Aknakatted kontoris- milliseid eelistada?

Kevad on käes ning päike, mis talvel oli tagasihoidlik, paistab kontoriakendest nüüd üha nahaalsemalt sisse. üks on selge- akende ette peab paigaldama aknakatted, aga millised?

Kardinadisainer

Signe Pruul

AS Sunorekist räägib, milliseid aknakatteid kontorisse valida ning mis materjale eelistada.


Milliseid aknakatteid soovitate kevadeks, kui päike eredalt kontoriaknast sisse paistab?

Tugeva päikese korral oleks kindlasti mõtet kasutada päikest tagasipeegeldavaid või/ja pimendavaid materjale, sest valgus segab arvuti kuvari jälgimist. Sellised on nii ruloo kui püstlamellmaterjalide valikus olemas. Pimendava materjaliga püstlamellkardinad võimaldavad ruumi ikkagi lamellide reguleerimisega valgust lasta, mistõttu on lamellid vast ka eelistatumad aknakatted büroosse. Valguse reguleerimist saab teha ka ribakardinatega, kuid kui näiteks kuvar asetseb ekraaniga akna poole, siis peegeldub ekraanil ka kardina triibustik.


Mida on pakkuda neile, kes eelistavad naturaalseid materjale?

Tänapäeval on tasapisi hakatud lisaks eelpoolnimetatud toodetele tellima büroodesse ka puit- ja bambuskardinaid, tekstiilist külg-, paneel- ja roomakardinaid. Nende materjalide eelistatus seisneb looduslikus päritolus ja eesmärgiks luua hubasemat/sõbralikumat töökeskkonda. Puit-ja bambusmaterjalide pluss on selles, et tänu looduslikule kiule tõrjuvad nad suure osa sissetulevat valgust ja ei anna ruumi edasi valguse peegeldust ehk teisisõnu vähendavad tunduvalt valguse hulka, kuid samas ei pimenda ruumi. Neist materjalidest valmistame ruloo-,rooma-,lamell- ja paneelkardinaid. Seega valik on päris lai.


Milliseid aknakatteid tavaliselt kontorisse tahetakse?

Tekstiilide kasutamine büroodes on inimsõbralik ja meeleolukas. Eelistatumad on ülesvolditavad roomakardinad, kuid tellitakse ka paneel- ja külgkardinaid. Külgkardinate puhul eelistatakse pisut rangemat ja korrapärasemat joont, mistõttu sobib hästi töödeldud servadega aukudega, s. o. öösidega kardinad, kus kardinapuu läbipõimimine öösiaukudest annab kangale väga korrapärase voldistiku.

Millised on ruloode ja ribikardinate alternatiivid?

Bürood saavad head abi ka hoone välisküljele paigaldatavatest fassadikardinatest, millede reguleerimine käib ruumi seest. Selline lahend ei dikteeri nõudeid sisekujundusele ja on väga kasutajasõbralik.

Aknakatete valik on suur, on olemas ribakardinad, rulood, kassettrulood, roomakardinad (puidust ja kangast), voldikkardinad ja tekstiilkardinad. Millised on nende erinevused ning missugune aknakate kuhu sobib?


Ribakardinad- enimlevinud lahendus kontorites.

Ribakardinad valmistatakse kuumvärvitud alumiiniumribadest vastavalt tellitud mõõtudele ja ajamite paiknemisele kardina vasakul- või paremal pool. Eraldi on olemas ka pakettakende variandid.

Rulood- pakuvad palju mänguruumi.

Rulood on praktilised ja meeldiva välimusega. Ruloosid on ühevärvilisi, mustrilisi, tulekindlaid kui ka pimendavaid kangaid. Rulood saab tellida erinevate alläärelõikustega, erinevate kantide, narmaste või veonööridega. Mänguruumi on ruloode juures palju. Rulood on valmistatud kvaliteetsest puuvillasest kangast, mida on töödeldud tolmu eest kaitsva ainega. Kaitsevad efektiivselt otsese päikese-kiirguse eest ning väldivad ruumide ülekuumenemist. Rulood on lihtsalt seestpoolt ettetõmmatavad ning neid saab kasutada ka koos sisemiste kardinatega.

Kassettrulood- praktilised ja märkamatud.

Aknaraamile paigaldatav kassettruloo ühendab endas praktilisust ja dekoratiivsust, kaitseb otsese päikesekiirguse eest ning sobib suurepäraselt igasse ruumi. Kassettruloo moodustab aknaraamiga ühtse terviku, liigub koos aknaga ja on peaaegu märkamatu. Seega on kassettruloo ka väga sobiv kasutamiseks kombineerituna teiste aknakatetega. Kassettruloo toimib kettmehhanismi abil, mis kindlustab ka kardina püsimise kindlal kõrgusel. Kui rulood ei soovita kasutada, siis on võimalik küljesiinide vahel liikuv kangas täielikult kasseti sisse kerida. Lai valik poolpimendavaid ja täispimendavaid kangaid lubavad laias ulatuses reguleerida valguse intensiivsust ruumis.


Puidust roomakardinad- naturaalsus, põnevad struktuurid ja funktsionaalsus.

Puitroomakardinates on ühendatud naturaalne materjal, põnevad struktuurid ning funktsionaalsus. Vormilt lihtne, kvaliteetse viimistlusega ning originaalse välimusega kardin sobib kaunistama väga erineva otstarbe ja stiiliga ruume. Puitroomakardinate valmistamiseks kasutatavate puitliistmaterjalide värvi- ja struktuurivalik on väga lai. Kardinaid saab kantida erivärviliste puuvillkantidega.

Kangast roomakardinad- naturaalne lahendus kontorisse.

Roomakardinad on peamiselt tekstiilist valmistatavad aknakatted, mis on liigutatavad nöör- või kettmehhanismiga üles-alla. Need on elegantseks lahenduseks igale aknale, sobides büroosse ideaalselt. Roomakardinates ühendatakse tekstiilmaterjalide pehmus ja ilu kardina funktsionaalsuse ning käsitsemismugavusega. Roomakardinaid on võimalik valmistada väga erinevatest tekstiilidest. Traditsiooniliste roomakardinate valmistamiseks sobivad paremini tihedad puuvillased või linased kangad, mis on hästi töödeldavad ning moodustavad ülestõmbamisel konkreetsemaid volte. Kui roomakardinate tagumine külg ei ole tugevdatud liimiriidega, tekitavad huvitavaid efekte söövitatud kangad, mis kohati läbi paistavad.


Voldikkardinad- pakuvad palju võimalusi ja muudavad ruumi huvitavaks.

Voldikkardinad pakuvad akende katmisel mitmeid erinevaid võimalusi. Polüestertekstiil mõjub ruumis pehmemana kui näiteks ruloo või ribakardin, lisaks on nende lõõtsataoline välimus huvitav ja väga dekoratiivne. Peale selle varjavad voldikkardinad efektiivselt päikesevalgust ning aitavad reguleerida ruumi temperatuuri. Voldikkardinad sobivad väga erineva kujuga akende katmiseks. Neid on võimalik valmistada ümmargustena, kolmnurksetena, trapetsikujulistena ja loomulikult nelinurksetena. Voldikkardinate materjalid on väga vastupidavad, enamus neist on niiskuskindlad ning kõik materjalid on hõlpsasti puhastatavad. Voldikkardin on üks vähestest kardinatüüpidest, mida saab panna avanema nii ülevalt alla kui ka vastupidi.

Tekstiilkardinad- muudavad kontori hubaseks.

Kui tegemist on väiksema kontoroga, siis miks mitte panna akende ette hubased tekstiilkardinad. Kardinad ei ole mitte ainult võimalus katta aknaid, vaid ka väga suur osa ruumi üldmuljest. Seepärast on äärmiselt oluline valida kangas, mis sobib täiendama ja terviklikuks muutma just Teie tuba või muud ruumi. Reeda Kardinad ja Disain pakub võimalust küsida nõu koolitatud disaineritelt. Kohapeal olemas üle 2000 -de erineva kardinatekstiili, pärit enam kui 20 -nest erinevast riigist.

Kui olete otsustanud kontorisse tekstiilkardinad panna, siis tasub kindlasti sisse kiigata ka Muster Sisustussalongi Pärnu mnt. 139. Muster esindab stiililt küll romantilist kodukujundust, kuid sealt saab puhkeruumi kujundamiseks palju häid lahendusi ja ideid.


Sääsevõrk- hea lahendus soovimatute külaliste tõrjumiseks.

Kevade ja suve tulekuga tulevad ka akende taha sääsed. Kutsumata külaliste eemale peletamiseks on heaks lahenduseks akende ette panna sääsevõrgud. Aknaraamile kinnitatult moodustavad need efektiivse filtri ümbritseva keskkonna ja ruumi vahel.Sääsevõrgu raam on valmistatud keskkonnamõjudele vastupidavast värvitud alumiiniumprofiilist ning kinnitatakse aknaraamile magnetitega. See lubab sääsevõrgu kevadel hõlpsalt paika asetada ja sügisel jälle maha võtta. Väikesesilmaline võrk laseb läbi valgust ja õhku ning hoiab putukad eemal.

Osale arutelus

 • Kadri Põldma

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara