Anneli Sif - ametilt sekretär, aga hetkel lastega kodune

Selle loo persooniks on lapsepuhkusel olev Anneli Sif, kes enne lapsega kojujäämist töötas samal kohal, kus mina praegu- Tekstuur Oü-s sekretärina.Annelil (36) on kaks vahvat poega. Vanem, Enrico-Alex, saab paari nädala pärast (jutt on kirja pandud veebruari keskel) 12-aastaseks ja noorem on aasta ja ühe kuune Georg-Andri. Nad elavad Maarjamäel ridaelamus. Anneli sõnul on kodu väike, aga vähemalt on olemas oma aianurk. Naabritel on spetsialistide poolt rajatud iluaiad, tema aga istutas aeda hoopis marjapõõsaid ja õunapuid. Ning kõigele lisaks kasvatab ise tilli-sibulat-peterselli, öeldes: "Hea ju oma aiast võtta."


Milline on olnud sinu haridustee?

Keskhariduse omandasin Tallinna 21.Keskkoolis. Lisaks olen õppinud Tallinna Majanduskoolis kahe aastastel kursustel sekretäritööd ja raamatupidamist.


Mis tööd sa enne tegid ja kuidas Tekstuur Oü-sse sekretäri kohale sattusid?

Enne Tekstuuri töötasin pikalt Eesti Energias. Alustasin klienditeenindajana, edasi pärast edukaid atesteerimisi ning omades piisavalt häid töökogemusi sain ametikoha müügisektoris, kus klientideks ärikliendid.

Kui hakkasin otsima uut töökohta, üritasin leida tööd, kus saaks rakendada oma õpitud sekretäri eriala. Lootsin leida tööd just mõnes väiksemas firmas, kus asjaajamine kergem.Leidsin hyppelaud.ee-st kuulutuse, et otsitakse juhiabi-müügisekretäri. Saatsin oma CV ja juba varsti paluti tulla vestlusele. Algas õppimine töö käigus. üks on ikkagi õpitu koolis, teine reaalselt ka asjadega toimetulemine. See oli huvitav aeg, igapäev nii palju uut informatsiooni, aeg tööl lausa lendas.


Mis on sinu arvates sekretäri töö plussid ja miinused?

Nagu igas ametis, on ka sekretäri töös miinuseid ja plusse. Kindlasti oleneb ka firmast, kus olla sekretär. Firmas Tekstuur, kus töötajaid ainult kolm, peavad kõik tegema kõike. See tähendab, et sekretär peab ikkagi päris hästi teadma ka seadmete varuosi, oskama soovitada, mis võiks seadmel (näit. aurugeneraatoril) viga olla, samas vajadusel asendama ka juhti, esindama firmat, kui vaja, pesema põrandat-aknaid.

Minu jaoks sekretäriks olemise suureks miinuseks on istuv töö, kuid õnneks peab firmas Tekstuur sekretär päris palju ringi käima-sõitma: tooma posti, toimetama kaupa klientidele-Cargosse, varustama kontorit bürootarvikutega jne. Niimoodi kontorist väljas käies läheb aeg kiiremini, kui kogu aeg laua taga töötades. See on kindlasti suureks plusspooleks minu jaoks. Tavapärane on, et firmas keedab kohvi sekretär, ometi kartsin seda algul hirmsasti, kuna ise ei ole (ega ole ka olnud) kohvitarbija. Nii polnud ka kohvi tegemine minu tugevaimaks küljeks. Kuid õnneks meie firmas on kohvivalmistajaks mehhaanik Marko. Sekretäri töö plussiks on kindlasti pidev suhtlemine inimestega. On huvitav suhelda erinevate inimestega ja leida mooduseid, kuidas paremini erinevate inimtüüpidega toime tulla.

Kõige olulisem on aga ikkagi hea kollektiiv. Hea läbisaamine kõigiga loob meeleolu, et tahad meelsasti hommikul tööle tulla. Samuti oli minu jaoks peale suurt firmat nagu Eesti Energia meeldiv töötada väikeses kollektiivis.


Et Tekstuuris on sekretär ainuke naine, siis küsin oma lemmikküsimuse, et mida arvad meeskollektiivis töötamisest?

Mulle meeldib igatahes töötada meeskollektiivis rohkem kui naistega. Naised (andke kõik mulle muidugi andeks) on närvilisemad, õelamad, klatshihimulisemad, sageli võtavad asju liiga isiklikult. Mehed aga seevastu on rahulikumad ja vähem emotsionaalsemad. Meeskollektiivis on kergem tööle tulles ennast riietada. Naiste sekka minnes peab mõtlema, et kas oled ikka sobivalt riides, et mitte mõne õela naisterahva tagarääkimise objektiks sattuda. Igal juhul eelistan mina meeskollektiivi.


Kuidas on lapsega kodusolek sinu elu muutnud, kas oled oma aega teistmoodi hindama hakanud? Mõtled sa ka vaikselt tulevikule, karjäärile?

Lapsega kodus olles on hoopis teine maailm. Rutiini on kole palju.

Söötmised-potitamised-tudumised ja see kõik toimub enam-vähem iga päev samal ajal. Kindlasti teen kodus rohkem süüa ja koristan, võrreldes ajaga, kui tööl käisin. Positiivne on see, et väikse poisiga kodus olles olen saanud enam süveneda suurema poisi tegemistesse. Alex on tubli judokas, harrastab seda spordiala alates kolmandast eluaastast. Nüüd on mul aega käia võistlustel kaasas ja tihtilugu oleme väikse poisiga trennide pealtvaatajad. Kodus õpime koos heidete ja kinnihoidmiste jms jaapanikeelseid nimetusi.

Aja planeerimisega on asjad nii, et kõiki asju väljaspool kodu tuleb teha Andri söögivaheaegadel. Söögiajaks üritame alati koju jõuda, et siis rahulikumalt ja paremini süüa. Tahan tööle naasta, aga leian, et veel on liiga vara lapsest eemalduda.Karjääriplaane praegu ei tee, võtan samm korraga. Kõigepealt vaja last kasvatada lasteaia-ealiseks, alles siis tööle naasta. Vaadata, kuidas tulen toime laste ja tööga ja siis suunata pilk tulevikku.


Mida sa vabal ajal teed, on sul hobisid, millega tegelemiseks lapse kõrvalt aega leiad?

Olen terve oma teadliku elu tegelenud spordiga. Tööl käies tõusin hommikul 1,5 tundi varem, et teha üks tunnine jooks. Ilma selleta ei alustanud ma ühtegi hommikut sõltumata aastaajast või ilmaoludest. Last oodates joosta ma muidugi ei tohtinud-ei saanud, kuid siis asendasin jooksu kiirkäimisega. Ka praegu ei alga minu hommikud enne tunnist jooksu. Lisaks sellele olen suviti kirglik rattasõitja. Võimalusel olen osa võtnud Elioni rattavõistlustest ja Roheliste rattaretkest.

Mehega koos käime ühistel rattasõitudel. Sõidame Tallinnast Pärnu või ümber Võrtsjärve. Avastame ratastega Eestimaa neid kohti, kuhu autoga ligi ei saa. Olen samuti suur lugeja. Loen praktiliselt kõike, olenevalt meeleolust. Paar korda kuus käin raamatukogus, enamasti laenan sealt kohe hulgi 8-10 raamatut. Ja nende hulgas on nii erinevaid teatmeteoseid, luulekogumikke kui ka romaane.

Olen hetkel kodusem, kui seni olen oma elus olnud. Kohati igatsen väga tööle, et saada kodurutiinist välja, suhelda enam inimestega, edasi areneda. Kuid siis, vaadates oma pisipoja naerusilmi, tunnen et ei veel, tööl käia jõuan veel paju. Olgu siis see aeg lastele pühendumise aeg!

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara