Kaire Umalas jagab tööandja vaateid

Kaire Umalas töötab erakonnas Res Publica büroo assistendina. Tema sõnul on Res Publica peamiseks ülesandeks tegeleda poliitika kujundamisega Eesti poliitikamaastikul, ühendada ühtse maailmavaatega inimesi ning leida toetust oma seisukohtadele Eesti avalikkuse seas. Ka Kaire ise on Res Publica toetaja ja liige: "?Ma ei oleks muidu ju sellele töökohale kandideerinudki."?


On Eesti poliitilise eluga kursis

Kaire sõnul on andnud töötamine poliitilises erakonnas suuna ka tema isikliku maailmavaate kujunemisele ja arusaamadele. "?Olen seoses oma tööga ise ka arenenud. Varem teadsin poliitikast ikka suhteliselt vähe, kuid nüüd jälgin iga päev, mis Eestis toimub."

Praeguse töökoha kohta infogi sai Kaire tänu Res Publica liikmete mailing-listile, kus vastav kuulutus edastati.

Kuigi erinevalt mõne aasta tagusest ajast, ei ole Res Publica just oma populaarsuse tipul, siis konkreetselt Kaire tööd ei ole see küll kuidagi mõjutanud. "Kontoris käib töö ikka samamoodi edasi, juba valmistume Riigikogu valimisteks. Aga eks meil natuke raskemad ajad ole ikka, võrreldes eelnenud perioodiga," nendib ta siiski.

Kuigi Kaire üritab vabal ajal tööst mitte rääkida, siis on tal tulnud ette ka situatsioone, mil ta oma sõprade-tuttavate ees peab erakonna seisukohti kaitsma ja õigustamagi.


Tööd tehakse heameelega

Kaire arvates erineb töötamine erakonnas mõneti töötamisest traditsioonilises äriettevõttes. "Meil on vaba õhkkond, ei ole kindlaid piire, mille järgi pead käima. Tööd tehakse meeleldi. Mõnikord lausa hilisõhtutundideni välja. Töökollektiiv on nooruslik ja intelligentne."?

Kaire ei arva, et töö oleks emotsionaalselt raskem, kui mujal. "Vahel helistavad siia küll inimesed, kes mõnikord la usa sõimavad erakonda, kui neile midagi ei meeldi. Kuid seda juhtub ka teistes töökohtades. Tuleb jääda neutraalseks, mitte südamesse võtta, mida räägitakse."

Kogemus klienditeeninduses aitab ka sekretäriametis

Kaire eelnev töökogemus pärineb peamiselt klienditeeninduse valdkonnast. Ta alustas ettekandjana, siis töötas ilutoodete müüjana, konsulteeris kliente mõnda aega Elion toodete osas ja ka müügitööga on ta kokku puutunud. Kaire arvates on andnud tema eelnev töökäik hea praktika erinevate inimestega suhtlemise osas.

Sekretäri ametit Kaire otseselt õppinud ei ole. Küll on ta lõpetanud raamatupidamise - arhiivinduse eriala Taebla Kutsekeskkoolis ja sellestki on praeguses ametis abi. Kaire haridustee jätkus EBS?´is rahvusvahelise ärijuhtimise valdkonnas, hetkel on ta akadeemilisel puhkusel. Tegelikult on Kaire enda sõnul hoopis iseõppija tüüpi. Et end erialaselt konkurentsis hoida, eelistab ta käsiraamatute lugemist ja erialaseid portaale koolitustele.


Tavaline päev

Kaire on abiks kõigile kontori inimestele ja ka piirkondade töötajatele. Peamised ülesanded on siiski nagu sekretäril ikka - telefonile vastamine, kirjade arhiveerimine, koosolekute ettevalmistamine ja protokollimine. Ka kõikide võimalike tehniliste probleemide lahendamine - printer, faks, telefonid jne. Kaire on ka erakonna ürituste - suvepäevade, talvepäevade, konverentside - korraldusmeeskonna liige. Valimiste ajal on ta nn. tehniline tugi, aga samas osaleb ise ka valimiskampaanias.

Kaire tööpäev algab tavapäraselt arvuti tööle panemisega, postti sorteerimise, e-mailide lugemise ja kohviaparaadi puhastusega. Siis lubab ta omale väikese kohvi ja sirvib värsked lehed läbi. "Olenevalt päevast on tööülesanded erinevad. Kui on koosolek, siis helistan inimesed läbi ja küsin, kas nad saavad osaleda. Prindin vajalikud dokumendid välja. Vastan telefonile ja e-mailidele, haldan liikmete andmebaasi, näiteks on minu ülesanne andmebaasist välja võtta järgmise päeva sünnipäevalapsed ja neile kaardid saata."

Päeva jooksul jõuab Kaire tegeleda paljude erinevate jooksvate küsimuste lahendamisega ja õhtul kell 17 ajal, kui tema end minekule sätib, siis jäävad paljud kolleegid veel kontorisse - toimuvad veel mõned nõupidamised ja üritused. Kaire reeglina tööd koju kaasa ei võta, aga telefonikõnedele vastab ka väljaspool tööaega.

Meeldib, kui on palju tegemist

Kaire peab end planeerija tüüpi inimeseks."Mõtlen ette, millega homme tegeleda. Päris palju on jooksvaid tööülesandeid, millega tuleb kohe tegeleda. Vahel on mitu asja käsil, aga mulle meeldib, kui on palju tegemist ja sagimist. Ja üldiselt üritan oma asjad ruttu ära teha, ei jäta tänaseid toimetusi homsesse. On teatud igapäevased tööülesanded, mida võib võtta kui rutiini, kuid need on vaja ära teha. Mina rutiini ei karda, see on üks osa tööst. Samas tuleb jälle sellised tööülesanded lahendada, mis on uued ja huvitavad. Loomingulist lähenemist on vaja kasvõi kirjade või kutsete koostamisel. Samuti on natuke seda tarvis suheldes inimestega, sest sekretäri töö koosneb väga palju suhtlemisest."

Parimaks tunnustuseks peab Kaire oma tööle kontoritöö ladusat sujumist ja ümbritsevate inimeste rahulolu, tegelikult on tema arvates ka väike aitäh tunnustus. Sekretäri rolli õhkkonna kujundamisel ei saa Kaire hinnangul samuti alahinnata. "Sekretär loob tööõhkkonna, hoolitseb kontori hea väljanägemise eest, on hea tujuga. Muidugi vahel juhtub ka päevi kui on halb tuju, kuid seda ei tohi teiste peale välja valada, sest sekretär vastutab kontori ladusa töö eest nii tehniliselt kui ka emotsionaalselt."


Töökaaslased kui sõbrad

Kaire peab väga oluliseks mõnusa töökeskkonna juures kollektiivi omavahelist läbisaamist: "Kui töökaaslased on sulle omamoodi sõpradeks, siis on iga päev hea tööle tulla. Alati on väike nali ka kasuks, mis aitab lisada särtsu tavalisse tööpäeva. Vajalikud töövahendite olemasolu on oluline, samuti kena ja puhas töökeskkond."

Hea juht peab Kaire sõnul olema töötajate jaoks autoritieet, kellele alt üles vaadata. Ka peab ta olema hea suhtleja, töö asjus nõudlik ja samas alluvatega arvestav. Suhetes kolleegidega Kaire kritiseerimisel ja pugemisel kohta ei näe. "Pugemine mulle ei meeldi. üritan asju otse välja öelda. Ma ei kritiseeri kedagi, vahel ütlen ilusti, et mõnda asja võiks teistmoodi teha, siis on meil kõigil lihtsam ja parem."

Ennast tuleb vahel poputada

Töövälist aega veedab Kaire koos sõpradega või kodus, kus talle meeldib toimetada, näiteks süüa teha. Lõõgastub ta magades või lihtsalt kodus telekat vaadates, muusikat kuulates, lugedes. "Vahel tuleb leida aega enda jaoks, lubada endale väike shoppingutuur, veidi poputada ennast iluprotseduuridega. Saun lõõgastab hästi."

Unistab Kaire lihtsatest asjadest: õnnelikust elust, perest ja oma kodust. Aastate pärast loodab ta tegeleda oma äriga, näiteks väikese poekesega. Või siis omada linnast väljas väikest majapidamist, kus toimetada ja lapsi kasvatada.

Kaire juhindub oma tegemistes tuntud ütlusele: "Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse!"

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara