Uuring - mida ootavad sekretärid alanud aastalt...

"Lõppude lõpuks saavutavad inimesed ikkagi ainult seda, mida nad on endale eesmärgiks seadnud. Seepärast tulebki valida ülevaimad eesmärgid."?

Henry David Thoreau

Uue aasta algus toob meie ellu alati põnevust ja lootust. Just nüüd näevad paljud võimalust endale oluliste asjade muutmiseks - seatakse uued eesmärgid ja ollakse innukad nende täitmisel. Meil on rohkem usku, jõudu ja pealehakkamist, et liikuda oma kujutluspildis loodud maailma poole. Kes oskab seda sammhaaval teha, ei kohku tagasilööke kogedes ning leiab sihini jõudmiseks otseteid.

Sekretar.ee viis läbi uuringu, et mõista, milliseid lubadusi me kõige sagedamini endale anname ja kui edukad nende täitmisel oleme. Küsitlesime 20 sekretäri, kellest 10 oli nõus oma uue aasta plaane ning möödunud aasta õnnestumisi/ebaõnnestumisi jagama. Saime selgust, et harjumuse jõud on suur ning muutused pole lihtsad tulema. Kolmandik vastajatest tunnistas, et 2007 tuleb varasemate eesmärkide "kordusaasta"?.

Jana (müügiassistent)

- Minu iga uus aasta algab endale suurte lubaduste andmisega, et nüüd pööran uue lehekülje ja teen kõike teistmoodi - olen töökam, ei lükka asju edasi, vahetan töökohta, lõpetan kooli, lähen edasi õppima jne. Aga millegipärast kipuvad need lubadused aasta jooksul meelest minema ja kõik vanas rutiinis jätkuma"¦ Loomulikult annan ma sellel aastal jälle samad lubadused, sest ma ei ole veel lootust kaotanud. Pealegi, järjekindlus viib sihile. Ja loomulikult luban ma rohkem sporti teha. Selle istuva töö juures on see hädavalik.

Reelika (müügisekretär)
- Uus aasta tuli järsku ja ootamatult. Teatud unistused ja ootused on aga mõtetes olnud juba pikemalt. Eelmisel aastal unistasin ma paremast töökohast. Aasta lõpus leidsin, mida olen otsinud. See aasta aga unistan ma eelkõige, et suudaksin hakata oma otsuseid tegema "kaine peaga". Suurema osa otsuseid tähtsamatel teemadel, isiklikus elus, võtan vastu nii, kuidas hetkeemotsioon mind juhib. Siiani ei ole midagi suurt valesti läinud, kuid nüüd on tulnud aeg otsustada küsimuse üle, mida ei saa nii möödaminnes, hetkeemotsiooniga võtta. Nii et loodan, et isegi kui otsust on nii raske teha, ei anna ma alla, vaid kaalutlen kõik rahulikult läbi.

Uuel aastal soovib 70% vastanutest rohkem aega perele pühendada. Inglise luuletaja Edward Young on öelnud, et ole ajaga kokkuhoidlikum, sest ajaga võib teenida raha, kuid rahaga aega osta ei saa. Kui vähemalt 8 tundi ööpäevast veedame tööl, 8 tundi iluune tarvis ning 2-3 tundi igapäevaste kohustuste kandmiseks, valdab enamust iseenda ja perega koosolemise osas ajadefitsiit.

Mai (büroojuht)

- Kõigepealt sellest, et mina olen eelmisel aastal antud lubaduse täitnud! Lubasin oma isikliku elu korda saada ja palka juurde küsida. Tehtud:) Ootused alanud aastale on suured. Kuna isiklikus elus on palju muutunud, siis peab õppima end jagama töö ja pere vahel. Olen lubanud sel aastal rohkem aega veeta oma lapsega ja mehega- võtta ette mõnus puhkusereis ja lihtsalt olla.

Irina (müügisekretär)
- Olen palju olulisi eesmärke oma elus saavutanud - hea öökoht mõnusa kollektiiviga, lõpetatud kõrgharidus, oma väike hubane kodu ning superhea elukaaslane! Uuel aastal soovin rohkem aega pühendada pereliikmetele ja sõpradele, kuna nendega koosoldud aeg on minu jaoks kõige õnnelikum. Ja uue aasta südamesooviks on väike beebi:)

Tervis on täisväärtusliku elu alustala ning 60% vastanutest oli ambitsioonikas just selles valdkonnas. Regulaarne treening, tervislikum toitumine ja rohkem vabas õhus liikumist olid läbivad märksõnad aastaks 2007. Selle saavutamisel on kasu kohesest tegutsemisest, mitte unistamisest, kui lahe oleks omada vastupandamatult trimmis keha. Isegi selle artikli lugemise ajal saad sa treenida paljusid lihasgruppe neid kümneks sekundiks kokku surudes ja seejärel lõdvestades. Ära peta ennast lubadusega, et homsest"¦ Alusta kohe, seda kiiremini saad soovitud tulemust nautida.

Mari (sekretär)

- Eelmise aasta lõpus juba lubasin, et lähen tööle ja ülikooli, kevadest otsustasin, et peaks hakkama ka rohkem sportima ja tervislikult toituma. Saingi tööd klienditeenindajana, kuid siis tekkis soov edasi liikuda ning saada tööd sekretärina. Paari kuu pärast pakutigi mulle sekretär-raamatupidaja kohta ja siin ma nüüd töötangi! Septembrist hakkasin käima ka ülikoolis kaugõppes, nii nagu olin soovinud. Sportimise ja toitumisega siiski nii hästi ei läinud ja seepärast kandus see lubadus sellesse aastasse edasi. Uue aasta algusest lubasin hakata rohkem trennis käima, efektiivsemalt tööd tegema ning õppima. Trennis käin nüüd 3-4 korda nädalas ning kui tööd on vähe, siis töövaba aja püüan sisustada eneseharimise ja -arendamisega. Veel olen tahtnud rohkem oma ema aidata ja sugulastega suhelda, selle nimel hakkasin tegutsema juba eelmise aasta lõpus ja püüan ka sel aastal jätkata.

Ebe (juhiabi)

- Rohkem trenni ja vähem kommi! Esmane eesmärk on vabaneda 10-st ülekilost, mis mitu aastat juba häirinud on. Eelmisel aastal hakkasin õigele toitumisele rõhku panema ning suutsin 5 kilo "maha süüa"?. Olen teinud treeningplaani ja lubanud endale vähemalt 2 kilo kuus kaotada. Usun, et seekord saan tõesti hakkama!

Piret (sekretär)
- Ma küll eelmine aasta tegin oma suuremad plaanitud teod ära. Eelmise aasta alguses soetasin korteri ning vahetult enne jõule vahetasin töökohta. Olen sekretär edasi, kuid firma tegevusala on hoopis erinev eelmisest. Seega selle aasta esimestel kuudel üritan endast anda parima, et läbida edukalt katseaeg uues kohas. Pilootprojektiks on dokumentide loetelu korrigeerimine ja muudatuste tegemine elektroonilisse dokumentide registreerimisprogrammi. Loomulikult on ka selliseid väikeseid uue aasta lubadusi - hakata käima korralikumalt trennis, vähem kommi süüa, rohkem aega leida sõbrannade jaoks jne jne. Aga ma arvan, et pool võitu on see juba, kui nii mõtlen :)

Hoolimata demagoogilisest valimisloosungist, et õnn ei peitu rahas, soovis 60% uuel aastal ülemuselt suuremat palganumbrit küsida. Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk 2006. aasta novembris 9068 krooni, mis on 16,5% rohkem kui 2005. aasta novembris. Kusagil kellelgi palgad tõusevad ning küsija suu pihta ei lööda! Hea mõte on küsida lisaülesandeid või suuremat vastutust, kuna argumenteerimata palgalisasoov võib vastuseta jääda.

Sille (sekretär)

- Selle aasta ootuseks on palgatõus, kuna viimased 3 aastat on number muutumatuna püsinud. Töökoormus on viimasel ajal oluliselt kasvanud ning usun, et mu plaan läheb läbi. Ja kui ei lähe, võtan uue eesmärgi - töökohavahetus:)

Maret (sekretär-personalijuht)
- Uue aasta alguses küll omale mingeid erilisi sihte ei sea, et vot nüüd on vaja saavutada see ja see. Eelmisel aastal vahetasin linna, kodu, auto, töö - ühesõnaga kõik välja. Sügisest läksin avatud ülikooli kaudu õppima halduskorraldust. Igal aastal ikka loodad palka rohkem saada ja rohkem aega leida, tegelikult virisemiseks põhjust pole. Mulle meeldib minu töö, meeldib tööl käia ning peres armastatakse üksteist väga.

Õpingute alustamine või jätkamine, oma kodu või sõiduvahendi soetamine ning reisimine olid samuti uue aasta prioriteetideks. Siht silme ees aitab meil liikuda soovitud suunas, kuid unustada ei tasu ka elu õnnelikke pisiasju. Minevikku võib parandada tulevikuga, kuid õnnelik saab olla vaid olevikus, just praegu.

Mare (assistent)
- Minu tuju tõstab see teadmine, et Eestil läheb hästi. Elan sellel maal juba üpris kaua ja oman kopsakat elukogemuse pagasit. Õnnelik on ju see inimene, kes tuleb hommikul tööle rõõmsa meelega ja läheb õhtul koju samuti rõõmsa meelega. Kuulun nende inimeste hulka, kes on oma eluga rahul ja ei nurise väikeste ebaõnnestumiste üle. Püüan siinjuures aidata võimete kohaselt neid, kes alles algavad oma eluga või kes on haiged ja vajavad abi. Halbu asju ma endasse ei lase tekitada ja olen nendest üle teadmisega, et hea on parem kui halb ja halb on mööduv nähtus. Jääb headus.

Täname kõiki vastajaid ning soovime vastupidavust valitud eluraja läbimisel!

Osale arutelus

 • Signe Kõiv

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara