Ärireisi riietus tehku teist soliidne partner

Ärireis kujutab endast keerulisemate tingimustega argipäeva: kapitäie riiete asemel on minimaalse valikuga kohver, korteri asemel hotellituba, kontori asemel võõras konverentsiruum. Viimane asi, mida sa sooviksid, on ebamugavad riided.

Paraku ei saa selga visata T-särki ja Å?ortse, nähes välja nagu tennisist, sest ärireisil olles esindad sa firmat. Seega peab ärireisi riietus olema veelgi professionaalsem kui igapäeva tööriietus, eriti kui reisikaaslaseks on äripartner. Oma elu saab kergemaks muuta hoolikalt valitud rõivastuse ning arukalt pakitud kohvriga.

Reisiriietus sõltub suuresti sellest, mis transpordiga sa reisid. Kui ees ootab mitmetunnine autosõit, pane algul selga vabaaja riided - pikk autosistumine ei tee ülikonnale head. Kui aga pead tormama autost otse ärikohtumisele, võta kindlasti kortsumise vältimiseks sõidu ajaks pintsak seljast. Rongiga minnes võid kohe selga tõmmata ülikonna, sest paari tunniga ei muutu kvaliteetne ülikond veel näotuks.

Lennukis on soovitatav kanda kõige raskemaid riided, mis reisil kaasas on, et reisikohver oleks kergem. Lühikestel reisidel peaks pagasit vähendama, et saaks selle salongi kaasa võtta - võid seista tund enne tähtsat presentatsiooni tühja pagasilindi ees, aga sinu kohver koos ülikonnaga reisib paikades, kus sa pole uneski käinud. Pikale lennureisile tuleks salongi kaasa võtta väiksem kott koos hädavajalike asjadega -kui kohver kaotsi läheb.

Kui reisite sageli, on soovitatav varuda spetsiaalne reisiülikond ja -särk, et saaksite end autos, rongis või lennukis rahus kohvi ja veiniga turgutada. Reisiülikonnad ja -särgid muudab eriliseks nanotehnoloogiline töötlus ja easy-care viimistlus vähese kortsuvusega. Travel-sarja rõivaid saate osta endale nüüd ka Eestist. Kaela aga siduge tefloniga töödeldud, vedelikke hülgav lips, et ei peaks kartma kohvitassi või supikaussi.

Soovitatav on enne kohvrite pakkimist tutvuda sihtkoha riietumiskultuuri, kommete ja kliimaga. Ei ole just mõistlik riietuda ühtmoodi reisile Jaapanisse ja Itaaliasse. Viimastele on oluline, et riidetus oleks silmatorkav, stiilne ja kvaliteetne, samas kui jaapanlased peavad lugu tagasihoidlikusest ja konservatiivsusest. Kui Itaalias võid sa ärikohtumisele ilmuda trendikas värvikirevas särgis ning linastes pükstes, siis Jaapanis jäta sedalaadi riided kappi ning otsi välja võimalikult range tumedas toonis ülikond. Erandi võib teha juhul, kui oled võitnud jaapanlaste lugupidamise ning sind on kutsutud õhtusele karaokeüritusele. Siis sobib business casual, et tunda end pingevabalt. Kingad: hõlpsasti jalast ära käivad, sest neist tuleb sul sageli loobuda.

Itaalias aga vali maitsekalt iga riietusese ning aksessuaar, sest itaallased armastavad sageli juba 5 sekundiga hinnata sinu sotsiaalset kuuluvust, majandusseisu ning haridust. Nendel on esimene mulje sageli ka viimane mulje.

Moest peavad lugu ka inglased, on ju London maailma moemeka. Samas on inglastes piisavalt konservatiivsust. Reisil Inglismaale võiksite selga panna musta, tumesinise või halli äriülikonna. Särk võiks olla valge, sest see on ärimaailma klassikaline särgitoon, ning ilma taskuteta. Või kui need siiski on, olgu need alati tühjad. Kui aga tahate lisada oma välimusele veidi trendikust, kandke roosat või violetset särki.

Võib tekkida piinlik olukord, kuna võite kohata inimesi, kes neid värve õigusega kannavad. Samas aga võib julgesti kanda pikitriibulist ülikonda, sest seda peetakse lausa ärimaailma mustriks, mis kuulub Londoni pankurite ja börsimaaklerite lemmikute hulka. Legendi järgi meenutavad triibud arveraamatu jooni. Kui aga saate inglasest äripartnerilt kutse tulla kriketimatÅ?ile, ärge kunagi siduge kaela kollase-oranžitriibulist lipsu, sest see on ette nähtud Marylebone'i kriketiklubi liikmetele. üldse võiksite vältida kollast värvi äririietuses, kuna mitmetes riikides tähendab see halba õnne.

Prantslastele on triibuline lips vastuvõetav, kuid hoiduda tuleks kirevatest ja liiga heledatest toonidest nii lipsu kui ka ülikonna valikul. Liiga heledates ja erksates toonides rõivad ei tekita sageli tõsiselt võetava isiku muljet. Silmas võiks pidada ka fakti, et Prantsusmaal ei ole kombeks lipsu ning pintsakut kontoris või ärikohtumisel ära võtta.

Allikas:

Äripäev

Osale arutelus

 • Maria Otsa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara