Lillepott vali ümbrusele ja taimele sobiv

Sobiva suuruse ning huvitava kujuga lillepott elavdab ümbrust ja on kauapüsiv.

Ehitus- ja lillepoodides pakutavate lillepottide valik on suur ja varieerub eelajaloolistest kujudest kuni ülimoodsate vormideni. Lisaks lai materjalivalik: plast, terrakota, savi- ning puit- ja kivipotid.

"Pott peab lillega sobima," selgitab Oü Hansaplant müügijuht Birgit Nool. "Samuti peaks Pott pigem taime täiendama, kui tagaplaanile tõrjuma." Lisaks poti ilule ei tohi unustada lille ennast. Väikesesse potti pigistatud suurt taime on raske kasta ja pealegi võib pott taime raskuse tõttu kergesti ümber kukkuda. Seega peab pott olema hea stabiilsusega.

üks sobivamaid materjale on taimedega suurepäraselt harmoneeruv terrakota. "Terrakota ja savipotid on poorse ehitusega, mis lasevad lillejuurtel hingata," selgitab Nool. "Samas aga vajab taim sagedast kastmist ja seda eriti suvel." Ning lille ümberminemisel on suur tõenäosus, et pott puruneb.

Kivist potid on kõige ihaldusväärsemad ja vastupidavamad. Kuigi need on ka kõige kallimad (250-400 krooni) (eriti käsitööna valmistatud), eelistatakse neid just vastupidavust ja kauakestvust silmas pidades. Lisaks saab kivipotti ka suvel õue viia.

Tuntud sisearhitekt Ivi-Els Schneider soovitab lillepoti valikul silmas pidada ennekõike sisekujunduslikke jooni. "Näiteks kiviurnid näevad traditsioonilises kujunduses suurepärased välja, eriti kui need on vanad; seetõttu on nad ideaalsed arhitektuursed elemendid ajaloohõngulises ruumis."

Seevastu plastist ja klaaskiust potid on väga levinud alternatiivid traditsioonilistele pottidele.

Hea niiskuspidavus, külmakindlus, kerge kaal ning odav hind (30-180 krooni) on põhjused, miks plastist potte tihti teistele eelistatakse. Teisalt aga on odavamad variandid Noole tõdemusel ka lühikese elueaga.

Puidust istutuspotid seevastu on aga väga tagasihoidlikud ja harva kasutatavad.

Liigkastmine ja vähene poti töötlemine puidukaitsevahenditega lühendavad selle kestvust, mille tagajärg on poti mädanemine. Lisaks ei pruugi puidust pott igasse interjööri sobida.

Õmblusateljee omanik Merike Sepp leiab, et plastpotid on suhteliselt odavad ja kaalult kerged. Seevastu savipotide eeliseks peab ta kauakestvust ja laia värvi- ning kujuvalikut.

"Ise kasutan rohkem plastpotte, aga kaktustele on ikka savipotid rohkem meeldinud," tõdeb Sepp.

Osale arutelus

 • Marina Tigasing

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara