Juuksejutt

On teada-tuntud tõde, et ilusad ja terved juuksed pälvivad alati positiivset tähelepanu ning on üheks olulistest teguritest meie hea väljanägemise juures. Paraku ei ole enamus meist sündinud ideaalse juuksestruktuuriga. Usutavasti pole kellelegi võõras "halb juuksepäev"?, mil mitte ükski soeng kuidagi ei õnnestu ja juukseid hästi hoidma sättida on võimatu. Asja positiivne külg on see, et tänu tänapäeva tehnoloogiatele on meil juuste hooldamisel esiemade ees suured eelised: lõika, kasvata, pikenda, triigi, tee lokke, värvi tumedaks, siis jälle heledaks - ja seda kõike üsna väikese vaevaga.

Sekretär.ee küsis Savannahi juuksurisalongi professionaalsete juuksurite käest nõu.

Juuksepikendused ja kõik sellega seonduv

Savannahi salongis küll juuksepikendusi ei paigaldata, kuid sellegipoolest oskavad kogenud juuksurid selle kohta nõuandeid jagada ning asja positiivseid ja negatiivseid külgi välja tuua.Juuksurid räägivad, et peamine põhjus, miks inimesed endale juuksepikendusi panevad, on see, et ei ole kannatust oodata, mil enda juuksed pikaks kasvavad või siis esineb probleeme juukse kasvu ning tihedusega . Teadupärast on naissugu kannatamatu ning uutest ideedest tulvil. Seepärast soovitaksegi stiilimuutust koos uue-huvitava väljanägemisega kohe ja praegu, kuid kiiresti saavutatud pikkade kiharate kõrval tuleks teada ka asja varjupoolt.Kuna inimeste juuksetüüp on väga erinev, varieerudes tervetest ja tugevatest juustest habraste ning nõrkadeni, võib ka tulemus peale juuksepikenduste eemaldamist olla erinevatel inimestel väga erinev. Oma osa mängib ka varem tehtud keemiline lokk ja blondeerimine. Paraku selge on see, et sama terved ja ilusad kui varem, oma juuksed enam kindlasti välja ei näe. Kui juuksepikendused peas, tuleks tingimata vastavalt vajadusele käia neid salongis hooldamas ja nö üles putitamas. Ära ei tohiks seejuures unustada kodust juuksehooldust, kuid teha seda mõõdukalt - esineb mitmeid näiteid, kus inimene on enda arvates tubli ja kasutab palju ning erinevaid professionaalseid tooteid, aga tulemus ei pruugi soovitult välja kukkuda, sest juuksed on erinevatest vahenditest üle koormatud. Seega - enne juuksepikenduste paigaldamist tasub kindlasti nendega kaasnevad head-vead endale selgeks teha ning ettevõtmist hoolega kaaluda.


Kas salongitoodete välja reklaamitud head omadused on vaid trikk juuksehooldustoodetega tegelevate ettevõtete kiireks rikastumiseks?

Nii see siiski ei ole. Savannah juuksurid julgevad kahtlemata soovitada salongitooteid, eelistades neid poes müüdavatele Å?ampoonidele-palsamitele. Poes müüdavad juuksehooldustooted võivad küll väliselt jätta juustest terve mulje, kuid tegelikult sisaldavad nad vees mittelahustuvaid silikoone, mis kogunevad aja jooksul ümber juuksekarva, tekitades sinna ümber silikoonikihi. Juuksekarv ei pea sellisele raskusele vastu ning võib aja jooksul murduma hakata. Salongitoodete väljatöötamisel on arvestatud iga juuksetüübi eripäraga ning nad sisaldavad vastavaid toimeaineid, tagades juustele maksimaalse tulemuse. Samas tasub kindlasti teada seda, et kõik salongitooted, olenedes juuksetüüpide eripärast, ei pruugi kõikidele inimestele kaugeltki mitte sobida. Just enda jaoks sobiva toote leidmiseks saab hüva nõu juuksurisalongides töötavatelt oma ala asjatundjatelt. Enne saabuvat suve tasuks tingimata sammud seada mõnda juuksurisalongi ja uurida spetsiaalselt suve jaoks mõeldud toodete kohta, sest teada on, et suvine päikesekuumus ning merevesi meie juukseid eriti ei säästa, vaid muudavad need kuivaks ja hapraks. Tähelepanuväärne salongitoodete puhul on ka see, et tänu oma koostisele kulub seda palju vähem, kui tavalist Å?ampooni-palsamit ja lausa ei tohigi ohtralt pähe panna!


Palju on räägitud spetsiaalsest arvutiprogrammist, mis aitab soengutesti abil sobivat soengut leida. Kas sellest on ka tegelikkuses kasu?

Savannah juuksurisalongi töötajad on kindlad, et pelgalt arvutiprogrammi peale siiski lootma jääda ei tasuks, sest arvuti ei tea su juuksetüüpi ega näe ka su üldist olekut ning hoiakut. Kahtlemata on juuksed ning soeng üks osa inimese isikupärast ja seda arvutiprogramm paraku tuvastada ei suuda. Enne kardinaalset soengumuutust tasub ka teada, et arvutiprogramm näeb sind ainult eestpoolt, kuid soeng jääb inimesele pähe ja teistele näha iga nurga alt. Praktika on näidanud, et enamjaolt ei pruugi reaalne lõpptulemus ühtida sellega, mida arvutiprogramm näitas. Seega tasuks hoopis juuksuriga enne suuremat soengumuutust nõu pidada ning koos välja mõelda, milline look võiks just sulle kõige paremini sobida.

Kui küsida, millised on peatselt saabuva suve juuksetrendid, saame vastuseks, et moes on alatine üldsuund - läikivad, ilusad, terved juuksed. Kui konkreetsemalt soengutest rääkida, siis on moes paks, pikk, kulmude piirini ulatuv tukk. Trendikad on huvitavad värvilahendused, kus salgud ei ole konkreetselt must-valged vaid huvitavates varjunditega värvitoonides.

Mis muud, kui trendikalt suvele vastu!

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara