Hea puhkuse tagab aegsasti tehtud plaan

Reisikorraldajad soovitavad puhkuseplaane tegema hakata võimalikult vara, viivitaja ei pruugi enam soovitud ajal soovitud hotellis kohta saada.

Embach Toursi tegevdirektori Ester Laansalu ütles, et inimesed on hakanud viimastel aastatel märksa rohkem reisima. "Enne käidi enamasti vaid üks kord aastas reisil, nüüd isegi neli-viis korda,"? lausus Laansalu. Samamoodi on laienenud ka reiside valik.

Laansalu sõnul käiakse suviti enim Kreekas ja Hispaanias. Kes aga midagi uut ja põnevat otsib, sellel soovitab ta mõelda näiteks Vietnami peale. "Suvel on seal küll liiga palav, muul ajal on Vietnam aga väga palju huvilisi kogunud."? Kaugematest ja veel käimata kohtadest pakub Embach Tours näiteks Koread, Peruud ja Galapagose saari. Aeg-ajalt korraldatakse reise ka Birmasse ja Kambodžasse.

Horizon Traveli turundusjuht Elna-Eva Terasmägi sõnas samuti, et suvel jäävad populaarsemad sihtkohad Euroopa piireisse. "üha enam on tuntust kogunud Portugal, Rhodose saar Kreekas ning Costa del Sol Hispaanias,"? ütles Terasmägi. Uue avastamisena pakub Horizon Travel tänavu Kosi saart Kreekas.

Eri soovidele eri sihtkoht

Romantika otsijatele soovitab Laansalu kindlasti Santorini saart Kreekas, mis olevat tema sõnul üks maailma põnevamaid saari üldse, peale selle on see ka kõige pildistatum. "Vahel kasutatakse Santorini pilte Kreeta saare reklaamides, see paneb mind tavaliselt ikka muigama,"? nentis Laansalu.

Santorinil viiakse Laansalu sõnul tihti läbi abielutseremooniadki. Ta teadis rääkida, et sealsamas pidas kaks aastat tagasi väga suurejoonelise pulmapeo ka president Putini tütar.

Terasmägi soovitab noortele Costa del Soli. "See pakub nii päikest kui merd, lisaks on seal piisavalt võimalusi õhtutundide lõbusaks veetmiseks,"? märkis ta. "Samas pakub Hispaania lõunarannik piisavalt nautimist ka ajaloo- ja kultuurihuvitlistele."?

Kultuurielamust leiab Laansalu sõnul peaaegu igast Euroopa nurgast. Näitena toob ta Iirimaa. "See on tegelikult üllatavalt erinev Inglismaast,"? nentis Laansalu. Iga Euroopa riik ja linn on omamoodi ajaloolise ja kultuurilise taustaga.

"Kui Euroopa juba läbi käidud, võib valida kaugemate sihtkohtade vahel,"? sõnas Laansalu. "Vietnami, Laose, Birma ja teiste paikadega on alati rahule jäädud, kuigi alguses on kultuurierinevused ikka tuntavad."? Laansalu sõnul peavad Eesti inimesed selliste reiside puhul erinevustega arvestama, mitte kõike harjumuspärast nõudma. Aasias on võimalik ka võrdlemisi odavalt hakkama saada.

Lastega reisivatele peredele soovitab Terasmägi näiteks Portugali. "Peale kuldsete liivarandade, külade mäenõlvadel ning romantiliste sadamate on seal ka palju teema- ning veeparke,"? rääkis Terasmägi. Samamoodi ka Rhodos, kus on igasuguseid meelelahutusvõimalusi. "Eelnevalt on mõttekas arutada meie reisikonsultantidega või küsida nõu reisiesindajatelt kohapeal, kes õiged kohad kätte näitavad,"? lisas Terasmägi.

Laansalu soovitab samuti väikelastega reisides valida Kreeka või Hispaania. "Need riigi on turvalised, pealegi pole sealne kliima nii kohutavalt kuum."? Seal käivad asjad enamasti Euroopa malli järgi, ometi pole kadunud paikade omapära. Laansalu sõnul ei ole sealt saadud haigusi, nagu võib juhtuda näiteks Egiptuses või teistes eksootilistes paikades. "Ka inimesed pole meist nii erinevad, mõnes paigas muutuvad nad väga pealetükkivateks ja teistsugusteks,"? lisas Laansalu.

Mida varasem plaan, seda parem

Terasmägi ütles, et õnneks on Eestiski hakatud reise märksa varem broneerima. "Nii on hotellivalik tunduvalt suurem ja rohkem võimalusi kokku panna just selline reis, nagu soovitakse,"? sõnas ta. "Viimase hetke pakkumistele lootma jääda ei ole just kõige targem, sest sageli on tegemist loteriimajutusega, kus inimene hotellivalikul kaasa rääkida ei saa."? Ta lisas, et puhkusele on mugavam minna, kui tead, millises hotellis elad, kui kaugel on näiteks rand ja lastebassein.

Juulikuised puhkused on Terasmägi sõnul suures osas broneeritud juba sügisel, maikuu oleks igatahes viimane aeg reisiplaanid ära teha. Horizon Travelis on müügil ka juba tuleva talvehooaja reisid.

Laansalu tõdes, et viimase hetke reiside puhul ei tasu oodata samu tingimusi, mis varem broneeritud reisil. "Kellele majutus nii palju ei loe, siis palun väga,"? lisas ta.

Assistendina töötav Kristi Kevvai eelistab just viimase minuti pakkumistega reisimist, seni on ta niiviisi käinud Türgis ja Egiptuses. Kevvai peab selle eeliseks üliodavat hinda, kuigi tõdeb, et juhuslik majutus on üheks miinuseks.

Infot saab Kevvai oma sõnul erinevatest maililistidest või portaalist www.lastminute.ee. "Olen ka ise helistanud reisifirmadesse ja küsinud, kas neil viimase hetke pakkumisi on,"? sõnas Kevvai. "Türgi näiteks leidsin nii - koduleheküljel infot polnud, aga helistasin ja siis saingi."?

Laansalu rääkis Embach Toursi kogemuse põhjal, et inimesed kipuvad arvama, et reisidele on kohti lõputult. On aga paigad ja ajad, kuhu ei pruugi alati reisi saadagi. "Igal aastal on mingid maagilised kuupäevad, mis täituvad väga kiiresti,"? märkis Laansalu. "Mujal Euroopas planeeritakse reisi sageli pool aastat ette, kindlustunde ja turvalisuse tõttu käiakse sageli mitu korda järjest samas kohaski."?

Osale arutelus

 • Maris Kuuda

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara