Tee rahuloluni algab väikestest muutustest

Alex Rovira Celma on öelnud: "Hea õnn ei tule kunagi sinu juurde juhuslikult, vaid selleks tuleb luua vajalikud tingimused. Seega sõltub hea õnn ainult sinust endast. Alustades juba homme, võid ka Sina luua head õnne."

Inimene veedab suure osa oma ajast töökeskkonnas. Kuidas aga leida tasakaal ning luua oma töökohas harmooniline keskkond, mis pakub tuge ja kaitset ning soodustab edukat toimetulemist tööülesannetega?

Paar aastat tagasi viisin ühes Eesti tootmisfirmas läbi uuringu teemal: missugune amet väsitab inimest enim. Uskumatu, kuid selleks ametiks osutus - sekretär. Miks? Sekretär on inimene, kellele on pidev kontakt samaaegselt mitmes erinevas suunas. Ta suhtleb sissepoole firma töötajatega (telefonitsi, meili teel, suuliselt, kirjalikult). Ta suhtleb firmast väljapoole jääva informatsiooni kandjatega (nii meili, telefoni teel kui ka suuliselt). Tihtipeale võtab ta enda peale "esimese löögi" - rahustab, selgitab, nõustab jne. Sellest tulenevalt ei ole sekretäri töökoht pelgalt ettevõtte esmamulje näitamise koht, vaid eelkõige tuleb tööandja poolt luua turvaline ja harmooniline koht antud kohas töötava inimese jaoks.

Rahulolematus oma töö suhtes ei pruugi alati olla tingitud ebameeldivatest suhetest, rasketest või hoopis igavatest tööülesannetest.

Vaatame oma töökeskkonda laiemalt. Siia kuulub veel füüsiliselt tajutav ruum, selle asukoht, paigutus ja värvivalik. Samuti emotsionaalset rahuldust pakkuvad või pinget lisavad suhted kolleegidega tööl.

Miski nähtamatu tõmbab meid koju, sest kodus on hea olla. Huvitav, kas sarnane tunne võiks ilmneda ka töökoha suhtes. Miski nähtamatu tõmbab mind töö juurde - seal on hea atmosfäär, ma olen siin vajalik, ma tunnen ennast siin kindlalt ja turvaliselt, üldine atmosfäär on loov ja energiat juurde andev. See kõik on võimalik. Inimene on tasakaalus ja rahulolus kui ta tunneb end hästi, on iseenda ja maailmaga rahul. Ka feng shui kui energiaõpetuse peaeesmärk on rahulolu saavutamine. Rahulolu saavutamine läbi isikliku kogemuse ja arengu, mille üks oluline kriteerium on ilus, mugav ja turvaline ruum. Loomulikult on rahulolu hind ja tulemus igaühe jaoks erinev ja see sõltub eelkõige meie isiklikest eelistustest, vajadustest ja sisetundest.

Kuidas rahulolu saavutada? Juba 5000 aastat tagasi pani hiina õpetlane Fu Xi esmakordselt kirja feng shui ühe põhialuse: oluline on inimese turva- ja heaolutunde loomine. Viimase loovad aga korrapärane vorm ja hea energia liikumine. Siin saad sa aga ise ennast aidata ja oma töökohta, isegi kogu ettevõtte ruumipaigutust parendada.

Parim aeg revideerimiseks ja muutusteks ning uuteks algusteks on just kevad. Kevade energia on tõusev ja algatav. Sellepärast õpetavad ka idamaade targad, et kõik uus enda sees ja enda ümber tuleb luua just nimelt kevadel. Miks? Kevadine energia lihtsustab heal õnnel sinu poole tulemast ja sa ei pea niipalju oma energiat sellesse rakendama. Ka luuletajad kirjeldavad suure vaimustusega esimesest soojast päikesest, kaasa haaravast linnulaulust, värkendavast veevulinast ning esimesest armumisest just nimelt kevadel.

Meie heaolu ei sõltu sellest kui edukad me oleme tööalaselt, sest töö on ainult üks aspekt meie eluteel. Meie rahulolu sõltub aga sellest kui edukad me oleme õnnelikuks olemisel!

Anna endale võimalus luua uus hea energia ja saavutada hea Õnn just sel kevadel!

Tulge koolitusele ja kuulake, kuidas luua tulemuslik töökeskkond.

Seminari käigus saavad rahulolu eri aspektid - materiaalne, meeleline ja hingeline osadena läbi vaadatud. Samuti heidame pilgu hea ja halva enesetunde tekitajatele meie igapäevaelust võetud praktiliste näidete varal ja ka teoreetiliselt.

Seminar koosneb kahest osast. Esimene neist annab ülevaate, koos reaalsete näidetega, töökollektiivi "eduka ruumi" põhiaspektidest. Siia kuuluvad nii töökoha asend, juhi-ja alluva positsioon, energia liikumine ruumis. Töö iseloomule vastava ruumi loomine, aktiviseerimine ehk turvalise ja tulemusliku töökeskkonna loomine

Teises osas tutvume lähemalt miks me oleme sellised, nagu me oleme. Täpsemalt õpime ennast tundma läbi inimsuhete ehk energia viis (5) stiihiat meis ja meie ümber: tuli, maa, metall, vesi ja puu.Miks me nii käitume?Mis on meie võimalused ja eeldused?Kuidas oma potentsiaali kasutada?Kuidas saada hakkama "ründavate"? kaaslaste ja klientidega?Kas "ründav"? võib olla hoopis "nõrk"??Hea meeskonna definitsioon.

Enesekaitse ja -kehtestamine meeskonnas.

Muutuste tegemist ei tasu edasi lükata, vaid alustada tasub seda juba täna.

Osale arutelus

 • Siret Seeder

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara