Miks eelistada meeskollektiivi?

Kui saadakse jaatav vastus töövestluselt, siis esimene asi, mille pärast muretsetakse (peale töö muidugi) on kolleegid. Et kui palju neid on ja millised inimesed ja kuidas omavahelised suhted ja "hierarhia"? on, mis kellelegi meeldib/ei meeldi jne.

Teadmine, et hakkad töötama meeskollektiivis, teeb enamikke naisi murelikuks. Et pole kedagi, kellega kohvinurgas lobiseda, pauside ajal niisama klatÅ›ida ning kellega koos meeste poolt tekitatud "rünnakute"? vastu hakata. Ja alguses, uue töötajana, on ikka kindlam endale mõni sõps leida, kellelt küsida ja nõu saada, kui esmalt oma asjadega jänni jääd.

Tegelikult julgen oma kogemustest kinnitada, et meeskollektiiv on palju kindlam ja lahedam kui naiskollektiiv (sorry...). Ja seda mitmel põhjusel.

Esiteks - pole omavahelist naiselikku konkurentsi. Ei pea iga päev vaatama, et soeng oleks viimse juuksekarvani paigas, meik kuni tööpäeva lõpuni perfektne, kostüüm viimase detailini lihvitud ning laitmatu. Mis aga ei tähenda, et meeste seas lohaka välimusega ringi saaks käia... Mehed on üllatavalt tähelepanelikud ja märkavad ka väiksemaid uusi detaile... Aga nendelt saadud kommentaarid pole kunagi halvustavad stiilis "lahe kübar, mis siis, et moest läinud, aga sulle sobib siiski..."?

Teiseks - meeste seas pole seda "naiselikku"? õelust ja kiibitsemist. Öeldakse, mida mõeldakse ja hiljem pole mingit vääritiarusaamist. Mis öeldud, see öeldud. Vahel öeldakse muidugi ka liiga mõtlematult, aga mehed oskavad ka vabandada. Muidugi mitte otse, seda juhtub üliharva. Aga kaudne vabandamine on isegi armsam, näiteks suvalisel hetkel vabanduseks või leppimiseks lillede või sinu lemmikkommide karbi toomine.

Kolmandaks- meeskollektiivis hoitakse vähemuses olevaid naisi. Esmamuljel ei saa seda arugi ja kohati tundub, et pigem pannakse sind proovile. Aga kui ilusti "testiga"? hakkama saad (ehk siis ei ürita end supernaisena näidata, kes iga asjaga, igas olukorras, iga kell toime tuleb), siis vajadusel tullakse alati appi. Vaja on vaid ilusti abi paluda ning teinekord ise oma naiselikke oskusi appi pakkuda.

Kõikvõimalikud armukolmnurgad ja muud tunnetega seotud probleemid - nende eest pole keegi kaitstud. Ja siis pole oluline, kas ollakse ainus naine meeste hulgas või vastupidi. Loeb see, kuidas oma kolleegidesse suhtutakse. Kui otsitakse potentsiaalset kallimat, siis tulevad jamad nagunii. Kui on oluline, et omavahel oleks mõnus suhelda ja ka vabal ajal aegajalt midagi koos teha, siis püütakse ka kõikvõimalikke pingeid vältida.

Oma praeguses töökohas olen esimest korda ainus naine meeskollektiivis. Olen töötanud ka ühes ruumis kolme naisega, kellest kaks sel hetkel parasjagu rasedad olid ja pidevalt mind oma titejuttude ning tujudega hulluks ajasid. Meeskollektiivi tööle minnes tuleb arvestada mõningate nähtustega, mis sellega kaasnevad - meeste naljad ja jutud, kohvikeetmise sinule delegeerimine ja muu taoline. Kuid ma arvan, et lahe kollektiiv ja hea omavaheline läbisaamine kompenseerivad selle mitmekordselt. Lisaboonusena ei mingit õelutsemist!!!

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara