Lugeja kirjutab: Suitsetaja "raske" põli büroos

ühes vägagi populaarses teleseriaalis "Sõbrad"? leidis üks peategelane Rachel, et kõige lahedamad ja ka olulisemad teemad arutatakse suitsunurgas. Et suitsetajad on nagu omaette kamp, kes teatud aja möödudes suitsunurka kogunevad ja seal "omi"? asju arutavad.

Ometigi hakatakse ühe enam ja enam suitsetavate töötajate elu karmimaks muutma. Paljudes riikides on töökohal suitsetamine lausa keelatud. Selle aasta juulist hakkab Suurbritannias kehtima avalikes kohtades suitsetamise keeld.

Alles see oli, kui Äripäevas (09.08.2006) ilmus artikkel teemal "Firmal on õigus keelduda suitsetaja töölevõtmisest"?, kus siis kirjutati, et Euroopas saavad firmad täiesti seaduslikult keelduda suitsetajat tööle võtmast. Ja samuti seda, et näiteks Maailma terviseorganisatsioon WHO ei palka oma Genfi kontorisse enam suitsetajaid.

Tööandjate Keskliidu esimees Tarmo Kiis avaldas selle kohta arvamust Postimehes (08.08.2006): "Põhimõtteliselt võib suitsetaja palkamata jätmist tõlgendada diskrimineerimisena, kuna suitsetamine ei mõjuta ju tehtavat tööd ega töö kvaliteeti. Mittesuitsetamise nõue võib ju kehtida nende töötajate suhtes, kes suitsetamisega kedagi kahjustavad, näiteks pedagoogidele, kes on paratamatult lastele eeskujuks. Tööandja ei tohiks aga dikteerida seda, mida inimene oma vabal ajal teeb ja kuidas käitub."?

Järgnevalt aga kahe töötaja arvamus suitsetamisest töökohal. Et artikli suunitlus liiga ühte väravasse ei läheks, on oma sõna öelnud nii mittesuitsetaja kui ka suitsetajast töötaja.

Raamatupidaja Helen:

"Minu senistes töökohtades on kolleegid olnud enamasti mittesuitsetajad aga suitsetajaid on ka enamasti hulgas olnud. üheski töökohas ei ole eraldi suitsuruumi olnud. Inimesed on alati käinud õues suitsetamas. Praegune töökoht asub 3. korrusel ja suitsetajad käivad sellest hoolimata mitu korda päevas hoovis.

Kolleegide suitsetamine häiriks mind siis, kui see hakkab kas otseselt minu või siis terve kollektiivi tööd segama. Näiteks, kui tegu oleks tiimitööga, mis peaks kindlaks tähtajaks valmis saama. Aga suitsetajad käiksid töö tegemise ajal pidevalt väljas ning mittesuitsetajad peaksid nende töö ära tegema. Kui suitsetajad oma tööülesannetega hakkama saavad, siis see mind ei häiri. Suitsetajate ahistamine (ehk siis kõikvõimalikud piirangud) on minu meelest siis õigustatud, kui nende tegevus tõesti teisi häirib."

Marko, mehhaanik:

"Eelmises töökohas oli suitsetajaid palju, sest firmas töötas umbes 30 inimest. Praeguses töökohas olen ainuke. Omateada pole mind suitsetamise pärast küll teisiti koheldud, vähemalt mitte halvemini kui teisi. Ehk on suitsetamine isegi väike eelis. Saan minna nn. suitsupausile pea iga hetk ja keegi ei küsi midagi, see on loomulik. Proovigu mittesuitsetaja minna ja lihtsalt 5 minutit passida niisama kuskil?!"

Teine probleem, mis vaikselt, kuid üllatava tõsidusega pead tõstab, on asjaolu, et suitsupausile läinud töötajate arvutid jäävad järelvalveta. Et rutiinsele suitsupausiks minnakse kas spetsiaalsesse suitsunurka või koguni õue, jääb töölaual olev arvuti päris mitmeks minutiks võimalike võõraste meelevalda. Suitsule minnes läheb ju meelest end arvutist välja logida ja nii saavadki valvsad pahategijad väga lihtsalt võõrale infole ligi. Nii, et olge valvel!

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara