Annika Orusalu - Krimelte Hundiklubis veel kutsikastaatuses

Krimelte Hundid on firma Krimelte töötajate klubi. Neid seob ühtekuuluvustunne ja vastastikune tugi. "Kes on Krimelte Hunt, jääb selleks, kuhu iganes elutee teda ei viiks ja põhjanael näitamas koduteed, paika, kus oled kaitstud ja ees ootamas vanad head hundid,"? just nii on kirjas klubi statuudis.Krimelte sekretäri Annika Orusalu sõnul võetakse klubisse vastu kõik firmaga töölepingu sõlminud inimesed. Esimesed kaks tööaastat ollakse noored kutsikad, kui see katseaeg möödas, saab töötaja tunda end täieõigusliku hundipere liikmena. Edaspidi lisanduvad täiendavate teenete ja pikaajalise lojaalsuse eest firmale veel ka eristaatused. Annika arvates aitab selline klubiline liikumine kõvasti kaasa "meie"? tunde tekitamisele. Klubi sümboolikat kasutatakse ka firmameenetel, näiteks viimasel jõulupeol said tegusamad hundid omal klubi logoga fliisid selga.


Miljonidollari vaatest puudust ei tunne

Annika nimetab Krimelte tegevusvaldkonda üsna meestekeskseks ja tehniliseks maailmaks. Tegeletakse nimelt vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootmisega. Lisaks kontorirahvale, keda on kokku pea kolmkümmend inimest, on sadakond töötajat veel ka tehase poole peal. Firma ise tegutseb Lasnamäe veeru peal, üsna troostitus tööstuskeskkonnas, aga see ei ole Annika sõnul üldse probleem. "Ei ole jah siin kesklinna kohvikuid, kus lõunatamas käia ja aknaist merd ei paista, aga see ei ole ka kõige olulisem. Pigem on probleem selles, et firma kasvab nii kiiresti, et ruumid hakkavad suurenevale rahvahulgale kitsaks jääma. Aga firma kasv on samas positiivne näitaja!"?


Kruvikeerajaga arvuti kallale

Annika jaoks on see põhimõtteliselt esimene pikem töökoht. 2004. aasta suvel alustas ta Krimeltes tööd sekretärina ja seega saab temagi õige pea kutsika-eaga ühele poole. Enne seda oli Annika vaid lühiajaliselt ja kooli kõrvalt töötanud kassiirina ja mõnda aega ka sekretärina. Kooliharidusi on tal seevastu ette näidata koguni kaks - ta on lõpetanud Tallinna Sidekooli infotehnoloogia ning Viljandi Kutsekeskkooli ärikorralduse erialal.

Tegelikult tahtis Viljandist pärit Annika peale keskkooli hoopiski Tallinna Majanduskooli tolli eriala õppima minna. Aga selline lugu, nagu tihti räägitakse teatrikooli sisseastumisest, juhtus Annikaga Majanduskoolis. Sõbranna, kes oli igaks juhuks ja julgestuseks kaasa võetud, sai kooli sisse, Annika mitte.

Aga ka Sidekooli valikuga on tüdruk rahul. Ta mäletab, et seal tuli sõna otseses mõttes kruvikeerajaga vanu Eesti Telefoni arvuteid lammutada ja uuesti kokku panna. Õpiti ka erinevaid tarkvara programme, programmeerimist ja veebilehekülgede loomist. Annika ise arvab, et kuigi tal pole elus olnud hiljem vaja arvuteid remontida, aga nii palju on koolis käimisest kasu küll, et igasuguseid uued arvutiprogrammid ja tehnilised lahendused ei pane teda hirmu tundma. Pigem vastupidi. "Tihti on arvutit kasutades olukordi, kus ma hätta jäädes küll täpselt ei tea või ei mäleta, mida peab tegema, aga ma TEAN, et see või teine asi on võimalik - niisiis ma oskan targemate käest õigeid küsimusi küsida, "? selgitab Annika.


Töövestlus kolmes keeles

Peale esimese kooli lõppu suundus Annika tagasi kodulinna Viljandisse ja võttis taas ette koolitee, seekord tudeeris ta siis ärikorraldust. Kuigi vanematekodus elamine lubas mõnusat tudengipõlve -elu nautida, kippus Annika ikka Tallinnasse tagasi. Nii siis juhtuski, et juba enne kooli lõpetamist oli ta suutnud endale pealinnas töökoha hankida ja pakkis asjad, et maailma vallutama minna.

Kandideeris Annika oma praegusele ametikohale läbi personaliotsingu firma. Enne, kui tulevaste tööandjatega üldse kohtuma jõudis, tuli tal läbida professionaalsete värbajate käe all mitmedki testid ja vestlused. Valikuprotsess oli isegi nii karm, et oma keeleoskuse tõestuseks tuli Annikal oma senised tegemisi kirjeldada ka vene ja inglise keeles.


Kui server on maas, hüütakse: Annika - appi!

Kohvi Annika enam ei keeda, selle töö teeb ära masin. "Ma vist ei osanud head kohvi teha,"? lõõbib Annika. Igatahes need kaks tundi, mis vanasti kogu kontorirahvale kohvi keetmisele kulusid, on nüüd palju sisukamalt täidetud. Loomulikult on telefon, faks ja kirjavahetus Annika hallata. Ta administreerib ka ettevõtte kodulehekülge, korraldab juhtide välislähetusi - see ülesanne meeldib Annikale endale kõige rohkem. "Kui on palju ümberistumisi lendudel, siis kasutan ka reisikorraldaja abi, aga muidu meeldib mulle küll ise otsida sobivaimaid lennuaegu ja soodsamaid hindu."?

Kui firmasse tuleb uus töötaja, siis on Annika see, kes organiseerib tulijale kõik vajaliku - kontoritarvetest meiliaadressini. Teenust pakkuva mobiilioperaatoriga suhtlemine, see tähendab kõikide lepingute, nende muutuste koordineerimist, kuulub samuti Annika kompetentsi. Tema roll on olla ka Skype administraator. "Me nimelt oleme väga uuendusmeelne firma, otsides uusi võimalusi oma tööd lihtsamaks teha ja kulusid vähendada. Minu ülesandeks on hallata Krimelte Skype Gruppi."?

Kõigil on vahel töid, mis eriti pinget ei paku, Annika jaoks on see statistikatabelite täitmine. "Minu kohustus on ISO kvaliteedi sertifikaadile vastavalt täita ära keskkonnamõjude ja koolituse aruanded. Ma päriselt ei saa aru, mis sellest tegelikult kasu on, et mismoodi see tegevust ja tulemust mõjutab."?

Kuna Annika oma sõnul arvuteid ja tehnikat ei pelga, siis on tema ka firmasiseseks kontaktiks IT firmale, kellelt teenust ostetakse. Kui vaja saab ise kokku jooksnud serverile restardi tehtud ja keerukamaid probleeme lahendab itimehega koos, kes telefoni teel juhtnööre jagab.


ürituste korraldamisel vabad käed

Annika korraldada on kõik firmaüritused. Suurimateks on loomulikult jõulupidu ja suvepäevad. "Kui ma juunikuus tööle tulin, siis esimene ülesanne oligi hakata organiseerima suvepäevi. Juunikuus! Ma olin küll kindel, et sellega ma hakkama ei saa - 150 inimesele sobiva majutuskoha, toitlustuse ja programmi organiseerimine kuu ajaga näis üsna võimatu!"?

Tegelikkuses sai Annika kenasti hakkama. üldiselt on talle antud juhtide poolt ka suhteliselt vabad käed. "Ma nimetan seda usalduseks, ilmselt teatakse, et ma ei tee väga valesid otsuseid."?

Viimane jõulupidu toimus Krimeltes Annika organiseerimisel Veski kõrtsis Tallinnas. "See koht on tegelikult mõeldud 100-le inimesele, aga meil oli ootamatult osaleda soovijaid 150. Aga see väike ruumipuudus kedagi küll ei häirinud. Meil on üldse selline vahva seltskond. Inimesed on noored, heameelega teevad kõike aktiivselt kaasa. Selles mõttes on lihtne neid üritusi korraldada, "? nendib Annika.


Bossid tehasesse liini taha

Kord aastas korraldatakse firmas ka arengupäevi. Toimuvad need aasta esimeses pooles ja osalemine on kohustuslik kõigile. Päeva eesmärk on tutvustada eelmisel perioodil tehtut ja arutleda tulevikuplaanide üle.

Veel käib kontorirahvas on kord aastas tehases tööl. Pannakse korralikult tunked selga ja kaitsevahendid külge, ning saadakse ülevaade, kuidas see töötegemine "päriselt"? käib.


Juhid teevad bändi

Krimelte noored juhid on tegusad ka tööväliselt. Nimelt tegutsevad ansamblid nimega Thomahook Brothers ja Regatt. Kui toimuvad kontserdid, on kuulutused tehases ja kontori poole peal üleval ning üheskoos käiakse kuulamas ka. Tegutseb ka jahimeeste bänd ja loomulikult astuvad ansamblid üles ka firmaüritustel.

Krimelte õhkkonda kirjeldab Annika järgmiselt: "Me oleme nagu vaba kasvatusega lapsed. Selles mõttes, et kõigile on antud suhteliselt palju iseseisvust. Töö tulemus on küll ette määratud, aga kuidas ja milliste vahenditega sinna jõuda, seda otsustab igaks ise."?

Juhilt ootabki Annika peamiselt otsusekindlust, alluvate eest ülihoolitsevat juhti ta ei vaja. "Minu ülemus on minu jaoks suur autoriteet. Mitte selles mõttes, et kui juhuslikult viis minutit tööle hiljaks jään, tunnen hirmu ja pabistan, vaid ma austan lihtsalt teda juhina ja inimesena."?


Rahast ja välimusest

Annika usub, et palganumber sõltub ikka tööülesannetest, mitte sellest palju naaberkontori sekretär palka saab. Samas jagab ta mõtet, et töötasu võiks alati suurem olla. Ta usub, et palgatõus sõltub ka sellest- kas ja kuidas osatakse seda juurde küsida. "Ilmselt on sekretäri ametikoht paljudele üks esimestest, ollakse ebakindlad ja ei juleta sellest üldse juttu teha. Mina olen küsinud küll, aga sain ka tööülesandeid juurde. Ega see ei ole juhi jaoks argument, et elu on raske. Palk sõltub ikka vastustusest. Võtame kasvõi ürituste korraldamise - üksi mõtlen, üksi planeerin, üksi korraldan, kui midagi juhtub, siis mina vastutan."?

Sekretäri välimuse kohta arvab Annika, et peab olema korrektne ja kena, aga see ei tähenda ilmtingimata seeliku kandmist. "?Mina näiteks jooksen tihti maja peal ringi, otsin asju kapi alumistelt riiulitelt - pükstega on mul seda oluliselt mugavam teha."?


Paha tujuga trenni

Annika tunnistab, et ta võib olla vahel äkiline ja natuke tujukas. "Muidugi peaks olema kogu aeg rõõmsameelne, aga ma olen ju ka inimene! Kui juhtubki, et mingid probleemid painavad, eraelus näiteks, siis ma võtan käsile hoopis erilist nokitsemist ja tähelepanu nõudvad tööd. ühesõnaga naeratan vähem, aga teen tööd rohkem! Kui see ka ei aita, teen näiteks lisa trennipäeva. Käin spinningus ja seal ei ole aegagi halbu mõtteid mõelda. Ja niisama halada mulle ei meeldi. Ma kohe ei suuda mõista inimesi, kes räägivad, kuidas miski ei tule välja ja kuidas ülemus on rumal ja üldse on kõik halvasti!"?

Veel armastab Annika tantsida - ta käib hip-hopi treeninguis ja latiinotantsus. Aeg-ajalt võib Annikat ka ööklubide tantsupõrandailt leida.

"Õnn ei ole eesmärk, vaid elustiil"?- see on moto, mille järgi Annika elab. Ja soovitab teistelegi!

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara