Aasta Sekretär 2005 Tiivi Lind astus võistlustulle kolleegide õhutusel

Kes vähegi sekretäritöö valdkonnaga kursis, see teab, et mõned nädalad tagasi valiti Venus Club?´is Aasta Sekretär 2005. Zürii pidas võidupunktide ja sellega kaasneva tiitli vääriliseks Eesti Gaasi sekretäri Tiivi Lindi.

Tiivi on ametis juhatuse esimehe assistendina Eesti Gaas?´is, seda juba kuuendat aastat. Tema hubasest kabinetist avaneb miljoni kroonine vaade Tallinna vanalinnale ning kontorit iseloomustab ta töise ja rahulikuna. Enda sõnul naudib Tiivi jätkuvalt oma tööd ja on väga rahul ka tööandjaga. Eesti Gaas on Tiivi jaoks esimene ja seni ainuke töökoht. Sidekooli sekretär-asjaajaja eriala lõpetamisel tuli läbi teha kohustuslik praktika. Kuna tol ajal puudusid Tiivil teadmised-tutvused pealinna firmade osas, siis avas ettevõtlik tütarlaps lihtsalt ärikataloogi ja surus kinnisilmi näpu suvalisele kohale.

Firma, millele sõrm peale sattus, oligi Eesti Gaas. Tiivi helistas ja pakkus end praktikale. Kahe kuulise praktika-tähtaja möödudes kutsuti ta ametlikult tööle, kuna senine sekretär leidis firmas muud rakendust. "Mul oli õnn olla õigel ajal, õiges kohas,"? arvab Tiivi ise selle kokkusattumuse kohta.

Nüüdseks on Tiivist saanud juhatuse esimehe assistent. Tema igapäevased tööülesanded 304 töötajaga Eesti Gaasis on erinevad. Ta sorteerib posti, registreerib kirju, hoolitseb külaliste eest, valmistab ette nõupidamisi ja koosolekuid, mõningaid neist ka protokollib, vastutab selle eest, et intranetis oleks ajakohane teave kõikide töötajate kontaktide osas. Tiivi on alati valmis abistama kolleege korrektsete dokumentide vormistamisel ja kirjade kirjutamisel, ta on lüliks kontserni erinevate ettevõtete vahel ja lahendab kõikvõimalikke jooksvaid probleeme. Eelkõige peab ta oma kohuseks aga enda bossi - Eesti Gaasi juhatuse esimehe töö igakülgset abistamist ja kergendamist.


Kollektiiv on vahva

Tiivi ei ole oma kolleege iseloomustades heade sõnadega kitsi. "Kohe esimestel kuudel tundsin, et mind on omaks võetud ja see tunne on kestnud tänapäevani. Kuigi olin vahepeal ka kaks ja pool aastat lapsega kodus, ei tekkinud küll mõtet, et vaataks tööturul ringi. Mulle meeldib siin, mulle meeldivad need inimesed, uude kohta minnes oleks alati risk, kas satud heasse "seltskonda,"? põhjendab Tiivi oma püsivust.

Tunneme üksteist läbi ja lõhki, tean kolleegide laste nimesidki ja tean, kuidas pahuras tujus töökaaslase näole jälle naeratus võluda jne."? Kollektiivi iseloomustab Tiivi kui üksmeelset ja positiivset. " On väga oluline, et meeskonnatöö sujuks ja et inimesed oleksid õnnelikud - ka tööl!"? on Tiivi kindel. "Ja üksteist peab oskama tunnustada - iga inimese panus firmas on väärtuslik ning hästi sooritatud ülesande puhul on aitäh ja tunnustav sõna alati omal kohal!"? usub Tiivi.


Sekretäri töölaud olgu korras

Tiivi leiab, et on oluline, et ka tööandja oleks edukas ja omas valdkonnas tunnustatud. "Töövahendid ja füüsiline töökeskkond peavad olema head. Kui päevavalgust, õhku ja arvarust ruumis ei oleks, siis mõjuks see lisaks meeleolule lõpuks ka tervisele kehvasti,"? arvab Tiivi. Tiivile meeldib, et tema enda töölaud on alati korras. Ta ei suuda aru saada inimestest, kellel paberid/dokumendid laual hunnikus segamini. "Esiteks raskendab see lihtsalt töö tegemist ja teiseks jätab inimesest ebakorrektse mulje,"? põhjendab ta arvamust. Eriti peaks Tiivi arvates selle peale mõtlema sekretär, kes loob ju esmamulje ettevõttest ja tema töökultuurist. Hea sekretär oskab oma kohustusi planeerida ja ei lükka töid homsesse.


Tulevikuplaanides personalitöö õpingud.

Tiivi ei näe oma praeguses ametis hüppelauda tulevaseks karjääriks. Tema jaoks on tänased valikud ning homsed otsused pigem elu ja iseenda arengu loomulik protsess. Kes ja kus on ta 10 aasta pärast, selle kohta Tiivil hetkel konkreetset plaani valmis ei ole, küll aga kavatseb ta asuda taas edasi õppima - seekord siis personalijuhtimist. "?See mõte oli juba ammu, aga nüüd on laps juba nii suur, et saan koolis käimisega ka pere ja töö kõrvalt hakkama."?

Vanniskäik on lihtsaim viis lõõgastuseks

Vaba aeg möödub Tiivil pere seltsis. "Mul on armas poeg ja armas mees, loomulikult tahan olla võimalikult palju nendega koos!"? Nädalavahetustel võetakse kolmekesi koos ikka midagi põnevat ette - käiakse kasvõi ujumas või minnakse vanavanematele külla. "?Vahel vajan natuke ka üksi olemise aega. Lihtsaim tee on siis võimalus minna vanni - panen küünlad põlema ja mõnusa muusika mängima ning lõõgastun,"? kirjeldab Tiivi oma stressinippe.

Kui reisida on võimalik, siis eelistab Tiivi sooja kliimaga sihtkohti. Viimati käidi perega Egiptuses, aga Tiivi armastab ka kodust Saaremaad, seal on tema vanemate juured ja hulk sõpru ja sugulasi.


Aasta Sekretäri konkursile kolleegide õhutusel

Sekretar.ee uudiskirjas nähtud üleskutse Aasta Sekretär 2005 konkursist jäi Tiivile küll silma, aga tegutsema see teda veel ei pannud. Ta sõitis hoopis perega koos Saaremaale puhkama ja unustas selle teema sootuks. Kuid head kolleegid ei laskunud rahulikult vabu päevi nautida, vaid õhutasid Tiivit proovima. "Et nii vahva üritus ja mingu ma ikka firmat esindama!"? räägib Tiivi asjaolust, mille tulemusena ta üsna viimasel minutil oma kandideerimissoovi teele läkitas. Järgnes kõne Daily Service?´ilt ja viimasest raadimängust oli just Tiivi üks kolmest, kes pääses edasi ka finaalvõistlusele.

"Vastasin Allan Roosilehe kõnele spa hommikusöögilauas. Küsimused olid küll kummalised, näiteks taheti teada, millises maakonnas asub Paide ja kuidas defineerida humanismi. Arvasin, et küsimused on rohkem ametialased, aga kuna asi kiskus nii mänguliseks, siis tahtsin vahepeal Allaniga kaasa lõõpida, et kas äkki sõbrale võiks helistada või võtaks hoopis fifty-fifty,"? kirjeldab Tiivi raadiomängu.


Kollektiivne kodutöö

Konkursi eelne periood oli täis ettevalmistusi. Igal osavõtjal tuli kodutööna mõelda välja oma ettevõtte tutvustamiseks väike esitlus. "Sahmimist oli palju, kostüümile - põllekesele, mida seljas kandsin, tuli kiirelt pitsiriba külge õmmelda, Eesti Gaasi tunnuslaul kassetilt kaasaegsemale helikandjale - CD?´le ümber lindistada, õunapommid valmis küpsetada,"? kirjeldab Tiivi tegemisi. Teda olid abistamas ka kolleegid, Eesti Gaasi koolitus- ja personalijuhi toetusele on Tiivi väga tänulik. Viimane oli üritusel kohapeal pöialt hoidmas.


Närv natuke sees

Tiivi sõnul enne üritust tal tegelikult mingit ärevust hinges ei olnud. Küll aga tõdeb ta, et kui tema nimi mikrofonis maha öeldi ja oli aeg püünele astuda, hakkas parem jalg natuke värisema küll. "Siis alles jõudis kohale, et nüüd see kõik juhtubki!"? Siiski suutis Tiivi täita kõik etteantud ülesanded säravalt ja enesekindlalt ning auväärt zhürii arvates oli just tema õige inimene kandmaks Aasta Sekretär 2005 tiitlit. Tiivi kasuks otsustamisel olid mõjusamad argumendid võime eristuda ja meelde jääda.


Sülearvuti oli ammune soov

Lisaks tiitlile ja sellekohasele kristalltahvlikesele, mille Tiive oma töölauale saab seada, said võitjaid hulgaliselt kingitusi - Pärnu Terviseparadiisi kinkekaardi, Siemensi kodumasina, kosmeetikatooteid ja peaauhinnaks oli tuliuus HP sülearvuti. Laptop?´i ütleb Tiivi olevat oma ammuse unistuse. "Mõtlesin juba ise raha kõrvale panema hakata, et arvutiostuks vajalik summa kokku koguda, aga nüüd on see mure murtud, "? on Tiivi õnnelik. Tiivi valmistatud õunapommid avaldasid muljet ka Balti Sepiku esindajatele, nende poolt anti üle eriauhind piparkoogimaja näol.

Viimase üle tundis kõige rohkem rõõmu Tiivi 4-aastane poeg. "Ta käib muudkui näpuga majakest katsumas ja ei jõua ära oodata, millal saaks maitsta!"? Võitja tööandjale kingiti kontorisse aastane tasuta kasutusleping moodsale espressomasinale ja kõik Eesti Gaasi kohvisõbrad käivad Tiivit nüüd tänamas. "Viskavad nalja, et Tiivi teeb välja!"?

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara