Lapse kõrvalt tagasi tööle - võtmesõnaks on ajaplaneerimine

Airi Rätsep töötas poolteist aastat Autori AS - City Renault-i juhiabi-kvaliteedijuhina, enne kui aastaks koduseks jäi. Eemaloleku tingis Rätsep"™ade perre sündinud pisipoeg Ainar. Vältimaks firmast võõrdumist, püüdis ta ka kodus lapse kõrval olles, end tööasjadega kursis hoida ning mõnedki ülesanded said sel moel lahendatud. Nüüdseks on sellest juba aastake möödas ja Airi on otsustanud tööle tagasi tulla sama säravsilmselt, kui ta lahkus enne pisipoja sündi.


Mis tunne on olla tagasi tööpostil?

Harjumatu. Kodus olemisega saab iseenesest mõistetavaks oma aja planeerime enda ja lapse järgi, nüüd tuleb 8-5 tööl käia ja kogu pere peab uue elurütmiga harjuma. Aga tööl käimine virgutab vaimu, kodust uuesti ärimaailma kiiresse temposse.


Kuidas end taas töö asjadega kurssi viite?

Ega ma kodus olles päris kõrvale ei jäänud tööst. Minu kohale asendajat ei võetud ja seetõttu tegin ühe osa tööst kodus. Aga koolitus aitab end taas asjadega kurssi viia ja uusi teadmisi koguda.

Kas selle aasta jooksul, millal te eemal olite, on tööl midagi muutunud?

Ja on ikka, uusi töötajaid on palju juurde tulnud. Minu vastutusvaldkonnas ei ole minu jaoks midagi kardinaalselt võõrast, sest tegelesin sellega ka kodus olles. Aga muidu tuleb ikka kogu aeg uuendusi ja muudatusi. Elu läheb edasi ja eks ma pean ka ennast kõikide uuendustega kogu aeg kursis hoidma.


Aasta eemal - on see mõne olulise ülesande komistuskiviks? Ja kui on siis mida selle lahendamiseks ette võtate?

Kodus töötades kippus tähelepanu hajuma, tõesti juhtus, et mõni asi jäi lõpetamata või ununes midagi, kuid õnneks ei toonud see kaasa tõsiseid tagajärgi ja eks ma nüüd püüan kõik oma tööasjad järje peale saada.


Millised on teie tööülesanded?

Kvaliteedijuhina kõik, mis Autori AS?´is puudutab ISO 9000-2001 seonduvat, juhiabina kõik ülemuselt tulevad ülesanded. Uue tarkvara programmi rakendamisega lisandub järgmisel kuul veel kohustusi, mis täpselt, selgub siis, kui programm töös.

Kuidas iseloomustate oma ülemuse juhtimisstiili?

N.ö. vabakasvatuse stiil, hoiab ennast ettevõttes toimuvaga kursis, kuid ei sekku ega kontrolli peensusteni töötajate igapäeva tegemisi. Eeldab väga palju töötajate poolset initsiatiivi. Laseb igal ühel enda tegemiste eest ise vastutada ja probleemid lahendada.

Kas on raske lapse kõrvalt uuesti tööle tulla?

Mulle meeldib mu töö väga ja ka seltskond on mõnus - selles suhtes tahtsin tööle tulla, aga lapse osas oli ikkagi kahju, et saan nii vähe temaga koos olla. Kellel ikkagi võimalus on, peaksid lapsega kodus olema vähemalt 2, kui mitte 3 aastat, sest seda aega, kui laps on väike, on nagunii nii vähe ja hiljem on pereliikmed suurema osa päevast eraldi, igaüks oma tegemiste juures.


Kus veedab aega teie pisipoeg, kui tööl olete?

Lapsele leidsime pika kogemusega toreda hoidja, kelle juurde me igal hommikul lapse viime. Alguses poiss ei tahtnud sinna väga jääda, aga õnneks on ta seltsiva loomuga ja nüüd tundub, et ta on rahul. Kolm korda nädalas tuuakse sinna ka teine samaealine poiss, eks nad siis vastastikku õpivad üksteiselt.


Kuidas te suhtute arvamusse, et lapsed ja karjäär ei sobi kokku?

Mina seda õigeks ei pea, lihtsalt tuleb osata oma aega planeerida. Selleks, et karjääri teha, ei pea tööle pühenduma 24h ööpäevas.


Kas vahel tuleb ka ette, et peate kodus oma tööasjadega tegelema, samal ajal kui pisipoeg soovib teiega mängida?

Praegu püüan ikkagi tööajal tööasjad korda saada ja kodus ennast täielukult perele pühendada. Ega ei saakski poisi kõrvalt midagi teha, sest ka tema on päev otsa meist eemal olnud ja kui me koos oleme, nõuab ta kogu tähelepanu endale ja mul pole kahju seda talle anda.

Millised on olnud suurimad kordaminekud teie töös?

Kvaliteedijuhtimissüsteemi rakendamine meie ettevõttes.

Kas teil on suur roll firma asjade kulgemisele?

Ma ei ütleks, et suur roll, kuid kindlasti oluline osa, sest muidu poleks sellist töökohta loodud.

Kas vahel tunnete, et olete tööst väsinud? Kuidas lõõgastute?

Tööst ma kindlasti väsinud pole, sest ma alles alustasin. Mõnikord on kurnav see, et kui poiss öösiti ärkab, siis ma ei puhka ennast hommikuks välja. Aga kui tunnen, et tööst hakkab tüdimus tulema ja oleks vaheldust vaja, eks ma siis muretsen teise lapse. Väga hea lõõgastus on trenn. Aeg-ajalt külastan ilusalongi, see on hea tunne, kui sind poputatakse.

Milliseid autosid teie firma müüb?

Renault?´d ja Dacia?´t, City Renault esindus on nii Tallinnas kui Tartus ja Dacia Lõuna-Eesti esindus on ka Tartus Renault salongi kõrval.


Kas autonduses tunnete end kui kodus?

Ei tunne. Näiteks tehniline pool on minu jaoks suhteliselt võõras ja autot juhin ka pigem "naine roolis"? stiilis. Võrreldes teadmistega, enne Autorisse tulekut, olen küll palju juurde õppinud.


Kas ja kuidas ennast täiendate, et konkurentsis püsida?

Käin aeg-ajalt koolitusel. Püüan läbi töötada ja kursis olla ka meediast tuleva infoga ning teiste ettevõtte sama ala töötajatega kogemusi vahetada


Millised näevad ette teie tulevikuplaanid?

Väga täpseid ja pikaajalisi plaane pole ma endale kunagi seadnud, kuid tahaks ennast tööalaselt arendada ja tõestada. Ning kodus püüan ka edaspidi olla nii hea ema kui naine.

Osale arutelus

 • Elika Torn

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara