Vale marker rikub plekk-tahvli põhjalikult

Jalgadel koosolekutahvel on kergesti kasutatav, kuid nõuab tähelepanu, kuhu millega kirjutatakse.

"On tahvlid, mille pinnale saab kirjutada spetsiaalse pliiatsiga ja tahvlid, mida kasutatakse ainult koos paberblokiga," seletavad Arthemise Kontoritarbed Oü müüjad

Tiia Tilts-Viskus
ja
Luule Käsk
kahe tahvlitüübi erinevusi.

Ehkki valge plekk-tahvli või pabertahvli kasutamine kontoris koosolekul ja nõupidamisel on hea abivahend, unustatakse müüjannade kinnitusel end selle mugavusse uinutatult ning rikutakse kas hajameelsusest või lihtsalt teadmatusest hea töövahend ära.

Kirjutatava pinnaga tahvlil on magnetpind, kust pealekirjutatud teksti saab ära kustutada. Mittekirjutatava pinnaga tahvlil on spetsiaalne pind ja sellele kirjutada ei saa.

Küll aga saab kirjutamiseks paigaldada paberbloki mõlemale tahvlile.Tavapärasele rebitavale blokipaberile, on Post-it sarjast saadaval ka kleebitavad tahvlipaberid, mis on blokist küll kallimad kuid kasutusmugavuselt paremad.

Tahvlile muudab mugavamaks ka väike kaal ja lihtne kokkupandavus.

Paberblokkidest on Infotark AS müügisekretär Lagle Päärsoni seletusel standardblokk suuruses 60x84 cm on saadaval nii ruudulise kui valgena. Tavapärasele rebitavale blokipaberile, on saadaval ka kleebitavad tahvlipaberid, mis on blokist küll kallimad kuid kasutusmugavuselt paremad.

Tahvlimarkerid, puhastuskäsn ja puhastusvahend on mõttekas soovitab Päärson osta juba komplektis.

Tahvlimarkereid müüakse nii ühe kui mitmekaupa ning neid on neljas põhitoonis: punane, must, roheline ja sinine. Päärsoni sõnul on tahvlimarkerite jaoks on olemas eriline hoidja, mis kinnitub magnetiga otse tahvli külge ega lase markeril kuhugi ära veereda või maha kukkuda..

Samuti on magnet tahvlikäsna sees, mis välistab võimaluse, et tahvlikäsn kaduma läheb.

"Väga tihti kasutatakse tahvlile kirjutamiseks juhuslikku markerit ja kirjutatut maha ei saa. Sellisteks juhtudeks võiks olla puhastusvahend, mis eemaldab ka veekindla markeriga kirjutatu," õpetab Tilts-Viskus.

Ka pikalt kasutuseta seisnud tahvli võiks tema veendumusel iga natukese aja tagant puhastusvahendiga üle tõmmata.

Digitaaltahvel salvestab kirjutatu arvutisse

Kuigi pabertahvel jääb püsima veel pikaks ajaks, on paberi ja digitaaltehnika koostöös leiutatud digitaalsed tahvlid, mis on olemas nii paberiga kui ilma.

"Digitaaltahvel võimaldab kirjutatu salvestada arvutisse spetsiaalse sensorpliiatsiga. Ning salvestatud faile saab suurele ekraanile taasesitleda ja uuendusi lisada", selgitab Infotark AS ostujuht

Margus Ross.

Tallinna ülikooli Konverentsikeskuse juhi

Aili Lintnermann
i sõnul on pabertahvel ennekõike näitlik vahend, mida kasutatakse sageli just koolituste läbiviimisel.

"Pabertahvlile on hea erinevaid jooniseid ja skeeme teha ja lehtede tagasikeeramisega saad materjali taas üle korrata," seletab ta. Ka lisab Lintnermann, et tänu kergele kaalule ja mobiilsusele on tahvlit lihtne transportida ühest ruumist teise.

Osale arutelus

 • Marina Tigasing

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara