Tallinna ja Võru vahel midagi nii pikk, et üks energiline ja nooruslik naisterahvas ei võiks autole hääled sisse panna ja maanteele kilomeetreid mõõtma minna. Isegi kui põhjuseks vaid naiselik soov ja uudishimu saada moevihjeid oma garderoobi täiendamiseks.

ülle on 45 aastane ja töötab Kagu Teedevalitsuses juhiabina. Seda ametit on ta pidanud kaks aastat, omandanud ka juhiabi kutsetunnistuse ja ise ta ütleb, et on seeläbi saanud nagu "uue hingamise".

Oma garderoobi kujundab ülle peamiselt klassikalises stiilis. Ekstavagantsusi ei luba endale tööl ega eraeluski mitte. Eelistab puhtaid ja julgeid värve - punast, valget, musta. Sekretäri ametini jõudis ülle üsna juhuslikult. Ta oli aastaid töötanud samas ettevõttes tehnikuna ja kui paar aastat tagasi tegi tema praegune juht talle ettepaneku teha kannapööre ja asuda juhiabina ametisse, siis ülle kaua ei kõhelnud. Ja on nüüdseks otsusega väga rahul.

Piret Paluvere-Missik
seevastu on Tallinna tüdruk, 31 aastat vana ja tegev juristi -juhiabina politseisüsteemis. Õigemini küll oli tegev, sest vahetult peale meie kohtumist vahetas Piret töökohta ja asub tegutsema juristina SBM pangas. (Sekretar.ee õnnitleb.)

Pireti sõnul oli ta juba ka varem heietanud plaani moenõustamisteenuse kasutamisest, aga nagu ta ise kommenteerib, et pea alati, kui on vaja midagi osta, toimub see viimase hetke tuhinas, aga mitte rahulikult enesele aega andes. Pireti värvieelistused riietuses varieeruvad must-valgest kuni helesinise ja roosani. Rohelist värvi rõivatükiga ei teki tal mingit emotsionaalset sidet ja punasega samuti, kui viimast tahaks ta katsetada siiski. Kannab nii pükse kui seelikuid ja ütleb, et oma senises töökohas oli tal riietusega kerge tähelepanu võita, enamus selles valdkonnas kannab vormi ja nö tavariietuses töötaja ei pea silma paistmiseks palju vaeva nägema.

Piret lubab omale garderoobitäiendust kord kuus. Paha tujuga ta aga poodi ei kipu, pigem siis trenni. "Kui on ikka paha tuju, siis on selline tunne, et juuksed ei hoia ja nägu on mossis ja üldse pole miski nii, nagu peaks. Selline shoppamine võib lõppeda lihtsalt mõttetu ostuga, mis kappi seda halba tuju meenutades seisma jääbki." Samas ütleb Piret enda olevat üsna impulsiivse ostja. Viimati oli ta teel keemilisse puhastusse, aga lahkus kaubakeskusest hoopis uue kostüümiga.

Prouad, kelle tööülesandeks Kaubamajas ongi igapäevaselt kundele sobivaid rõivaid leida, teavad rääkida, et teenus on üsna populaarne. Reeglina tulevad inimesed nõustamisele siis, kui mõni tähtsamat sorti sündmus ees ootamas. Pulmad, juubelid, jõulupeod. Samas tullakse ka uude töökohta minnes, õpetajad näiteks ka enne algavat õppeaastat.

Mõenõustajad Eha ja Õnnely on vastavalt eelnevale infole osalejate soovide ja eelistuste kohta riiulitelt valiku teinud ja siinkohal väike fotosessioon toimunust.

Mõni variant nõustajate pakutust osalejatele ei meeldinudki. ühe roosa ja romantilise kampsuni peale raputas Piret kindlalt pead. Samas teise välja pakutud eemaldatava krae ja kätistega pulloveri (vt esimene foto) palus ta meie koosviibimise lõppedes teenindajatel tallele panna, et krediitkaardiga läbirääkimisi pidada ja järgmisel päeval uuele lemmikule järele tulla. Ka sümpatiseeris Piretile must lihtne kleidike, sest kogemustest teab ta rääkida, et hästi "seljas istuvat" kleiti on väga raske leida.

ülle jaoks on oluline võimalus kombineerida olemasolevaid rõivaid uutega. Välja pakutud kostüümidest meeldis talle enim tume pintsak roosavärviliste kantidega (vt esimene foto), sest seda tooni ei ole ülle oma garderoobi seni sobitada osanudki. Ka arvas ülle, et edaspidi julgeb ta ehk rohkem erksamaid värve ja aktsente riietusse lisada.


Noppeid moesoovitustest

Vestid on ikka veel moesRuudu ja rombi muster kudumitel on selle hooaja trendDetailidega ei maksa koonerdada - pitsid pluusi varrukatel ja metallkaunistused kampsunitel...Popid on kõikvõimalikud aksessuaarid - karvased ja värvilised, kaelas, käe ümber ja rinnas...

Selle sügise hitt on kootud ja heegeldatud lillekesed - mütsil, krael, varrukal, seeliku allääres, kus iganes...

Ja mis kõige vahvam - neid lillekesi ei peagi ju ilmtingimata ostma minema. Vardad ja poolikud lõngavihud on kusagil kapipõhjas ilmselt igas kodus. Või vähemalt vanaema kummutisahtlis kindlasti. Nii et kui palgapäeval enamuse oma tuludest erinevateks makseteks ära olete sunnitud andma ja uuest riietusest jääb ainult unistus, siis lahendus on olemas - otsi välja käsitöökarp ja pusi natuke näputööd teha ning Su lemmikupluus saab uue elu.

üldse soovitatakse lisandite puhul kasutada julgemalt fantaasiat ja värve.Need ajad, mil kontoris sobis kanda vaid kulda ja merevaiku, on möödas.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara