Elukunsti baaskursus vabastab pingetest

Käisin Tallinnas ühel huvitaval kursusel nimega Elukunsti baaskursus. Selgus, et nii mulle kui paljudele teistele kursusel osalejatele oli see huvitav ja hariv kogemus.

Kui teil vähegi soovi midagi põnevat-müstilist kogeda, ja samas oma selgroogu p ä r i s e l t tervendada, võib baaskursusest palju kasu olla. See pole kallis ega algajale keeruline, ja mis väga oluline - õpetajad räägivad õpilastega "ühel tasandil".

Kursuselt kingitakse nii jooga- kui hingamisharjutusi kodus hommikuvõimlemise jaoks kaasa, need harjutused jäävad kergesti meelde, on lihtsad, kuid toimivad, nagu tõdes kursusel osalenud füsioterapeut.

ühel päeval umbes kuu aega tagasi sain teada, et Tartus oli toimunud seminar, kus õpetati huvitavaid hingamisharjutusi, joogaasanaid ja üldse oli koolitusel imevahva õhkkond. Uurisin organisatsiooni kodulehekülge, mis koolituse korraldas - Art of Living ehk Elukunst (www.artofliving.org), ja mulle tundus, et see koolitus võib olla päris vahva. Otsustasin, et järgmisele Elukunsti baaskursusele lähen.

Elukunsti baaskursused toimuvad Eestis suhteliselt tihti, ikka kord paari kuu tagant, vahel isegi tihedamini, peamiselt Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Järgmised kursused on Tartus käesoleval aastal, algusega 28. november ja lõpuga 3. detsember, kui soovite rohkem infot nende kohta, helistage numbrile 56 482 596.

Kuid lähemalt siis Tallinnas toimunud kursustest. Need maksid 800 krooni - mis viiepäevase koolituse kohta on suhteliselt odav hind. Ja selle raha unustasid peagi, sest palju olulisem oli tunne, mis koolitusel tekkis. Kõik nelikümmend inimest tegid koos harjutusi, võimlesid, hingasid, seejuures õpiti koos Sudarshan Kriya't - mis on müstiline ja iidne tervendav hingamine. See, mida kogeti, oli paljudel kursuse lõppedes võimatu sõnadesse panna, tunne hinges ja kehas oli niivõrd positiivne.

Rõõmus õpetaja

Lasteaiaruumis, kus kursus toimus, ilmestasid seinasid lõbusad värvilised liblikad ja lillekesed, samuti seisis ühes toaseinas kirev mängupuu oma punaste paberõuntega. Ruum oli lapselikult rõõmsa olemisega, ja juba esimesel õhtul meelitas kursus kohale palju huvitavaid inimesi, sealhulgas mitmest rahvusest.

Osad kogunejad olid kursusel juba kuuendat korda, osad alles esimest. 24-aastane inglise filoloog Olesja otsustas Elukunsti kursusele tulla, kuna tal oli sees küpsenud tunne, et tahaks hakata oma elu ilusamaks, ja sisemiselt rõõmsamaks muutma.

"Iga inimese elus tuleb selline aeg, kus midagi uut soovitakse õppida. Mul on paljud sõbrannad Elukunsti kursustega tegelenud, nad ütlevad, et see aitab iseendast sügavamalt aru saada. Usun, et sellised koolitused leiad üles just õigel ajal, kui vaja," rääkis Olesja.

Kui olin teada saanud, et enne koolitusele saabumist polnud ta kordagi joogaga tegelenud või hingamisharjutusi proovinud, saabuski juba kursuse õpetaja. Jurga Piekute. Lokkis pikkade juustega sihvakas naine, kelle kohta esialgu ei ütlekski, et ta on tähtis õpetaja. Ju vist seepärast, et ta ei püüdnudki tähtis olla. ütles vaid kõigile rõõmsalt "Tere õhtust!" vene keeles.

Kuigi kogu koolitus oli venekeelne, oli seal ka olemas suurepärane tõlk Juta, kes kogu Jurga jutu kiirelt ja osavalt eesti keelde seadis. Kuna esimesel päeval oli vähe eestlasi, soovitas Jurga eestlasel koguneda ühte gruppi Juta ümber, ja nii me ka tegime.

Alustusena küsis Jurga, mis on elamise kunst meie jaoks. üks naine vastas kiirelt: "Olla õnnelik ja harmoonias, et oleks endal ja teistel hea."

Õpetaja noogutas. "See on õige." Ja rääkis, et elamise kunst on tegelikult veelgi laiem. See on, kuidas me vaatleme elu, kuidas kõike vastu võtame ja sinna alla käib samuti väljendusoskus. "Aga me ei suuda muuta situatsioone, me saame muuta vaadet elule, enda vaadet," märkis Jurga.

Siis küsis ta, miks oleme kursusele kogunenud. üks naine ütles, et see on temal juba kolmas kursus ja pärast kursusel käimist ta mitte ei rooma, vaid lendab. Teine tõdes, et oli sinna tulnud tervist parandama. Kolmas soovis elu laiemalt mõista. Ja neljas tahtis saada lahti õlavalust. (Ette ruttavalt võib lisada, et paljude inimeste ootused ka täitusid!)

Õpetaja rääkis veel lahti paljusid lihtsaid momente meie elus, mille mõistmine aitab vähendada stressi. Ja järgmisena proovisime juba hingamisharjutusi, näiteks Ujjai"™d, mida saadab kõris eriline hääl. Alguses ei tulnud see osadel välja, Ujjai õppimine pakkus ka natuke nalja, aga lõpuks hingasid kõik nagu vanad joogid.

Mis sai edasi?

Järgmisel päeval küsis õpetaja meilt - kes on joog. üks tegelane leidis, et joog on see inimene, kes suudab jala kaela taha panna. Kogu saal naeris, mida juhtus kursusel päris tihti.

Tegelikult selgus, et joog on see, kes suudab teha mõistuses negatiivse positiivsemaks. üldse õpetati kursusel palju uusi mõtteid, mille kaudu elu positiivsemana näha - kuidas osata igas olukorras märgata helgemat poolt, ja kuidas osata muuta olukordi. Kuidas mõista haigusi, probleeme, ja milliste praktikate abil neid enda jaoks lahendada.

Rahvast oli teisel ja kolmandal kursuse päeval rohkem kui avapäeval. Neljakümne ringis.

Kui tegime joogaharjutust "Vihmavari", seisis korraga püsti pool grupist, ja teine pool ootas oma järge. Jooga, mida õppisime, kandis nime Purna. Purna jooga kompleksis, mille kogu koolituse vältel omandasime, oli lisaks harjutusele "Vihmavari" palju lahedaid asanaid, mis lihtsad ja igati hea enesetunde tujulised. Selgroog oli paljudel pärast kursust kui ümber sündinud.

Loomulikult olid lisaks joogale ja hingamistele kursusel suurepärased meditatsioonid. Viimane meditatsioon õpetati kursuse viimasel päeval ja see jättis paljudele sügava mulje - oma mõtetes sai rännata isegi tähtede taha, ja see oli tõesti väga huvitav ja teistmoodi kogemus. üks inimene nentis, et ta poleks ette kujutanudki, et midagi nii müstilist võib mediteerides kogeda.

Kogu kursus lõppes nii, et igaüks võttis kaasa väikese kingituse ja pimemänguga jagati need omavahel ära. Kingiti küünlaid, erilisi kaunistusesemeid, väikeseid Egiptuse mälestusaaredeid, aroomilambikesi, aga ka pähkleid. Kõige viimaks söödi koos torti väikese laua ümber.

Kui rääkisime, mis oli kurusest kõige enam meelde jäänud, selgus, et paljudele jättis väga sügava mulje iidne hingamisharjutus Sudarshan Kriya, mis on mantrate rütmis ja küllalt intensiivne, et aidata kehal terveneda. Selle hingamispraktika ajal saavad vabaneda vanad emotsioonid, ja probleemid, ka terviserikked. Kui seda hingamispraktikat grupis teha, on see väga lihtne, kuid tugev tervenemismeetod.

Kogu kursus aitas leida enda sees sisemist rõõmu ja tunda kogu olemises kergenemist. Nii et sealt lahkudes tundus ehk nii mõnelegi, kuidas ta lausa lendas - nii hea oli olla. Lisaks võib öelda, et väga lahe oli järgida korraldust, et selle viie päeva jooksul olla aus taimetoitlane. Alguses oli see keeruline, kuid hiljem said aru, et korraldus kulub marjaks ära - nii hakkad oma toitu lauale palju hoolikamalt valima, ja saad aru, et kõike polegi üldse vaja poeletilt enda toidukorvi panna!

Osale arutelus

 • Aive Antson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara