Kontori interjöör mõjutab töö produktiivsust

sekretar.ee

Büroo interjöör ja disain peavad olema kooskõlas ettevõtte tegevusvaldkonnaga. Klient, kes teie kontorisse siseneb, peab tunnetama brändi. Firma, millel on uhked nimekaardid ja moodne tehnika, kuid seejuures näotu ja vananenud interjöör, ei kanna oma põhiideed maksimaalselt kliendini.

Kuidas muuta töökeskkond töötajatele meeldivaks ning kliendile meeldejäävaks?

Summutage müraallikad

Müra tõttu suureneb stressi tekitavate hormoonide tootmine kehas. Tüütut paljundusmasina või muu kontoritehnika müra saab hõlpsalt summutada vaheseinte, vaipade ning kardinate abil.


Tooge kontorisse tükike loodust

Inimesed on bioloogilised olendid ja vajavad füüsiliseks ja psühholoogiliseks tööks enda ümber loodust. Paigutage töölauad võimalikult akende alla. Seintele võib riputada looduspilte. Huvitavad pildid kontoriseintel püüavad kliendi pilku ning loovad ettevõttele erilise koha kliendi peas. Värske hapniku tagamiseks tooge büroosse taimi. Oleks kena ja tervislik kui töölaua nurgal seisaks pidevalt vaas värskete lilledega.


Valige firma iseloomuga sobiv mööbel

Knoll.com korraldatud uuringu järgi arvab 86% töötajatest, et moodsad tehnilised vahendid ei korva kehva büroo sisustust. Uuringu kohaselt mõjutavad produktiivsust kõige enam ergonoomiline tool, meeldiv kontori sisustus, hea valgustus, privaatsus, akna lähedus. Tool peaks toetama nimmepiirkonda. Kangaga kaetud töötool on istudes pehmem ning laseb õhku läbi. Mööbli valikul peaks juhinduma heledatest toonidest, tume mööbel on liialt rusuv. Paljud töötajad kurdavad selle üle, et neil on vähe ruumi asjade paigutamiseks, sellepärast võimaldage töötajale piisavalt ruumi, kuhu kaustu ja muid tarvikuid paigutada.

Säilitage kooskõla erinevate disainielementide vahel

Harmoonilise terviku eelduseks on kooskõla erinevate detailide vahel. Hea oleks kui suudaksite disainiga luua mingi läbiva teema. Näiteks kui olete valinud enda büroo läbivaks teemaks idamaised mustrid, siis pidage sellest joonest ka kinni ning ärge tooge sisse elemente, mis on pärit hoopis kuskilt mujalt.

Vähem on rohkem

Bürood sisustades võiks enda deviisiks võtta "vähem on rohkem"?. ülepakutud dekoratsioonid mõjuvad pigem hilpharakalikult kui põnevalt. Kui värvite seinu, siis valige pigem mahedam ja pastelsem toon kui ergas. Moodne on kujundada näiteks üks sein huvitava mustriga ning teised seinad värvida tagasihoidlikult valgeks või beežiks. Silm tahab puhata ning seda saab ta teha vaid neutraalsel pinnal.


Puhkeruum võimaldab töötajal hetkeks aja maha võtta

Igas töökohas võiks olla suitsuvaba puhkeruum, kus töötajad kasvõi korraks aja maha saaksid võtta, et ülejäänud tööpäevaks sõõm energiat koguda. Puhkeruumi interjöör peaks olema rahustav ning hapnikurikas. Kindlasti peavad puhkeruumis olema taimed. Vaikselt võib mängima panna plaadi loodushäältega või rahuliku muusikaga. Seinad pakuvad palju võimalusi, sinna võib riputada maale, looduspilte, pilte kontori töötajate ühiste väljasõitude eredamatest momentidest või kasvõi pilte töötajate lastest ja koduloomadest.


Büroo sisustamise trendidest räägib Krista Lepland disainibüroost Laika, Belka & Strelka.

Millised värvid on hetkel moes bürooruumide sisustamisel?

Trend kisub vikerkaare poole. Büroos on hea tööd teha sinisel taustal.

Millised värvid on alati moes?

Heledad toonid on suhteliselt lollikindlad. Värvikaardi loomisel on määravad tegurid: ruumi funktsioon ja mõõtmed, akende olemasolu/suurus, ilmakaared, valgustus, kujundaja värvimeel jne.

Milliste elementide abil saab kontorile isikupära lisada?

Mõni lisavidin (tõlkebüroo seinale trükitud sõnum ja nii mitmes keeles kui võimalik, "soovipuu"? aiandi kontorisse, tahavaate peeglid detektiivibüroosse jne).

Millist mööblit eelistada?

Mööbli valik algab ruumiprogrammi koostamisest. Millised inimesed, milliste vajadustega büroos töötavad. Mida ja kuidas nad teevad. Kuidas liiguvad külalised ja palju neid on. ülevaade ja otsustused tehnika osas (vedelevaid juhtmeid on võimalik vältida). Analüüsides igapäevaseid tööprotsesse jõuame sobiva mööblini. Aga reegel, nii kvaliteetset kui rahakott vähegi kannatab, kehtib ka siin.

Milliseid valgusallikaid või lampe eelistada?

Võimalikult päevavalgusele lähedase valgustemperatuuriga valgusteid. Liiga ere valgus on sama halb kui vähene valgus. Veel on valguse puhul oluline, et see ei paistaks otse silma ning ei peegelduks kuvaril. Tavalise kontoritöö puhul peab valgustustihedus olema 500 lx. Tööruumi üldvalgus võiks olla reguleerimisvõimalusega - drimmeri e hämardiga

Kuidas oleks sobilik eraldada puhkeruumi ja tööpiirkonda?

üks võimalus olekski puhkeruumis sumedam ja/või värviline valgus.

Milliseid materjale eelistada büroo disainimisel?

Vastupidavaid ja kergesti hooldatavaid. Soovitav on kasutada ökomaterjale nagu puit, kivi ja klaas. Raskesti puhastatavad materjalid büroo sisustusse ei sobi.

Milliste sisearhitektuuriliste elementide abil on võimalik tõsta töö produktiivsust ja töötajate rahulolu?

Ruumiprogramm, mis arvestab inimesega (avatus/vabadus), hea töötool (üldse nutikalt disainitud büroomööbel), müra neelavad ja "tuge ning hoolivust"? sisaldavad materjalid.

Osale arutelus

 • Kadri Põldma

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara