Rendimööbel maksab töötaja kohta mõnisada krooni kuus

Kasutusrent võimaldab ?­kontorimööbli eest makstava ?­raha kanda püsikulude hulka, tavaliselt ilma ettemaksuta.

Kuigi siiani ostab enamik Eesti ettevõtteid kontorimööbli oma vaba raha eest, muutub üha suuremaks huvi mööbli liisimise ja rentimise vastu.

Tavaline liising toimib koostöös mööblifirma ja pangaga, nagu autoliising. Lisaks sellele pakub möödunud kevadest AS Standard koostöös Siemens Financial Services Oüga kontorimööbli ilma lisatagatiseta kasutusrenti.

Pärast lepingutasu maksmist ja mööbli kätte saamist hakkab klient tasuma igakuiseid makseid. Lepingutasu on sõltumata tehingu suurusest 1500 krooni. Intressi suurus sõltub tehingu suurusest, kuid on Siemens Financial Services Oü juhataja

Virgo Jaani
ütlusel ühekohaline number.

Standardi turundusdirektori

Priit Tamme
sõnul on tehingu alampiir 15 000 - 20 000 krooni ning rendiperioodi pikkus 12-60 kuud. "Tagasimakseperioodi lõppedes on mööbli jääkväärtus alati 1500 krooni - siis on võimalus see raha maksta ja mööblit edasi kasutada või vahetada see uue vastu, tagastades vana,"? selgitab Tamm.

Erinevalt kapitalirendist on kasutusrendi puhul tähtis igakuiselt makstava summa suurus ja tehingu tegemise lihtsus - mööbli hinda eraldi ei ole võimalik välja tuua, sest rendimakses sisalduvad lisaks liisingumaksele ka kindlustus, hooldus, kulumaterjalid jne.

Thulema turundusjuhi Kristina

Shanini
ütlusel on mööbliliisingu ja -rendi suurim pluss see, et ettevõte ei pea kasutama oma raha kontori sisustamiseks, vaid saab selle investeerida põhitegevusse. Ka suurt riski ei pea kartma: kui firmaga midagi juhtub, saab hästi hoitud mööbli realiseerida või koos kontoriga maha müüa.

Paraku pakutakse renditeenust ainult juriidilistele isikutele, kes on tegutsenud vähemalt aasta. Erandjuhtudel on Siemens Financial Services valmis finantseerima ka 6 kuud tegutsenud ettevõtteid.

AS Go Group on koostöös Siemens Financial Services Oü ja Standardiga sisustanud oma peakorteri ja Go Travel Cassandra peakontori Balti jaama hoone teisel korrusel. "Uut kontorit sisustades on kaks võimalust - kas paigutada sinna kuidagi vana mööbel või täpselt sobiv uus mööbel,"? ütleb Go Groupi juhataja

Aare Kilp
. "Meil on ka kabinette vana mööbliga, kuid avatud büroos on planeerimine tunduvalt olulisema tähtsusega."?

Kilp usub, et on väga efektiivne osta 300 krooni eest kuus hea töökoht ning 500 krooni eest kuus sinna juurde sülearvuti - lisaks töökeskkonna parandamisele hoiab see kokku palju kallist ruumi.

"Mina olen alati mõelnud selliselt, et autoost on alati väga kallis, aga kuumaksetena see nii kole ei tundugi. Kontori sisustamisega on sama lugu - kui kuumakse töötaja kohta on 300 krooni, siis on see väga väike raha, võrreldes muude kuludega,"? räägib Kilp.

Nii Shanini kui ka Tamme sõnutsi on tüüpiline klient ettevõte, kes renoveerib kontorit ja vahetab välja kogu sisustuse. Standard sõlmib umbes ühe rendilepingu nädalas.

Lühiajalist renti kasutatakse vähe

Lisaks liisingule ja kasutusrendile on võimalik mööblit ka lühikeseks ajaks rendile võtta. Näiteks messide, väljasõitude või esitluste tarvis. Samuti juhul, kui uus mööbel pole veel valmis või kui firma vajab hooti rohkem tööjõudu. "Sel juhul pole rentijale oluline mööbli täpne väljanägemine, vaid et see rahuldaks ta vajadused,"? ütleb Thulema turundusjuht Kristina Shanin. Thulemal on sellisteks puhkudeks välja pakkuda teatud hulk melamiinmööblit, mis ei saa nii kergesti viga kui spoonmööbel. Rendi hind lepitakse iga kord eraldi kokku. SHanini sõnul on lühiajalist renti kasutanud näiteks IT-firmad, kuid üldiselt soovitakse sellist teenust väga vähe.

Mis on kasutusrent?

* Kasutusrent on rendivorm, mis annab võimaluse rendiobjekti kasutada teatud tähtaja jooksul lepingus fikseeritud tingimustel. Renditähtaja lõppedes on kliendil lepingu nõuetekohase täitmise korral võimalus valida kolme variandi vahel: vara välja osta;* pikendada rendilepingut;

* vara tagastada.

Kasutusrendi korral on võimalik siduda lepinguga ka mitmesuguseid teenuseid (hooldus jne).

Otsus mööblirendi finantseerimise kohta tuleb ruttu

* mööbli kasutusrendiks vajalikud sammud: mööblifirma hinnakirjast leitakse kliendi vajadustele sobiv mööbel* mööblifirma saadab kliendi info Siemens Financial Services Oüsse* Siemens Financial Services ütleb kahe tunni jooksul "jah"? või "ei"?* "jah"? puhul teeb mööblifirma kliendile konkreetse pakkumise, mis sisaldab rendiperioodi ja kuumakset* kolm lepinguosalist valmistavad ette ja sõlmivad lepingu, mis võtab tavaliselt aega ühe päeva* pärast lepingutasu maksmist saab klient kokkulepitud ajal mööbli kätte ja hakkab tasuma igakuiseid makseid* järgneb kuumaksete tasumine

Osale arutelus

 • Monica Raud

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara