Uus-Meremaale läheks Gerli Haljand silmi pilgutamata

See, et Gerli squashiklubis perenaisena ringi askeldab, ei takista tal EBS-is kõrgharidust omandada, lasteaiakasvatajast emal abiks käia, aktiivset eluviisi harrastada ning unistada tööst, kus ta saaks inimesi abistades nende ellu muutusi tuua. Ahjaa, Uus-Meremaale reisimisest unistab ta ka.

Spordiklubi administraator ei ole Gerli (22) esimene ametikoht: suviti on ta ühel ettevõttel raamatupidaja assistendina abiks käinud. Tondi tänaval asuvasse Metro Squashi tõid ta tutvused. "Teati, et üks tüdruk läheb ära ja oli vaja üht teist tüdrukut asemele... Kuidagi niimoodi tuligi," seletab ta energiliselt.

(Kahtlen, et sõnapaar "osavõtmatu hääletoon" talle üldse tuttav on. Kõik, millest see noor inimene vestluskaaslasele jutustab - olgu selleks või spordiklubi töörutiin - saab nii heldekäelise žestikulatsiooni, et ma end mitmel korral Gerli "õhulosside" sisse ära unustan.)

Squashist kui spordialast ei teadnud ta enne tööleasumist midagi. "Ega enne ma polnud üldse sellest midagi teadnud ega kokku puutunud, täitsa võõras maailm. Naersin, et kas te olete natuke naljakad, et teile meeldib vastu seina mingit palli taguda. Et kus see lõbu on," jutustab ta. Nüüd on mäng juba paremini sujuma hakanud.

Praegusel hetkel on Metro Squash talle täpselt paras: "Midagi kooli kõrvalt, mis annab teha; et ei ole selline väga raske töö, nii vaimselt kui füüsiliselt. Et saab hakkama - koolis on ju päris palju vaja mõelda ja asju teha." Koolis, täpsemalt ülikoolis, laseb praegune ametikoht tal lahedalt käia. Kui vahetus kell neli läbi saab, lippab Gerli kodust läbi ning suundub Estonian Business Schooli: üks aasta veel ning temast saab võõrkeelte ja ärikorralduse bakalaureus.

Päris sekretäriks ta siiski jääda ei taha. Kolm keelt suus, ei tohiks oma paiga leidmine eriline probleem olla.


Spordiklubi töökeskkond on kirju

Selline sekretäritöö, nagu klubil Gerlile pakkuda on, ei ole keeruline: enne esimeste klientide saabumist tuleb ruumid üle vaadata, post vastu võtta, laud korrastada.

Korrastamisega on tal üldse naljakas vahekord. "Laud peab korras olema!" naerab ta peopesi lauale lüües. "Korras laud" tähendab tema keeles õigesse topsivahesse asetatud pastakaid, õige nurga all lebavat mobiiltelefoni, õiges paigas asuvat paberit. Isegi, kui töökaaslane pastakad teistmoodi jätnud on, sätib Gerli kangekaelselt kõik täpselt nii, nagu talle meeldib - kenas ruumis on mõnusam, rahulikum olla.

Rahu on siia tõesti vaja. Kui päevasel ajal on klubi võrdlemisi vaikne, siis õhtustel aegadel, kui saalid mängijaid täis on, hoopis teistmoodi: "Telefon muliseb-heliseb, kogu aeg."

Äkiline ähkimine lisab segadust veelgi. Neljakuine mopsikutsikas Rutsu, klubi juhataja lemmikloom, tormab küünte klõbisedes mööda laia parkettpõrandat ringi, külvab kõik lähedalseisvad inimesed üle hoogsate hüpetega ning läheb, tundub, aina rohkem pöördesse sellest, kui Gerli põrandale kükitades temaga tegelema hakkab. Nii nad omakeskis suhtlevad - noor naine rääkides ja koerakutsikas olematu sabaga vehkides - ja ma pean kõiketeadva muigega tõdema, et sellistest rõõmu süstivatest hetkedest on kontoriinimesed päris ilma jäetud.

Tööst rõõmu tundmine on Gerlile, muideks, tähtsam kui palk: "Oleks hea, kui sul on kindel sissetulek, aga sa ei käiks tööl selle pärast, et sul on raha vaja, vaid sa käiks selle pärast, et sul on sellest hea tunne ja sa teed seda mõnuga.

Tähtis on see, et ma ei ärkaks hommikul selle mõttega, ei hoiaks voodiäärest kinni, et appi, ma ei taha minna. Et mul on paha, mul on vastik, mul on nii halb olla. Siis mõtled endale kaheksa haigust kokku, et sa jumala eest minema ei peaks.

[Tähtis on] see, et sa tunned - et sa tead! - et sind ootab lõbus kollektiiv või heatahtlik ja tore atmosfäär. Lihtsalt tuled ja teed oma tööd mõnuga. See ei ole hirm või vastikustunne - kui see on tekkinud, ega sellest lahti enam ei saa. Siis on julm," arutleb ta vanale inimesele omase rahuga hingelähedase ameti olulisusest. Mina oskan vaid vaikselt kaasa noogutada.


Tulevik näitab, mis tulevik toob

See, kas ta ka suvel sama töögraafikuga jätkab, on küsimuse all. "Ma ei tea, mis inimestel viga on, aga nad ei mängi suvel squashi," vigurdab ta nukitsameheliku häälega ning naerab. Mingeid selgemaid tulevikuplaane mul temalt välja pigistada igatahes ei õnnestu. "Suvel, siis võib-olla vaatan midagi kõrvale juurde, väga kaugele ma edasi ei mõtle. Võib-olla sügisel midagi... No kes teab! Ma ei ole väga etteplaneerija - vaatab, kust tuleb midagi," pareerib ta kõik mu küsimused.

Ometi on miski, mis Gerli, krõpsti!, lahti teeb: unistustest rääkimine. Vaatamata sellele, et ta välismaale eriti ei kipu (kui, siis ainult juhul, kui paar kallist inimest kogu elu Eestisse jättes kaasa tuleks), pakiks ta kohvri "kasvõi 5 minutiga", kui keegi teeks talle vahva tööpakkumise Uus-Meremaal.

"Siis ma ei mõtleks hetkegi! Ega ma ju ei kaota sellest midagi, kui ma lähen ja vaatan. Kui ei kuku midagi hästi välja - no mis siis ikka! Koju saan alati tulla, alati oodatakse."

See elujaatav, elurõõmus suhtumine ei vaibu me vestluse jooksul kordagi. Huvitav, kas Gerli vahel pahur ka olla oskab? Natukenegi? Kui, siis igatahes mitte oma klubi klientide ees, tundub mulle.

Osale arutelus

 • Maria Kupinskaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara