Puhkenurgas saab ennast tööst välja lülitada

Puhkenurk annab töötajatele võimaluse töökaaslastega suhelda ja ajalehti lugeda.

Hansapanga otseturunduse spetsialist Aljo Roosalu töötab põhilise osa päevast arvuti taga. Tema ülesandeks on panga klientidele otsepakkumiste planeerimine ja korraldamine. Kui aga silmad tööst väsivad ja tahaks pausi teha, on tal võimalik koridoris paiknevas puhkenurgas istuda ja ajakirju lugeda või peamaja ülemisel korrusel ajada privaatsemaid jutte ja nautida linnavaadet.

Tervishoiuarsti Kadi Tsimmeri sõnul on puhkeruum igati vajalik koht, kus inimesed saavad end korraks tööst välja lülitada. Sisearhitekti Tiiu Truusi sõnul võiks puhkenurk olla ideaalis kontori süda, kus hommikuti saab lehti lugeda ja päeva jooksul töökaaslastega nõu pidada. Puhkenurk võiks tema sõnul olla koht, kus ühtekuuluvustunnet tekitada, näiteks sünnipäeval kooki pakkudes või niisama töökaaslasega kohvitassi juures vesteldes. Alati ei taha ju töösse süvenenud kolleegi töölaua juurde tüütama minna. Puhkeruumi võib Truusi sõnul vaadata ka kui mittesuitsetajate alternatiivi suitsuruumile

Suitsetamise eelis

Medicoveri töötervishoiuarsti Kadi Tsimmeri sõnul on suitsetajatele puhkepauside pidamiseks tihti paremad tingimused loodud kui mittesuitsetajatele, seda mitte ainult büroodes. Suitsetaja lahkumisest tööpostilt suitsunurka ei tehta tavaliselt probleemi, kui aga mittesuitsetaja tahab puhkepausi pidada, vaadatakse sellele sageli viltu, justkui hiiliks ta tööst kõrvale.

Puhkenurga kujundus sõltub Tiiu Truusi sõnul eelkõige inimeste arvust, firma tegevusalast ja isegi büroo asukohast. Näiteks linnast väljas asuvates büroodes on söögitegemisvõimalus vajalikum kui linna keskel paiknevas kontoris. Kuigi kohvimasin, veeautomaat ja külmkapp võiksid Truusi arvates siiski igas büroos olla. Vahel aga juhtub, et ettevõtte töötajad eelistavad puhata hoopis teises kohas kui esialgu ette nähtud. Nii juhtus Yit Ehituse büroos. Personalijuhi Kärt Kirso sõnul soovisid töötajad, et kontoris oleks kindlasti oma puhkenurk. Kööginurga ja diivaniga ruum on nüüd olemas, kuid töötajad eelistavad omavahel juttu ajada ja lehti lugeda klientidele mõeldud alal, kus on mõnusad patjadega diivanid. Kärt Kirso sõnul tuli välja, et kliendid eelistasid pigem püsti seista kui neile mõeldud diivanitel istuda. Nii võtsidki töötajad ajapikku diivanid kasutusele.

Tee töö ajal puhkepause

Silmad vajavad puhkust Hoia keha õigesti

"¢"¢ Silmaarstide soovitusel peaks arvuti taga töötades tegema iga tund viie- kuni kümneminutise puhkepausi.

"¢"¢ Puhkepausi ajal tõuse püsti, liigu, tee sirutus- ja venitusharjutusi.

"¢"¢ Regulaarsed puhkepausid aitavad vältida istuvast asendist tingitud pingeid kaela-ja õlavöötmelihastes, seljas, kätes.

"¢"¢ Hea puhkus silmadele on näiteks aknast kaugusse vaatamine.

"¢"¢ Istudes toeta selg vastu seljatuge, siis väsib see vähem.

"¢"¢ Töötooli reguleerimine oma keha järgi peaks olema sama elementaarne kui võõrasse autosse istudes autoistme sättimine.

*Arvuti taga töötades on käed õiges asendis, kui õlavars on suunatud otse alla.

"¢"¢ Klaviatuur ja arvutihiir peavad olema töötajale piisavalt lähedal, et vältida käte sirutamisega tekkivaid pingeid õlavöötmes.

"¢"¢ Sülearvutiga töötades on soovitatav kasutada spetsiaalset klaviatuuri. Vastasel juhul tekib ebakõla: kui ekraan on silmade jaoks piisavalt kaugel, on käed ette sirutatud, kui sülearvuti on kätele sobivas asendis, jääb ekraan silmadele liiga lähedale.

"¢"¢ Arvutiekraani sobiv kaugus silmadest on 60-80 cm.

Allikas: töötervishoiuarst Kadi Tsimmer

Osale arutelus

 • Anu Mägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara