Kümme ajaviidet noore pere sünnipäevapeole

Kodustel sünnipäevapidudel on alati tükk tegu lastele tegevuse leidmisega, et vanemad rahulikult peolauas istuda saaks. Millega rahuldada väikese, kuid energilise lapse uudishimu ja loomislusti?

Kui lapsed meisterdamisikka jõuavad, tuleb emme oskus kasutatud asjadele uusi otstarbeid leida kasuks nii lastele endile - mõtle ainult, kui vahva kindluse WC paberi rullidest kokku kleepida saab! - kui ka pere rahakotile.

Näiteks plastikpudelite bowling sobib imehästi pidudele, kus tühjad limonaadipudelid muidu kööginurka kogunema kippuvad - tuleb leida vaid ruumikas tuba/koridor ja pall. Uute pudelite tühjenedes saab kurikate arvu järk-järgult suurendada. Pudelite põhja vett valades saab aga kurikad toekamaks muuta ning mängu sellega keerulisemaks teha.

Kingituste pakkepaberite alleshoidmine on ka tark mõte: värvilistest tükkidest on hiljem imehea kollaazi kokku liimida.

Päris omamoodi lahenduseks on valgete vaasilillede värvimine. Selleks tuleb vaasiveele omajagu toiduvärvi lisada ning lasta põnnidel tund-paar oodata, kuni värv õitesse imbuma hakkab: näiteks siniste nelkide kimbust saab laste huviobjekt. (Mõnede lillede puhul võib tulemus end kuni ööpäev oodata lasta.)

Kui mõned lilled enne vaasi panemist lühemaks lõikamist tahavad, saavad üleliigsetest vartest/lehtedest mõnusad templid: kui värsked lehed guaÅ?Å?värviga üle võõbata, jätavad need paberile surudes omapäraseid jäljendeid. Paberina saab kasutada kasvõi kingituste pakkepaberi heledat poolt.

Kui emme on varemtoimunud pidudel kingitud õisi raamatukaante vahel kuivatanud, kõlbavad need paberile kleepimiseks: erinevatest taimedest saab plokilehele terve aia kujundada.

Väikeste lastega majapidamises on kindlasti vanade rasvakriitide juppe, mis kord lühikeseks kulununa enam otsa lõppeda ei taha. Nendest saab ahjus omapärased vikerkaarekriidid teha. Selleks tuleb ahi umbes 100 kraadini kuumutada ning kriidid vormi sisse laotuna ahju panna. Kui vormi sisu on pehmeks, kuid mitte veel vedelaks muutunud, saab massi terava noa abil uuteks kriidikuubikuteks lõigata. Enne kriitide väljavõtmist tasub vorm natukeseks ajaks külmkappi panna: nii tulevad need vormi seest paremini lahti.

Kui värviliste kriitidega kaetud joonistus musta tuÅ?iga katta (siin on rüblikule tarvis natuke vanemate abi) ning sel kuivada lasta, saab hambaorgiga paberi pinda kraapides huvitavad joonistused, sest kraabitud alal paistab välja alumine, värviline rasvakriidi kiht.

Tüdrukutirtsudele läheb hästi peale ehete meisterdamine erineva kujuga makaronidest: neid nööri peale ajades tulevad tõesti huvitavad kaelakeed! Samamoodi sobivad ka kõrvitsaseemned, kuivatatud herned, nööbid ja muu pudi-padi.

Oma õuega majade omanikel on talvel veel üks nutikas eelis: lastel võib lasta tugevast papist (televiisorikarp sobib imehästi!) loomajälgi välja lõigata ning neid talla alla sidudes lumele jälgi teha. Hommikuks näeb aed arvatavasti välja nii, nagu sellest oleks just terve loomaaed üle käinud.

Traditsioonilise paneme-kokku-pusle armastajatele on mul aga jagada veel üks nipp. Kirjutage erinevate puslekomplektide tükkide tagumistele külgedele erinevad numbrid: nii saate te omavahel sassi läinud pusled üksteisest lihtsa vaevaga eristada.

Osale arutelus

 • Maria Kupinskaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara