Seinakaunistused elavdavad kontoriruumi

Asjakohased pildid, fotod või muud seinakaunistused aitavad ilmekamaks ja värvikamaks muuta nii kahvatuid seinu kui ka tervet kontorit.

"Mina soovitaksin kontori seinte ilmekamaks muutmiseks riputada üles pilte kontori elementidest, nii vastava eriala pilte kui ka maale, fotomontaa?¾e ja abstraktset kunsti,"? soovitab sisustus- ja dekoratsioonikaupluse ZICO Decoration tegevdirektor

Evelin Novikova.

Omapära loovad nii erinevate seinavärvide kasutamine kui ka kujundite moodustamine ja kuubikute paigutamine seintele. "Kuubikutesse on võimalik asetada näiteks lilli, vaase, fotosid, kujusid, autasusid,"? loetleb Novikova. Lisaks sellele soovitab ta moodustada nöörvitraa?¾i, kuhu saab vastavalt aastaajale lisada lehti, lilli, dekoratiivseid puu- ja köögivilju. "Seinakaunistused sobivad igasse ruumi, sest nad annavad interjöörile juurde kas hubasust või särtsakust, loovad miljöö või annavad ülevaate tööprotsessidest antud kontoris,"? seletab Novikova.

Maalikunstnik

Raivo Ird
soovitab seintele riputada sisutihedaid ja sümboliterohkeid maale, mis pakuksid inimestele ajaviidet ja mõtteainet.

"Enamjaolt kiputakse kontoritesse riputama mingeid abstraktseid pläkerdusi, millel puudub igasugune informatiivsus ning mis näevad peale selle veel ka koledad välja,"? sõnab Ird. "Ka erineva päritoluga eksootilised trofeed ja suveniirid pakuvad elavat huvi nii asjatundjale kui ka juhuslikule vaatlejale."?

Seinakaunistusteks ei maksaks Sisustusstuudio SL sisearhitekti

Irena Lüllma
sõnul pidada üksnes lillesalongi poolt valmistatud seadeid ning päris kindlasti ei tohiks kaunistuseks pidada Eesti firmadele nii tavapärast kalendrite seintele riputamist. Kaunistusena võib vaadelda aga huvitavalt teostatud maalritööd.

"Alati mõjub meeldivalt ja rahustavalt mõni stiilne ja professionaalne loodusfoto, mis suures formaadis on veelgi mõjuvam,"? sõnab Lüllma. "Meile soovitas D-Designi projektijuht Lelet Meidla teha Eestis seni veel tegemata puitraamil PVC-kangale trükitud fotodega seinapilte, mida soovitame omakorda firmadel proovida."?

Edumeelsetel firmadel on Lüllma sõnul ka firma identiteeti ja slogan"™it väljendavad stiilselt ja professionaalselt valmistatud plakatid, mida tasuks lisaks messidele ka kontoriruumides eksponeerida. "Töötajate laua ümbruses võiks olla töötajate endi otsustada, mida nad seintele ?­panevad, kui pole tegu just klienditeenindajaga,"? sõnab Lüllma.

Kaunistuseks võiks olla ka taies, mis on valmistatud firma tegevusalal kasutatavatest toodetest ja materjalidest. Näiteks ühes toitlustusasutuses on klaasseintele riputatud nende endi valmistatud toitudest professionaalselt tehtud pildid. Taieseks võib olla ka kell, mis näitab lisaks ajale ka firma tegevusala. Näiteks IT-firma seinal võiks olla arvuti emaplaadist valmistatud kell, mis oleks ühtlasi ka omalaadne kunstiteos.

"Kindlasti tasuks kontori seinu dekoreerida, ehkki Eestis sellega üldiselt väga vaeva ei nähta,"? ütleb Lüllma. "Kontori sein on ju üks võimalus võõrale oma tõekspidamiste tutvustamiseks - olgu selleks siis loodussäästlikkus, peresõbralikkus, edumeelsus, trenditeadlikkus või midagi muud."?

Et saada originaalne ja silmapaistev seinakaunistus, peaks see olema spetsiaalselt firmale valmistatud. Parimad tööd saab tellida kunstnikelt, reklaamifirmadelt või ärikingituste valmistajatelt.

Kaunistuste valikut mõjutab firma tegevusala

Evelekti sisustuskauplustest ostetakse kontoritesse kõige sagedamini idamaises stiilis kaunistusi - mererohust, bambusest ja kanarbikust laekatteid, bambuslampe ning erikujulisi vaheseinu, aga ka lillede ja lindudega maale ning pilte. ZICO Decorationi tegevjuht Evelin Novikova soovitab kontorites kasutada kergesti hooldatavaid materjale, maalikunstnik Raivo Ird eelistab looduslikke materjale.

Kontori eesmärgist ja tegevusalast oleneb, kas saab kasutada minimalistlikku või rikkalikku kaunistust, ka mööbel peab harmoneeruma seintega. "Ära ei tohi unustada, et iga pisemgi detail on osa tervikust ning seinad on osa kontori ruumist,"? sõnab Novikova. Sama meelt on ka Ird, kelle sõnul ei või näiteks disaineri tööruum olla väga värvikirev ega teravalt valgustatud.

"Mõned tegevusalad, näiteks meditsiin ja tätoveerimine nõuavad aga steriilsust ning see välistab kangaste ja teiste tolmu koguvate materjalide kasutamise,"? sõnab Ird. "Samas on sileda pinnaga tugevalt lakitud pildid või seinamaalid ka sinna täiesti sobivad, sest need ei kogu tolmu ja on pestavad. Kui klient peab mingil põhjusel ootama, on tal seda meeldivam teha ümbruses, kus tal on midagi vaadata ja millegi üle mõelda. Valged dekoreerimata ruumid mõjuvad inimesele ahistavalt ja depressiivselt."?

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara